Mourinhovi hrozí pokuta: Za tohle bych coby fanda neplatil!

22. 10. 2013 9:32
Trenér Chelsea José Mourinho čelí u anglické Fotbalové asociace obvinění z nevhodného chování.
José Mourinho mezi fanoušky Chelsea při zápase s Cardiffem
José Mourinho mezi fanoušky Chelsea při zápase s Cardiffem | Foto: Reuters

Londýn - Trenér Chelsea José Mourinho čelí u anglické Fotbalové asociace obvinění z nevhodného chování. Kouč, který se do Premier League vrátil před touto sezonou, se měl provinit při sobotním zápase s Cardiffem, v němž ho rozhodčí vykázal 20 minut před koncem na tribunu. Mourinhovi nyní hrozí pokuta.

Portugalský kouč při utkání, které Chelsea s Petrem Čechem v brance vyhrála 4:1, vehementně protestoval proti zdržování soupeře a na příkaz rozhodčího Anthonyho Taylora musel z lavičky. "Zajímalo by mě, proč mi rozhodčí zabránil dělat mou práci. Sedět s fanoušky bylo frustrující," řekl Mourinho.

"Tohle bylo mrhání penězi fanoušků"

Podle Mourinha hráčům soupeře trvalo každé rozehrání míče po přerušení nejméně 21,5 sekundy, což by ho prý štvalo i v případě, že by byl na zápase jen jako platící divák.

"To je mrhání penězi. Zaplatíte si vstupenku a pokaždé, když se hra přeruší, musíte čekat asi půl minuty? Když to vynásobíte počtem přerušení, platíte za 90 minut hry a vidíte 55 nebo 60 minut," prohlásil portugalský kouč, se kterým se v hledišti zvěčnil i jeden z fanoušků.

Mourinho naposledy musel při zápase na tribunu v květnu, kdy ještě vedl Real Madrid. Tehdy nezvládl svůj temperament ve finále Španělského poháru proti městským rivalům z Atlética.