Vaclík: Jsem rád, že jsme Čecha dokázali zastoupit. Do San Marina jedeme vyhrát

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 3. 2017 17:44
Brankář Tomáš Vaclík si užívá roli reprezentační jedničky a chytat by měl také v nedělním kvalifikačním utkání v San Marinu. Brankář Basileje nečeká jednoduché utkání, byť by neměl mít se sanmarinskými amatéry tolik práce. Zároveň je Vaclík rád, že nikdo neřeší absenci Petra Čecha, což považuje za důkaz dobré výkonnosti sebe a svých reprezentačních kolegů.
Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík | Foto: Milan Kammermayer

Ústí nad Labem - Ačkoli se očekává, že gólman Tomáš Vaclík se bude v nedělním kvalifikačním zápase v San Marinu spíše nudit a sledovat své spoluhráče z fotbalové reprezentace, jak dobývají branku soupeře, sám podobné zápase v lásce nemá a považuje je za jedny z nejtěžších. Musí totiž udržet koncentraci a být připraven zastavit ojedinělé útoky protihráčů.

"Pro brankáře jsou to ty nejtěžší zápasy. Nejsem v permanenci, přesto musím být koncentrovaný na každou maličkost. Nechci říct, že dostat od nich gól by byla potupa, ale samozřejmě bych tu branku dostat nechtěl. Víme, že San Marino moc branek nedává, ale s Norskem se jim to povedlo a až do 77. minuty to bylo vyrovnané," uvedl Vaclík v dnešním rozhovoru s novináři před odletem do San Marina.

Proti nejslabšímu týmu Evropy nebere nic jiného než vítězství a povinné tři body do kvalifikace mistrovství světa. "Nic jiného než výhra samozřejmě nepřipadá v úvahu, pokud chceme postoupit. O tom ani nemá cenu se bavit. Jedeme tam prostě vyhrát a tím to končí," řekl.

San Marino potrápilo Nory a Ázerbájdžánce

"S Německem hráli hodně hluboko, ale ostatní jejich zápasy tak jasné nebyly a třeba do poločasu ještě nebyly rozhodnuté. Určitě nás nečeká něco vyloženě jednoduchého, ale musíme jednoznačně vyhrát a bude to o tom, jaký si ten zápas uděláme my," dodal.

"Člověk může v těchto zápasech jen ztratit. Všichni počítají s tím, že vyhrajeme a ještě dáme pět nebo šest gólů. V tom jsou složité a hodně záleží, jak se do zápasu vstoupí, aby se tým uklidnil. Jsou to nevděčné zápasy," připustil.

S podobnými zápasy má ale dostatek zkušeností ze Sparty a Basileje, kdy byl také ve většině ligových duelů favoritem a soupeř ho zaměstnával sporadicky.

"Ve Spartě i Basileji jsem měl dost zápasů, kdy bylo práce málo. Ale musím být vždy připravený tým v rozhodující chvíli podržet. Vždy jsem takové zápasy zvládal. S jednadvacítkou jsem už dokonce se San Marinem hrál (5:0 a 8:0). Takže osobní zkušenost s tím, že by se to s nimi nezvládlo, nemám a doufám, že ani mít nebudu," dodal.

Čechův konec už se neřeší

Od loňského léta je Vaclík reprezentační jedničkou poté, co kariéru v národním týmu ukončil Petr Čech. "Užívám si to. měl jsem sen být reprezentační jedničkou a teď se mi to splnilo. Dělám vše pro to, abych nedal trenérovi důvod to měnit," prohlásil Vaclík.

"Jsem rád za to, že se neprobírá, že Čechíno nároďáku chybí. Je to pro mě důkaz, že jsme ho s klukama (Koubek, Pavlenka, Drobný) dokázali zastoupit a že takové velké jméno nám nechybí. Doufám, že se to bude říkat i za dva roky," dodal gólman Basileje.

Ve švýcarském klubu směřuje za dalším titulem, pro Basilej osmým v řadě a po třech letech připouští, že ho láká nová výzva. Ale ne za každou cenu.

"Chtěl bych zkusit ještě něco nového. Od mládí mám sen Premier League, která je pro gólmana rozhodně nejtěžší soutěží. Chtěl bych si vyzkoušet, jestli bych na to měl. Ale na druhou stranu jsme v Basileji jako rodina spokojeni, mám dlouhodobou smlouvu, mám tam vybudovanou pozici, takže to nebudu tlačit na sílu," řekl sedmadvacetiletý gólman.

"V zimě jsem nějakou nabídku měl, ale když klub řekl, že mě nepustí, tak jsem to tak bral a rozhodně jsem se neurážel. Neuslyší ode mě, že chci přestoupit za každou cenu. Chci, aby se shodly všechny tři strany. Pokud se něco takového objeví, tak bych to zkusit chtěl, ale když to nepřijde, tak s tím nemám problém," dodal.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy