West Bromwich Albion F.C.

Fotbalový klub hrající anglickou Premier League. V uplynulé sezoně 2014/15 obsadil třinácté místo. Pětinásobný vítěz FA Cupu (naposledy 1968), roku 1966 zvítězil v Ligovém poháru a dvakrát vyhrál FA Charity Shield.

WBA postoupil do Premier League, Skalák se trefil za Milwall

Fotbalisté West Bromwiche se stali druhým přímým postupujícím do anglické Premier League. Svěřencům trenéra Slavena Biliče v závěrečném 46. kole druhé ligy stačila ke konečnému druhému místu za Leedsem remíza 2:2 s Queens Park Rangers. WBA se mezi elitu vrací po dvouleté absenci.

Šanci na postup v dramatickém finálovém dni zahodil Brentford, který doma nečekaně podlehl 1:2 Barnsley. Kdyby zvítězil, poprvé od roku 1947 by se podíval do nejvyšší soutěže. Další šanci bude mít Brentford v play off, kam se dostaly i Fulham, Cardiff a Swansea.

Český záložník Jiří Skalák dal za Millwall první soutěžní gól v sezoně a pomohl k domácí výhře 4:1 nad Huddersfieldem. Skalák přišel na hřiště v 61. minutě a za tři minuty se zapsal mezi střelce. Millwall obsadil osmou příčku, dva body za šestou Swansea.

Vítěz druhé ligy Leeds zakončil sezonu drtivou výhrou 4:0 nad sestupujícím Charltonem. Vedle něj padají také Wigan a Hull.