Devatenáctka zvládla vstup do závěrečné kvalifikace o Euro a porazila Maďarsko

22. 3. 2017 19:17
Svěřenci Jana Suchopárka porazili výběr Maďarska 2:1 a vstoupili úspěšně do závěrečné kvalifikace o mistrovství Evropy do devatenácti let.
Českou reprezentaci do devatenácti let trénuje Jan Suchopárek
Českou reprezentaci do devatenácti let trénuje Jan Suchopárek | Foto: Milan Kammermayer

Uherské Hradiště - Česká fotbalová reprezentace do 19 let vstoupila do závěrečné fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy výhrou 2:1 nad Maďarskem. O výhře domácích v Uherském Hradišti rozhodli Ondřej Lingr a Daniel Turyna, brankář Martin Jedlička navíc v prvním poločase chytil penaltu.

Lingr otevřel skóre v 17. minutě, kdy bez problémů dorazil do prázdné branky Rezkovu vyraženou střelu. O jedenáct minut později vedli domácí o dva góly. Postaral se o to Turyna, který se po špatné přihrávce jednoho z hostujících obránců objevil sám před brankářem.

Maďaři mohli chvíli před přestávkou snížit po Králově ruce ve vápně, ale Jedlička si s Tóthovou penaltou poradil. Hosté přesto zápas zdramatizovali, když v 56. minutě Csernik po na krátko rozehrané standardce dostal ve vápně až příliš mnoho prostoru. V 75. minutě mohl vyrovnat Bíró, ale ve velké šanci po rohovém kopu minul.

V dalším utkání nastoupí výběr trenéra Jana Suchopárka v pátek ve Zlíně proti Skotsku, které dnes prohrálo 0:3 s Rakouskem. S favoritem se česká reprezentace utká v závěrečném duelu kvalifikace v pondělí. Na šampionát v Gruzii postoupí jen vítěz skupiny.