Mourinhovi hrozí pokuta: Za tohle bych coby fanda neplatil!

22. 10. 2013 9:32
Trenér Chelsea José Mourinho čelí u anglické Fotbalové asociace obvinění z nevhodného chování.
José Mourinho mezi fanoušky Chelsea při zápase s Cardiffem
José Mourinho mezi fanoušky Chelsea při zápase s Cardiffem | Foto: Reuters

Londýn - Trenér Chelsea José Mourinho čelí u anglické Fotbalové asociace obvinění z nevhodného chování. Kouč, který se do Premier League vrátil před touto sezonou, se měl provinit při sobotním zápase s Cardiffem, v němž ho rozhodčí vykázal 20 minut před koncem na tribunu. Mourinhovi nyní hrozí pokuta.

Portugalský kouč při utkání, které Chelsea s Petrem Čechem v brance vyhrála 4:1, vehementně protestoval proti zdržování soupeře a na příkaz rozhodčího Anthonyho Taylora musel z lavičky. "Zajímalo by mě, proč mi rozhodčí zabránil dělat mou práci. Sedět s fanoušky bylo frustrující," řekl Mourinho.

"Tohle bylo mrhání penězi fanoušků"

Podle Mourinha hráčům soupeře trvalo každé rozehrání míče po přerušení nejméně 21,5 sekundy, což by ho prý štvalo i v případě, že by byl na zápase jen jako platící divák.

"To je mrhání penězi. Zaplatíte si vstupenku a pokaždé, když se hra přeruší, musíte čekat asi půl minuty? Když to vynásobíte počtem přerušení, platíte za 90 minut hry a vidíte 55 nebo 60 minut," prohlásil portugalský kouč, se kterým se v hledišti zvěčnil i jeden z fanoušků.

Mourinho naposledy musel při zápase na tribunu v květnu, kdy ještě vedl Real Madrid. Tehdy nezvládl svůj temperament ve finále Španělského poháru proti městským rivalům z Atlética.

před 6 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 7 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).