Ve Spartě to vře. Fanoušci předali Stramaccionimu letenku do Itálie, další akci chystají na neděli

Jiří Škuba Jiří Škuba
1. 12. 2017 14:47
Mizerné výsledky Sparty v podzimní části sezony přiměly sparťanské fanoušky k další protestní akci. Zástupci tvrdého jádra letenského kotle přerušili páteční trénink a předali trenérovi Sparty letenku do Itálie.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: ČTK

Praha - Protesty fanoušků vůči dalšímu působení italského trenéra Andrey Stramaccioniho ve Spartě nabírají na intenzitě. K další protestní akci mělo dojít podle webu Sport.cz na pátečním tréninku.

Ten přerušili ultras fanoušci Sparty, aby kouči jasně dali najevo, že si ho u prvního týmu nepřejí. Italskému trenérovi předali letenku do Itálie a zároveň si s realizačním týmem i hráči vyříkali špatné výsledky. Celý incident údajně proběhl bez vulgárních či násilných výpadů.

"Na stadionu probíhal trénink, na který přišlo zhruba 10 až 12 lidí jakožto příslušníků Sparty, kteří nic nedělali. Nicméně někdo pojal podezření, že by se něco dít mohlo, proto nás o tom informoval," řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Policisté podle něj na místě nezjistili žádné protiprávní jednání. "Trénink byl neveřejný, proto jsme ty osoby vykázali. Bez jakýchkoli problémů odešly, nemuseli jsme nijak zakročovat," dodal Hulan.

Ultras Sparty o své "návštěvě" referují na sociálních sítích. "Jednosměrná letenka do Itálie a tričko na památku. Předáno osobně zmrzlináři. Byli povoláni těžkooděnci…, večer video," napsali fanoušci na facebookovém profilu s názvem Stojíme za naším kotlem.

Při nedělním utkání HET ligy s Mladou Boleslaví pak mají protesty pokračovat.

Nešlo o první akci tohoto druhu, v půlce srpna sparťanští chuligáni přinesli na trénink Sparty rakev. Tenkrát ale šlo o gesto namířené vůči vedení klubu.

Ultras předložili tři požadavky: vytvoření pozice sportovního ředitele a konec Adama Kotalíka ve sportovním úseku, změny na postu vedoucího mužstva plus odchody členů realizačního týmu Miroslava Baranka a Radka Kováče a nakonec transparentnost v obsazování pozic ve vedení klubu.

Důvodem jsou podle vyjádření zástupců sparťanského kotle mj. "dlouhodobé neúspěchy klubu korunované experimentem, který za posledních šest měsíců vykazuje nejhorší výsledkovou statistiku klubu za posledních 39 let".

 

Právě se děje

Další zprávy