Česká fotbalová reprezentace do 19 let

Fotbalová devatenáctka porazila Švédsko, ale postup na ME jí těsně unikl

Čeští fotbaloví reprezentanti do 19 let si na letním mistrovství Evropy na Slovensku nezahrají. Svěřenci trenéra Davida Holoubka sice v závěrečném třetím utkání elitní fáze kvalifikace porazili Švédsko 3:1, ale ve skupině, z níž postoupil jenom vítěz, obsadili druhé místo o skóre za Francií. Favorizovaní domácí hráči zdolali Bosnu a Hercegovinu po obratu 2:1.

České mladíky v Saint-Paul-lés-Dax poslal do vedení ve 39. minutě Jurásek. Ještě před přestávkou vyrovnal Swedberg, ale po změně stran rozhodl dvěma góly Alijagič.

Favorizovaným Francouzům, kteří měli stejně jako Česko a Bosna šest bodů, zajistilo účast na závěrečném turnaji nejlepší skóre 7:2. Holoubkovo mužstvo mělo o tři vstřelené branky méně.

Devatenáctka na úvod elitní fáze kvalifikace ME podlehla Bosně

Fotbaloví reprezentanti do 19 let odstartovali elitní fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy porážkou 0:1 s Bosnou a Hercegovinou. Tabulku druhé skupiny vede domácí Francie, která deklasovala 5:0 Švédsko.

Utkání v Saint-Paul-lés-Dax rozhodl v 60. minutě Mehmedovič. Čeští mladíci podle webu UEFA.com vyslali celkem deset střel, ale ani jednou netrefili soupeřovu branku.

Devatenáctka ve druhém zápase v sobotu narazí na favorizované Francouze, v úterý Holoubkův tým zakončí kvalifikaci proti Švédům. Pouze vítězové skupin si zajistí účast na závěrečném turnaji, který se bude hrát od 18. června do 1. července na Slovensku.

Devatenáctka zakončila úvodní fázi kvalifikace remízou s Dánskem

Čeští fotbalisté do 19 let v závěrečném duelu úvodní fáze kvalifikace mistrovství Evropy remizovali v Opavě s Dánskem 1:1. Seveřané si díky nerozhodnému výsledku zajistili prvenství ve skupině. Oba celky už před utkáním měly zaručený postup do elitní části kvalifikace díky výhrám nad Kazachstánem a Severním Irskem.

Dány proti výběru trenéra Holoubka poslal do vedení pět minut po změně stran Breum, v 67. minutě vyrovnal Hadaš.

Elitní fáze kvalifikace se bude hrát na jaře. Na finálový turnaj, který v příštím roce bude hostit Slovensko, projdou pouze vítězové sedmi skupin. Slováci jako pořadatelé mají účast jistou.

Utkání úvodní fáze kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let:

ČR - Dánsko 1:1 (0:0)

Branky: 67. Hadaš - 50. Breum.

Sestava ČR: Kinský - Hadaš, Vydra, Večerka, Stropsa - Samek, Jambor - Višinský (83. Černák), Drozd (72. Mašek), Šíp (73. Uriča) - Stránský (46. Vecheta). Trenér: Holoubek.

Devatenáctka v úvodu kvalifikace o ME porazila Kazachstán 3:0

Česká fotbalová reprezentace do 19 let odstartovala základní fázi kvalifikace mistrovství Evropy domácí výhrou 3:0 nad Kazachstánem. Svěřenci trenéra Davida Holoubka v neděli v dalším utkání bojů o postup na Euro 2022 přivítají Severní Irsko a o tři dny později Dánsko.

České mladíky poslal do vedení v Opavě v 17. minutě Filip Vecheta a útočník Slovácka šest minut po změně stran zvýšil na 2:0. Konečné skóre stanovil Patrik Vydra.

Do závěrečné části kvalifikace postoupí první dva týmy z každé skupiny a jeden celek z třetího místa s nejlepší bilancí v zápasech s postupujícími mužstvy. Z nich se poté na finálový turnaj probojuje pouze sedm vítězů skupin. Slovensko jako pořadatel má účast jistou.

Fotbalová devatenáctka zná soupeře pro závěrečné boje o ME

Česká fotbalová reprezentace do 19 let se v závěrečné fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 utká s Nizozemskem, Švýcarskem a Finskem. Hrát se bude na jaře příštího roku a na Euro v Severním Irsku, kde půjde i o místa na mistrovství světa, projdou vítězové sedmi skupin. Rozhodl o tom los v Nyonu.

Devatenáctka se také dozvěděla soupeře pro úvodní část kvalifikace o postup na šampionát v roce 2021, v níž na domácím turnaji přivítá Dánsko, Severní Makedonii a Albánii. Výběru do 17 let už dříve los určil do skupiny Portugalsko, Kosovo a Černou Horu.

V sídle UEFA dnes byla rovněž vylosována kvalifikace o Euro 2022, která se bude poprvé hrát obdobným systémem jako seniorská Liga národů. Celky byly rozděleny do lig A, B, C a česká reprezentace do 19 let se v jedné z pěti nejvyšších soutěží utká s Portugalskem, Řeckem a Polskem.

Devatenáctka postoupila do závěrečné fáze kvalifikace o ME

Čeští fotbalisté do 19 let zvítězili i ve druhém utkání základní fáze kvalifikace mistrovství Evropy a po triumfu 4:0 nad Ázerbájdžánem postoupili do závěrečné fáze bojů o šampionát. O vítězství ve skupině se utkají v úterý s Norskem, které po výhře 8:1 nad San Marinem zůstalo po dvou duelech také stoprocentní.

Svěřenci trenéra Luboše Kozla prožili v Opavě podobně jako ve středu, kdy rozstříleli San Marino 6:0, výborný vstup do utkání. Už po deseti minutách vedli po trefách Filipa Firbachera a Lukáše Červa. Ve druhém poločase se prosadili Jakub Zeronik a znovu Firbacher.

Závěrečná kvalifikace se uskuteční na jaře 2020. Na finálový turnaj, který se na přelomu července a srpna uskuteční v Severním Irsku, postoupí vítězové sedmi skupin a doplní výběr hostitelské země.

Devatenáctka na úvod kvalifikace ME porazila San Marino 6:0

Česká fotbalová reprezentace do 19 let odstartovala základní fázi kvalifikace mistrovství Evropy domácí výhrou 6:0 nad San Marinem. Svěřenci Luboše Kozla v dalším utkání bojů o postup na Euro 2020 v sobotu přivítají Ázerbájdžán.

Čeští mladíci v prvním poločase dali v Opavě outsiderovi tři góly. Dva zaznamenal Matěj Vít, další vstřelil Filip Firbacher. Ten ale stejně jako Vít neproměnil penaltu. Po změně stran triumf zvýraznili Michal Szewieczek, Tomáš Vlček a střídající Jakub Zeronik.

Do závěrečné fáze kvalifikace postoupí první dva týmy z každé skupiny a jeden celek z třetího místa s nejlepší bilancí v zápasech s postupujícími mužstvy.