Chelsea má bod díky penaltě, Kozák pečetil výhru Aston Villy

9. 11. 2013 18:02
Na druhém místě zůstává Liverpool. Reds na domácím hřišti rozdrtili čtyřmi góly Fulham.
Willian a Eto´o se radují z první branky Chelsea proti West Bromwichi.
Willian a Eto´o se radují z první branky Chelsea proti West Bromwichi. | Foto: Reuters

Londýn - Popáté z jedenácti zápasu ztratila v anglické Premier League důležité body londýnská Chelsea. Mourinhův tým pouze remizoval doma na Stamford Bridge s West Bromwich Albion 2:2 a v tabulce klesl na čtvrtou pozici.

Blues sice vedli, když se v nastavení první půle trefil kamerunský forvard Samuel Eto´o. Jenže hosté po obrátce během osmi minut otočili skóre. V 60. minutě vyrovnal Long a o osm minut později poslal hosty do vedení Sessegnon. Chelsea se vyrovnání dočkala až v šesté minutě nastaveného času, kdy proměnil pokutový kop belgický křídelník Eden Hazard.

Penalta byla nařízena sporně, za kontakt mezi Ramiresem a Reidem. Hosté byli hodně naštvaní, ale kontroverzní rozhodnutí sudího už neodvrátili.

Neuvěřitelné, Southampton už je třetí

Na třetí místo se před tým Petra Čecha překvapivě protlačil Southampton, který doma rozdrtil 4:1 Hull.

Druhé místo si pojistil Liverpool, který doma na Anfield Road rovněž naděloval. Čtyři góly nasázel Fulhamu, přičemž dvakrát skóroval uruguayský útočník Luis Suárez.

Druhou branku v anglické lize zaznamenal český útočník Libor Kozák. V dresu Aston Villy odehrál proti Cardiffu bezmála celý zápas a přispěl k výhře 2:0. Villans nejprve díky brance Bacuny ukončili sedm a půl hodiny dlouhé čekání na ligový gól a výhru pak zpečetil Kozák, který se trefil po centru střídajícího Lowtona.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Aston Villa - Cardiff 2:0 (76. Bacuna, 84. Kozák), Chelsea - West Bromwich 2:2 (45.+1 Eto'o, 90.+6 Hazard z pen. - 60. Long, 68. Sességnon), Liverpool - Fulham 4:0 (36. a 54. Suárez, 23. vlastní Amorebieta, 26. Škrtel), Southampton - Hull 4:1 (16. Schneiderlin, 30. Lambert z pen., 37. Lallana, 88. Davis - 55. Sagbo), Crystal Palace - Everton 0:0, Norwich - West Ham United 3:1 (54. Hooper z pen., 72. Snodgrass, 90.+3 Fer - 32. Morrison).

1. Arsenal 10 8 1 1 22:9 25
2. Liverpool 11 7 2 2 21:10 23
3. Southampton 11 6 4 1 15:5 22
4. Chelsea 11 6 3 2 18:10 21
5. Everton 11 5 5 1 14:10 20
6. Tottenham 10 6 2 2 9:5 20
7. Manchester City 10 6 1 3 28:11 19
8. Manchester United 10 5 2 3 17:13 17