Hráli jsme špatně. Nepomohl by nám ani Kane, zlobil se kouč Slavie Trpišovský

Jiří Škuba Jiří Škuba
17. 2. 2019 20:15
Jak je jeho zvykem, na nic se nevymlouval. Kouč Trpišovský přiznal, že Slavia ve Štruncových sadech podala špatný výkon. Prohráli jsme zaslouženě, štvalo trenéra červenobílých.
Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský | Foto: Tomáš Liška

V čem vidíte příčiny porážky?

První půli jsme odehráli špatně. Plzeň byla agresivnější, důraznější, vyhrávala osobní souboje. Naopak my jsme nebezpeční nebyli, kromě několika centrů jsme si větší šanci nevytvořili. Postupem prvního poločasu Plzeň přebírala otěže a získala střed pole, na obranu se to hodně valilo na obranu. Vzadu jsme sice hráli dobře, ale defenziva byla přetížená, a když už to vypadalo, že přežijeme půli, o pauze budeme mít možnost prostřídat, něco si říct, tak jsme nezachytili náběh hráče a do gól do prázdný brány. A to jsme si ještě před zápasem podobné situace pouštěli na videu.

Ve druhé půli jste převzali iniciativu, ale k větším šancím to nevedlo. Proč?

Nepříznivý stav jsme pak honili různými změnami stylu nebo střídáními, Viktorka se hodně zatáhla, což nám umožnilo vytvořit si tlak. Bohužel těch pár šancí, co jsme měli, jsme neproměnili, naopak domácí rozhodli ze situace, kdy jsme zase nechali vzadu hráče samotného. Prostě jsme tahali za kratší konec a zaslouženě prohráli.

Bylo dobrou volbou, že jste na hrot místo Škody postavil Olayinku?

Dneska to nebylo o hrotovém hráči, ale o ofenzivní hře. I kdyby tam byl kdokoli, třeba Kane, stejně by nám byl houby platný. Na Viktorku jsme ztráceli v jiných prostorech, Peter byl sám prosti spoustě soupeřů, ani v tom napadání jsme ho nepodpořili.

Šest let jste v Plzni nevyhráli. Čím to je?

Jednoznačně výkonem Plzně. Do zápasu vstoupila dobře, hrála organizovaně, byla agresivní, když došlo k souboji o míč - my jsme většinou skončili na zemi, soupeř měl balon a vyvážel ho dopředu. Největší rozdíl byl v počtu vítězných soubojů, hlavně ve vzduchu, kterých jsme prohráli snad 90 procent.

Jak může tato porážka ovlivnit souboj o titul?

Jeli jsme sem s šestibodovým náskokem, chtěli jsme ho zvýšit, místo toho je to o tři body. Máme nulu, Plzeň tři. To je ten efekt pro zbytek ligy. Teď pohráli, ale zbývá ještě čtrnáct kol, je to jedna z velkých bitev v dlouhé válce.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy