Sparta vyjednává s koučem Panuccim. Někdejší hvězda Milána či Realu je z půlky Čech a má v Praze byt

Luděk Mádl Luděk Mádl
21. 4. 2017 12:45
Jedním z trenérů, kteří jsou v předběžném výběru Sparty pro letní přeobsazení pozice hlavního trenéra, je Christian Panucci, jako hráč dvojnásobný vítěz Ligy mistrů
Christian Panucci v dresu AS Řím. Působil v něm v letech 2001-2009
Christian Panucci v dresu AS Řím. Působil v něm v letech 2001-2009 | Foto: ČTK

Praha - Fotbalová Sparta hledá trenéra pro novou sezonu. I v zahraničí. Hned první jméno, které prosáklo na povrch, je velmi slavné: Christian Panucci se samozřejmě nejvíc proslavil jako hráč, ale ani coby kouč už není úplným zelenáčem.

"Ano, s některými trenéry jsme v průběžném kontaktu. Přirozeně jde o to, abychom byli někdy v budoucnu připraveni, až bude Sparta případně nového trenéra potřebovat," komentuje situaci obecně sparťanský ředitel Adam Kotalík.

Připustil, že ve hře jsou i zahraniční jména. "Neomezujeme se nijak hranicemi České republiky. Ale cokoli konkrétnějšího už bych teď říkat nechtěl," odmítl Kotalík prozradit či potvrdit jakákoli jména, včetně Panucciho.

Nicméně hned několik zdrojů se shodlo, že právě tohle slavné italské jméno bývá poslední dobou na Letné skloňováno opakovaně. A to spolu s dalšími, která se dosud odtajnit nepodařilo. Sparta začíná údajně v tomto směru rozvíjet i další kontakty do Itálie a Německa. Nevzdala se ani myšlenek na angažování Pavla Vrby, ten ale směrem na Letnou údajně vysílá signály, že prioritní je pro něj stále varianta práce v zahraničí.

Spartu od března vede Petr Rada, který sice dostal smlouvu na dobu neurčitou, reálně se s ním ovšem pro příští sezonou příliš nepočítá. Velké zklamání zvládlo na Spartě minulý týden po porážce v Jihlavě, Rada nyní může napravit dojem v nedělním utkání proti vedoucí Plzni.

A nyní k jeho možnému nástupci: Christian Panucci má na Prahu poměrně úzkou vazbu. Jeho matka je totiž Češka, bývalá basketbalistka, která se do Itálie vdala. To je jeden z důvodů, proč si Panucci v Praze na Starém Městě drží luxusní byt a občas se v metropoli na Vltavě objevuje.

Jako fotbalista se pohyboval na opravdu luxusních adresách: FC Janov, AC Milán, Real Madrid, Inter, Chelsea, Monaco, AS Řím - a kariéru končil v Parmě.

Dvakrát byl členem týmu, který zvítězil v Lize mistrů, v roce 1994 s Milánem, o čtyři roky později s Realem Madrid. V dresu italské reprezentace zvládl technický obránce odehrát 57 utkání.

Coby trenér se začal rozvíjet po boku svého fotbalového guru Fabia Capella. Ještě jako hráč jej Panucci následoval z Milána do Realu, v roce 2012 pak společně zavítali do Ruska, kde Capello převzal národní tým jako hlavní kouč a Panucci mu dělal asistenta.

Po návratu do Itálie Panucci vedl od března 2015 druholigové Livorno, v červenci 2016 pak podepsal roční kontrakt s Ternanou, ale už v srpnu po neshodách s prezidentem klubu od mužstva odešel. Ternana od té doby angažovala dva další trenéry, ale moc si nepomohla, momentálně ji najdeme na sestupové pozici v Serii B.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Další zprávy