Karlsson se chce začlenit, učí se česky. Takového hráče jsme potřebovali, říká Ščasný

ČTK ČTK
18. 2. 2019 23:17
Švédský fotbalista David Moberg Karlsson poprvé v soutěžním zápase nastoupil za Spartu a hned pomohl k ligové výhře 3:2 nad Duklou. Podle trenéra Zdeňka Ščasného čtyřiadvacetiletý záložník na Julisce splnil přesně to, co se od něj očekávalo.
Dvanácté kolo Fortuna:Ligy mezi Spartou a Boleslaví.
Dvanácté kolo Fortuna:Ligy mezi Spartou a Boleslaví. | Foto: Milan Kammermayer

Karlsson nastoupil na kraji zálohy a svými individuálními průniky dělal starosti domácí obraně. "Je to hrozně těžká soutěž. Na to, že jde o poslední tým, nehráli vůbec špatně. Na konci jsme ukázali kvalitu a uspěli jsme," řekl Karlsson novinářům po dohrávce 21. kola první ligy.

Jeho výkon se zamlouval i kouči Ščasnému. "Splnil přesně to, co jsme čekali. Před prvním zápasem měl zdravotní problémy a to byl možná jeden z důvodů, proč jsem ho dnes sundal. Nechtěl jsem riskovat, aby se mu zranění obnovilo," uvedl Ščasný na tiskové konferenci. "On je přesně ten hráč, kterého jsme potřebovali. Umí jeden na jednoho, umí zrychlit hru, je hrozně nebezpečný a dneska to potvrdil," dodal trenér Sparty.

Ofenzivní záložník se kvůli touze uspět na Letné učí česky, aby lépe zapadl mezi spoluhráče. Právě neochota porozumět zdejší kultuře podle něj zapříčinila, že řada cizinců před ním ve Spartě předčasně skončila.

"Něco málo česky jsem se naučil. Je to velmi, velmi těžký jazyk, ale opravdu se snažím. Doneslo se ke mně, že se někteří hráči přede mnou možná nesnažili začlenit do českého prostředí, ale já to rozhodně chci," prohlásil Karlsson.

"Když přijde cizinec do Švédska, tak se musí naučit švédsky, to se mi moc zamlouvá. Už teď vidím na spoluhráčích, že mě berou jako přátelského chlápka, když se snažím naučit to, co oni umí. Je to pro mě důležité," doplnil Karlsson, který do Sparty přišel v prosinci z Norrköpingu.

Souhru se spoluhráči neviděl špatně. "Celkem to šlo. Chvílemi jsme ztráceli spoustu balonů a nehráli jsme tak dobře, ale celkově vzato mi spoluhráči dodávají sebevědomí a příjemně se se mnou baví, takže pro mě bylo jednodušší hrát," uvedl Karlsson.

Navzdory ne zcela přesvědčivému výkonu podle něj Sparta ukázala na Dukle sílu. "Máme na čem pracovat a musíme předvádět lepší výkony, protože pak můžete vyhrát více zápasů. Je to o síle. Už jsem to říkal spoustě lidí. Nevím, kolik utkání Manchester United pod vedením Alexe Fergusona v posledních minutách vyhrál, ale ukazuje to sílu týmu, když jste toho schopní i přesto, že nehrajete dobře," řekl bývalý hráč Göteborgu, Sunderlandu, Kilmarnocku či Nordsjaellandu.

Doufá, že se v jednom týmu sejde s reprezentačním kapitánem Bořkem Dočkalem, jenž ukončil smlouvu v čínském klubu Che-nan Ťien-jie a se Spartou jedná. "Párkrát jsem s ním trénoval. Pokud přijde, bude to pro klub perfektní, protože jde o vynikajícího fotbalistu. Je to lídr a osobnost. Bavil jsem se s ním. Už tu působil, ví, jaké je to být sparťanem," konstatoval Karlsson.

 

Právě se děje

před 7 minutami

SZPI varuje před nebezpečným doplňkem stravy Amygdalín. Po požití se v těle mění na jedy. Z jedné dávky vzniká život ohrožující množství kyanovodíku

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Ukrajina začala vyšetřovat údajné vměšování do voleb v USA

Ukrajina zahájila vyšetřování ohledně vměšování do prezidentských voleb ve Spojených státech, oznámila agentura Reuters s odvoláním na kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Spojené státy tento měsíc uvalily sankce na několik Ukrajinců, včetně vlivného poslance z prezidentovy strany, za jejich spoluúčast na pokusech zdiskreditovat Joea Bidena před prezidentskými volbami v USA.

Šéf prezidentské kanceláře Andrij Jermak v prohlášení, zveřejněném na webu prezidentova úřadu, přislíbil, že státní orgány učiní vše, co je v jejich silách, aby postavily před soud ty, kteří vměšování organizovali, anebo se na něm podíleli, a to bez ohledu na jejich postavení.

Kriminální ústředna DBR podle Jermaka zahájila v této věci trestní řízení. "Vyšetřování probíhá a čekáme na jeho výsledky. Vyšetřování musí zodpovědět na mnoho otázek," uvedl šéf prezidentské kanceláře. Ujistil, že Kyjev by si přál, aby spolupráce s novou americkou vládou dosáhla zcela nové kvality.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman se po více než roce chystá na zahraniční cestu. Vyrazí na summit V4 do Polska

Prezident Miloš Zeman se osobně zúčastní summitu prezidentů zemí visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Konat by se měl v Polsku 9. a 10. února, Pražský hrad nyní čeká na potvrzení termínu z Polska, řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. V Polsku se český prezident zároveň připojí na videokonferenční summit 17+1, na kterém budou země střední a východní Evropy jednat s Čínou.

Prezidentský summit se měl konat již na podzim, kvůli pandemii koronaviru ale byl odložen. Zeman účast přislíbil již na začátku prosince, kdy do Prahy přijel polský prezident Andrzej Duda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy