Schick září jako kometa, Vydru probudilo jaro, pálí i opomíjený Pekhart. Jarolím má z čeho vybírat

Patrik Schick.
Odchovanec pražské Sparty Patrik Schick pokračuje ve skvělé sezoně. V italské Sampdorii Janov nastřílel jednadvacetiletý útočník už jedenáct soutěžních branek, z toho devět v Serii A, ke kterým přidal ještě tři asistence. Skóruje tedy v průměru jednou za 102 minut. Pro zajímavost: hvězdný Paulo Dybala z Juventusu dal v Serii A o gól méně. Při minulém reprezentačním bloku si Schick pro zranění kotníku nezahrál, ale v Sampdorii už si výrazně říká o základní sestavu.
Ve formě hraje také slávistický kapitán Milan Škoda, jenž nastřílel v probíhajícím ročníku už patnáct soutěžních branek. Tu poslední včera v utkání s Hradcem Králové, v němž se podílel i na dalších dvou gólech. Čtrnáct ligových tref ho pasuje na aktuálně nejlepšího střelce tuzemské nejvyšší soutěže. Škoda skóruje v průměru jednou za 146 minut. Karel Jarolím sází na útočníka Slavie zatím v každém reprezentačním termínu.
Také plzeňský Michael Krmenčík se dostává na jaře do formy. Další z vysokých útočníků vstřelil v probíhající sezoně branku v lize, domácím poháru, kvalifikaci o Ligu mistrů a i v Evropské lize. Deset soutěžních branek za 1699 minut, tu zatím poslední si připsal v neděli do sítě Slovácka. Krmenčík se ale pyšní parádní bilancí v reprezentaci. Za 239 minut vstřelil tři branky.
Famozní restart kariéry zažil v Řecku Tomáš Pekhart. Útočník, který naposled reprezentoval na podzim roku 2013, se pyšní parádní gólovou bilancí. V dresu AEK Atény nastřílel už dvanáct soutěžních branek. Bývalý útočník německého Ingolstadtu  skóruje v průměru jednou za 117 minut na hřišti.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
18. 4. 2017 13:56
Podívejte se na aktuální formu fotbalových útočníků, které bedlivě sleduje trenér české reprezentace Karel Jarolím.
 

Právě se děje

Další zprávy