Spartak Trnava

Syn Zdeňka Ščasného povede Nitru

Český trenér Michal Ščasný povede v jarní části slovenské fotbalové ligy Nitru. Dvaačtyřicetiletý bývalý ligový hráč nahradil Ivana Galáda a vyzkouší si už třetí působení ve slovenské Fortuna lize po Trnavě a Senici.

Nitra přezimovala na osmém místě tabulky a během přestávky v týmu došlo k velkým změnám. Klub má nové vedení a vedle trenérského postu doznal změn i hráčský kádr, který opustilo devět fotbalistů a šest jich přišlo.

"Nitra je na Slovensku značka, ale nejprve mě zajímalo, jaké jsou plány a jaká je realita v klubu, abych měl přehled. Po všech debatách i s lidmi přímo z klubu si myslím, že projekt, který tu má být, bude zajímavý, a proto jsem okamžitě řekl ano," uvedl na klubovém webu Ščasný.

Syn bývalého trenéra Sparty, Teplic či Viktorie Žižkov Zdeňka Ščasného působil v roce 2019 jako hlavní kouč v Trnavě, kde byl předtím asistentem Radoslava Látala. Od léta 2019 do loňského února byl na lavičce Senice.

Zdroj: ČTK

Žilina s mladíky z akademie oddálila mistrovské oslavy Slovanu

Fotbalisté Žiliny porazili v 1. kole nadstavbové skupiny o titul ve slovenské lize 2:1 Trnavu a oddálili mistrovské oslavy Slovanu Bratislava. Ten má i tak obhajobu titulu na dosah, čtyři kola před koncem vede před Žilinou o deset bodů.

Žilina na konci března v reakci na přerušení soutěže kvůli pandemii koronaviru rozdala výpovědi většině členů A-týmu včetně českého obránce Filipa Kaši a v prvním duelu po pauze nastoupila s mladíky z akademie. Skóre otevřel už 5. minutě jednadvacetiletý Dávid Ďuriš, a i když pět minut po přestávce srovnal trnavský Yusuf Bamidele a na Slovanu v té době mohli slavit, v 65. minutě rozhodl o výhře Žiliny devatenáctiletý Ján Bernát.

V sobotu se první dva týmy tabulky střetnou ve šlágru kola a bratislavskému mužstvu bude k obhajobě titulu stačit remíza.

Slovenská fotbalová liga - 1. kolo nadstavby:

Skupina o titul:

Žilina - Trnava 2:1 (5. Ďuriš, 65. Bernát - 50. Bamidele).

Zdroj: ČTK