Ben Chaim by odejít neměl, tvrdí Stramaccioni. Překvapilo ho, jak je česká liga těžká soutěž

František Typovský František Typovský
3. 12. 2017 21:49
Zápas Sparty s Boleslaví uzavřel podzimní část HET ligy. Sparťané vyhráli v pohodě 3:0 a jejich italský kouč Andrea Stramaccioni mohl zhodnotit první kus svého působení na Letné.
Andrea Stramaccioni při utkání Sparta - Mladá Boleslav
Andrea Stramaccioni při utkání Sparta - Mladá Boleslav | Foto: Milan Kammermayer

Máte za sebou první podzim v Česku. Jak jej hodnotíte?

Zažili jsme těžké čtyři měsíce. Byly velmi složité, pro tým, pro mě, pro klub. Já se soustředím jen na sebe a snažím se zlepšovat klub i sebe. Ztrácíme čtyři body na Ligu mistrů. Samozřejmě nejsme šťastní, ale je dobré, že jsme jen tak málo za místem, které zaručuje kvalifikaci do Evropy. Pořád je o co hrát.

Naučil vás něco ten podzim v České republice?

Hodně se v Česku učím. Už jindy jsem vám říkal, že jsem netušil, jak těžká a jiná bude HET liga, třeba oproti Serii A. Udělal jsem chyby, ale musím se z nich poučit a být lepší. Mrzí nás kupříkladu výsledek v Olomouci, musíme využít zimní pauzu a zapracovat na celém týmu.

Co říkáte na negativní reakce fanoušků, které vaše angažmá provázejí?

Ty reakce byly špatné už od léta. Ale je to můj džob s fanoušky vycházet i pracovat.

S čím půjdete do zimní přestávky?

Mít 28 hráčů je velmi těžké pro mě i pro hráče. Budeme snižovat stavy kádru. Sedm až devět hráčů se nám často nevejde ani na lavičku. Chci hráčům poděkovat, Plavšić nedostával tolik prostoru, dnes ukázal pěkný výkon. Primárně budeme redukovat kádr, jsem s ním spokojený, ale je příliš široký.

Chybí vám tvůrce hry. Budete hledat podobného hráče?

V sestavě kromě Rosického není klasická desítka, ale můžeme volit i jiné varianty sestavení zálohy. Právě na tyto varianty se dvěma středními záložníky se momentálně připravujeme - tam může nastoupit Mavuba, Sáček, klidně i Mareček.

Bude jedním z hráčů na odchodu i Tal Ben Chaim?

Ben Chaim by odcházet neměl, Sparta by s ním měla pracovat. Samozřejmě, že budeme v případě nějaké velmi zajímavé nabídky zvažovat Talův odchod, ale stál Spartu dost peněz a měl by ukázat, co v něm je.

Co říkáte na premiérové nasazení videorozhodčího?

V Itálii je to první sezónou oficiálně napříč celou soutěží a jde to velmi dobře. Ve fotbale je velký společenský potenciál, a točí se tam spousty peněz. Je to rozhodně dobrý nápad, ale potřebuje to čas, aby se to chytilo. Musí se vyřešit, jak často se bude video používat. Navíc je třeba videorozhodčího používat, jen když sudí na hřišti sám neví. Ale i rozhodčí z toho měli velmi pozitivní dojem podle toho, co mi říkali.

 

Právě se děje

Další zprávy