Stoch bude čerpat z pohárových zkušeností. Věří ve vnitřní sílu Slavie

ČTK ČTK
21. 2. 2019 16:00
Fotbalista Miroslav Stoch už zažil jarní fázi Evropské ligy při třech předchozích angažmá, ale dosud přešel přes úvodní kolo vyřazovací části jen s Fenerbahce Istanbul. Devětadvacetiletý slovenský reprezentant nyní doufá, že se mu to povede i se Slavií v odvetě proti Genku. Je přesvědčen, že Pražané po nedělní ligové prohře 0:2 v Plzni ukážou vnitřní sílu a v pravý čas zaberou.
Miroslav Stoch.
Miroslav Stoch. | Foto: Milan Kammermayer

"Pevně věřím, že ty předchozí zkušenosti mi mohou pomoct, a hlavně mohou pomoci mužstvu. V kabině jsem zatím ještě necítil žádnou nervozitu, takže není třeba nikoho uklidňovat. Není to ale jenom o mně nebo o někom jiném. Musíme hrát jako tým a všichni bojovat za všechny. Myslím si, že v tom je naše největší síla, díky které můžeme postoupit," řekl novinářům Stoch.

Jeho celek vstoupí do odvety po bezbrankové remíze v úvodním duelu v Praze. "Samozřejmě že výsledek 0:0 je možná lepší, než kdyby byl 1:1. Podle těch šancí, které obě mužstva v prvním zápase měla, je výsledek určitě lepší pro nás. Pokud chceme postoupit, měli bychom vstřelit nějaký gól," prohlásil Stoch.

Věří, že jeho tým se v Genku poučí z nepovedeného utkání v Plzni. "Zápas s Plzní jsme nezvládli a prohráli jsme zaslouženě. Tak to ve fotbale bývá, každé utkání nemůžeme vyhrát, ale už je to pryč. Nějakým způsobem jsme si to vysvětlili, něco jsme si k tomu řekli a soustředíme se už na tento zápas," řekl Stoch.

Genk stejně jako Slavia prohrál v generálce s nejbližším ligovým pronásledovatelem Bruggami (1:3). "Vzhledem k jejich utkání v Bruggách je ta situace podobná, protože oni také prohráli u druhého týmu o dva góly. Jsme na tom asi tak podobně, ale pevně věřím, že máme větší vnitřní sílu, kterou ukážeme," podotkl Stoch.

Fotbalisté Slavie vyšli ve dvou ze tří úvodních jarních zápasů gólově naprázdno, trefili se jen při výhře 2:0 proti Teplicím. "Nejdůležitější je, že v každém utkání si vytváříme šance. Pevně věřím, že pokud budeme pokračovat a vytvářet si šance, góly přijdou. Jsme nejproduktivnější mužstvo ligy. Myslím, že to je jen otázka času, a pevně věřím, že to zlomíme v pravý čas už proti Genku," uvedl bývalý hráč Chelsea, Fenerbahce Istanbul, PAOK Soluň či nizozemského Twente Enschede.

Neočekává, že by Genk zásadně změnil oproti úvodnímu duelu v Praze herní styl. "Podle zápasů, co jsme viděli na videu, tak takhle asi hrají pořád. Z vlastních zkušeností znám nizozemský a belgický fotbal, jsou to strašně útočné týmy. Já si myslím, že určitě nebudou nic měnit. Může to být zajímavý zápas, oni chtějí hrát útočně, my také. Věřím, že to bude pěkný zápas se šťastným koncem pro nás," dodal Stoch.

Zápas Slavie v Genku se hraje od 21:00, živě jej vysílá Česká televize. Utkání můžete sledovat také v textovém online přenosu Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Centrum afghánského Kábulu zasáhla silná exploze. K výbuchu došlo poblíž diplomatické čtvrti a rušného náměstí s tržištěm, kde jsou vládní budovy

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

K volbám se letos přihlásilo 22 volebních seskupení, méně než v minulých letech

K letošním volbám do sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to ze zjištění ČTK na krajských úřadech a pražském magistrátu. Lhůta pro nominace dnes v 16:00 skončila. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

Největší výběr by mohli mít voliči v Praze a v Jihomoravském kraji, kde bylo podáno 21 kandidátek. Naopak v Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji se sešlo po 17 kandidátkách.

Kandidátní listiny podle očekávání podaly všechny sněmovní strany, které podle průzkumů mají šanci znovu obsadit poslanecká křesla. ANO, SPD, ČSSD a KSČM kandidují samostatně, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vytvořily koalici Spolu, koaliční kandidátku sestavili také Piráti se Starosty.

Zástupci Trikolóry se propojili se Soukromníky a Svobodnými jako jedna volební strana. Místa ve Sněmovně by si chtěl udržet rovněž Volný blok. Favorizovanější je ale podle průzkumů nové hnutí Přísaha bývalého policisty Roberta Šlachty.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Boeing kvůli závadě odložil plánovaný start zkušebního letu kosmické lodi Starliner k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Americký guvernér Cuomo sexuálně obtěžoval státní pracovnice, prokázalo vyšetřování

Guvernér amerického státu New York Andrew Cuomo se dopustil sexuálního obtěžování několika žen včetně stávajících a bývalých státních pracovnic. Závěr vyšetřování dnes ohlásila státní ministryně spravedlnosti a generální prokurátorka Letitia Jamesová. Cuomo si podle jejích slov počínal v rozporu se státními i federálními zákony, informují americká média.

Generální prokuratura vyšetřování spustila asi před pěti měsíci v reakci na obvinění, která se objevovala v médiích. Případ dostali na starost dva nezávislí právníci, kteří podle agentury AP mluvili se 179 lidmi. V konečné zprávě čítající přes 160 stránek pak uvedli, že Cuomo společně se svými poradci vytvořil "nepřátelské pracovní prostředí", v němž panovaly "strach a zastrašování".

"Rozhovory a důkazní materiály odhalily hluboce znepokojivý, ale jasný obrázek: Guvernér Cuomo sexuálně obtěžoval současné a bývalé státní zaměstnankyně a porušoval při tom státní i federální zákony," řekla Jamesová.

Zpráva o vyšetřování popisuje, že Cuomovo nevhodné chování se netýkalo jen pracovnic jeho kanceláře, ale i dalších zaměstnankyň státu New York včetně jedné policistky, dále také "členek veřejnosti". Minimálně v jednom případě se pak Cuomo a jeho nejbližší spolupracovníci údajně snažili dané ženě pomstít, když se svou stížností šla na veřejnost.

Obvinění proti Cuomovi se začala v médiích objevovat v únoru a následně guvernér čelil výzvám svých kolegů z Demokratické strany, aby odstoupil. Nyní lze očekávat nový tlak na jeho odchod z čela New Yorku, kde působí od začátku roku 2011. Sám guvernér v tomto směru dosud jakékoli pochybení odmítal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy