Devatenáctka ve Zlíně udolala Skoty a má blízko k postupu na mistrovství Evropy

24. 3. 2017 19:12
Česká reprezentace do 19 let zvládla v závěrečné kvalifikační fázi také utkání se Skotskem a po vítězství nad Maďarskem zapsala do tabulky další tři body. Ze čtyřčlenné skupiny postoupí na ME v Gruzii jediné mužstvo a Češi jsou před posledním střetnutím s Rakouskem na prvním místě.
Jan Suchopárek
Jan Suchopárek | Foto: Milan Kammermayer

Zlín - Česká fotbalová reprezentace do 19 let vyhrála i druhý zápas závěrečné části kvalifikace a má na dosah postup na mistrovství Evropy. Výběr trenéra Jana Suchopárka si dnes ve Zlíně poradil 1:0 se Skotskem, a pokud v pondělí neprohraje s Rakouskem, zajistí si účast na šampionátu v Gruzii.

V prvním poločase měli navrch přímočařejší hosté, ale brankáře Jedličku dokázali překonat pouze z ofsajdu. Češi se po přestávce zlepšili, ale ani oni nedokázali dlouho najít recept na soupeřovu obranu. Pomohlo jim k tomu až vyloučení Allardiceho, který dostal v 70. minutě druhou žlutou kartu.

Přesilovku domácí využili po osmi minutách, když střídající Šašinka proměnil penaltu nařízenou za faul Ralstona na Granečného. Český tým navázal na vítězství 2:1 nad Maďarskem a od prvního postupu na mistrovství Evropy od roku 2011 ho dělí jediný bod.

Závěrečná fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let:

Zlín: ČR - Skotsko 1:0 (0:0)

Branka: 78. Šašinka z pen. ČK: 69. Allardice (Skot.).

Sestava ČR: Jedlička - Mareček, Král, Chaluš, Holík - Souček (56. Lingr), Tischler, Havelka, Granečný (87. Sadílek) - Novotný (70. Šašinka), Turyna. Trenér: Suchopárek.

Uherské Hradiště: Rakousko - Maďarsko 1:3 (1:2).

1. ČR 2 2 0 0 3:1 6
2. Maďarsko 2 1 0 1 4:3 3
3. Rakousko 2 1 0 1 4:3 3
4. Skotsko 2 0 0 2 0:4 0

před 6 minutami

V benešovské nemocnici bude omezený režim nejméně ještě v pondělí

Benešovská nemocnice bude fungovat v omezeném režimu přinejmenším ještě v pondělí. Po útoku kryptovirem v noci na středu nelze spustit přístroje včetně počítačové sítě, plánované operace byly zrušeny. Na nápravě budou přes víkend dál pracovat IT specialisté. Vedení kraje předpokládalo, že počátkem příštího týdne již nucené omezení skončí, aktuální zprávy z nemocnice tomu ale nenasvědčují. "Stále trvá nouzový stav nemocnice, a to zatím do pondělí 16. 12. včetně," řekl mluvčí zařízení Petr Ballek.

Lékaři mohou pacientovi například ošetřit odřeninu nebo zašít řeznou ránu, zvládnou běžné převazy a kontroly. Pokud ale bude potřeba rentgen, je to problém. Nemocnici se však podle mluvčího podařilo zajistit, že zaměstnanci dostanou výplaty standardní elektronickou cestou na své účty