Původně se měl Superpohár hrát na české půdě, později byla vybrána jako dějiště zápasu Dunajská Streda. Policie se však obávala, aby nebyla narušena bezpečnost, a tak došlo k další změně.
"Jsme velmi šťastní, že se nám podařilo dostat zápas do Trnavy. Bylo to nelehké jednání se všemi stranami. Nemalou roli sehrála i státní policie. Věřím, že to bude velká reklama na fotbal," uvedl generální manažer trnavského klubu Marián Černý.
Pražanům se nelíbí, že s nimi nikdo změnu dějiště Superpoháru neřešil. "Neuvěřitelně nás překvapují průběžná vyjádření o tom, kde bude či nebude finále Československého poháru. S klubem tato vyjádření nejsou konzultována. Těšíme se na zápas, ale čekal bych, že se slovenská strana z loňské ostudy poučí," uvedl na twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.
Neuveritelne nas prekvapuji prubezna vyjadreni o tom, kde bude ci nebude finale Cesko-slovenskeho poharu. S klubem tyto vyjadreni nejsou konzultovany. Tesime se na zapas, ale cekal bych, ze se slovenska strana z lonske ostudy pouci.
— Jaroslav Tvrdik (@JaroslavTvrdik) June 13, 2019
Také vloni provázely Superpohár obavy o bezpečnost, kvůli nimž byl nakonec zápas zrušen. V Bratislavě měl domácí Slovan 29. června přivítat Slavii. Policisté se obávali, že by nedokázali vzhledem ke konci školního roku a blízkému festivalu zajistit bezpečnost.
Tradici společných československých fotbalových soutěží, které se v roce 1993 rozdělily po rozpadu federace, byla obnovena před dvěma lety. Tehdy v souboji vítězů českého a slovenského poháru zvítězil Zlín nad Slovanem Bratislava.
Slavia v domácím poháru po finálové výhře 2:0 nad Baníkem Ostrava obhájila prvenství. Navíc získala ligový titul a po 77 letech vybojovala double. Trnava, která v lize hrála o udržení, porazila pod vedením českého trenéra Michala Ščasného v závěrečném pohárovém souboji Žilinu na penalty 4:1 po remíze 3:3 v základní hrací době.