Kozák se proti Tottenhamu neprosadil, Aston Villa padla

20. 10. 2013 19:14
Fotbalisté Tottenhamu zdolali v osmém kole anglické ligy Aston Villu s útočníkem Liborem Kozákem 2:0.
Hráči Tottenhamu slaví vítězství nad Aston Villou.
Hráči Tottenhamu slaví vítězství nad Aston Villou. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu zdolali v osmém kole anglické ligy Aston Villu s útočníkem Liborem Kozákem 2:0 a polepšili si na páté místo. Se svým nedělním soupeřem neprohrál londýnský tým již podesáté za sebou.

Tottenham se dostal v Birminghamu do vedení ve 31. minutě, kdy centrovaný míč Androse Townsenda prolétl pokutovým územím a zapadl ke vzdálenější tyči.

Anglický záložník se dočkal prvního gólu v Premier League devět dní po první reprezentační brance, kterou zaznamenal při debutu v dresu Albionu v kvalifikaci mistrovství světa proti Černé Hoře.

Zápas byl na chvíli přerušený

Krátce poté, co Kozáka na trávníku nahradil útočník Christian Benteke, přidal druhý gól "Kohoutů" v 69. minutě Roberto Soldado, který využil chytrý pas Paulinha.

Po první brance bylo utkání krátce přerušeno, když čárového rozhodčího Davida Bryana zasáhla zezadu do hlavy světlice vhozená z tribuny. Policie kvůli incidentu zadržela dva muže ve věku 25 a 47 a potvrdila, že sudí vyvázl bez zranění.