Arsenal ve šlágru Premier League porazil Liverpool

2. 11. 2013 16:02
Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem prohráli v 10. kole anglické ligy 0:2 na hřišti Newcastlu.
Aaron Ramsey z Arsenalu slaví gól proti Liverpoolu
Aaron Ramsey z Arsenalu slaví gól proti Liverpoolu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu se záložníkem Tomášem Rosickým zdolali v souboji o první místo anglické ligy dotírající Liverpool 2:0 a po 10. kole vedou tabulku o pět bodů. Druhá zůstala i přes porážku 0:2 v Newcastlu Chelsea.

Jeden ze soupeřů Plzně v základní skupině Ligy mistrů Manchester City rozdrtil 7:0 Norwich, konkurenční Manchester United zdolal 3:1 Fulham a poprvé v sezoně dosáhl na druhé vítězství za sebou.

Ramsey se trefil už podesáté

Arsenal nakročil za osmým vítězstvím z deseti zápasů už v 19. minutě, kdy si na centr Bacaryho Sagny naskočil Santi Cazorla. Jeho tvrdá hlavička sice skončila na tyči, španělský záložník ale stihl i úspěšnou dorážku.

O pojištění vedení se postaral v 59. minutě pohlednou střelou z větší vzdálenosti Aaron Ramsey a dal už desátý gól v sezoně.

Čech překonal klubový milník

Reprezentační brankář Petr Čech odehrál 446. zápas za Chelsea a osamostatnil se na šestém místě klubových tabulek. Ze současného kádru absolvovali více duelů jen stoper John Terry (588) a záložník Frank Lampard (622), kteří dnes také nastoupili. Rekord drží Ron Harris se 795 starty za "Blues" z let 1961-80.

Chelsea nastřelila v první půli dvakrát břevno, po přestávce to byl ale hlavně český brankář, kdo dobrými zákroky držel bezbrankový stav. Na roh vyrazil pokusy Moussy Sissoka i Yoana Gouffrana, který však duel přesto rozhodl v 68. minutě hlavičkou po přímém kopu. Druhou branku přidal v předposlední minutě o tyč Loic Rémy a Čech poprvé v sezoně v lize inkasoval víckrát než jednou.

Kanonáda Citizens

Trenér City Manuel Pellegrini nahradil chybujícího Joea Harta v brance Costelem Pantilimonem. Rumunský brankář si při debutu v Premier League připsal čisté konto, užil si navíc sedm gólů v síti Norwiche, které zařídilo sedm různých střelců.

Skóre otevřel v 16. minutě vlastním gólem Bradley Johnson, ještě do poločasu se trefili David Silva, Matija Nastasič a Álvaro Negredo. Po přestávce debakl dokonali Yaya Touré, svým osmým gólem v sezoně jeden z lídrů střelecké tabulky Sergio Agüero a Edin Džeko.

Pellegrini, jehož tým se utká s Plzní na svém hřišti 27. listopadu, nasadil sestavu: Pantilimon - Zabaleta, Demichelis, Nastasič, Clichy - Nasri (71. Milner), Fernandinho, Touré, Silva (73. Navas) - Agüero, Negredo (46. Džeko).

Pohodová výhra United

Podobně drtivý nástup do zápasu měl i obhájce titulu Manchester United, který díky trefám Antonia Valencii, Robina van Persieho a Wayna Rooneyho vedl na hřišti Fulhamu ve 22. minutě už 3:0. Gólová produkce "Rudých ďáblů" pak ustala a na konečných 1:3 snížil Alexander Kacaniklic, nový kouč David Moyes se ale konečně může radovat ze dvou po sobě jdoucích výher.

Van Persie se díky své dnešní brance stal nejúspěšnějším nizozemským střelcem v historii Premier League. Z čela pořadí odsunul Jimmyho Floyda Hasselbainka, který dal v anglické soutěži 127 gólů.

Český obránce Ondřej Čelůstka sledoval jen z lavičky náhradníků porážku Sunderlandu na hřišti Hullu 0:1. Útočník Matěj Vydra odehrál poslední čtyři minuty za West Bromwich, který zdolal doma poslední Crystal Palace 2:0.

Manchester City - Norwich 7:0
Branky: 16. vlastní Johnson, 20. Silva, 25. Nastasič, 36. Negredo, 60. Touré, 71. Agüero, 86. Džeko

Stoke - Southampton 1:1
Branky: 1. Begovič - 42. Rodriguez

West Bromwich - Crystal Palace 2:0
Branky: 44. Berahino, 83. McAuley

West Ham United - Aston Villa 0:0

Arsenal - Liverpool 2:0
Branky: 19. Cazorla, 59. Ramsey

1. Arsenal 10 8 1 1 22:9 25