reklama
 
 

Sparta řeší krizi: Na střídačce ligového týmu končí Holoubek i Požár. Nový kouč se hledá

13. 3. 2017
Na střídačce ligového týmu Sparty končí David Holoubek i Tomáš Požár. Jméno nového trenéra, který do Sparty přijde, zatím není známo.

Praha - Výsledková i herní krize fotbalové Sparty vyvolala ráznou reakci vedení klubu. Sparta informovala, že na střídačce jejího ligového A-týmu se už nadále nebude objevovat ani David Holoubek, ani sportovní ředitel Tomáš Požár.

Podle informací Aktuálně.cz Sparta počítá s tím, že už v pátečním utkání proti Zlínu povede její tým nový trenér. Nejzazším termínem příchodu nového kouče má být příští týden, kdy se rozeběhne reprezentační přestávka.

Jméno nového trenéra Sparty však dosud není známo. Je pravděpodobné, že v první řadě Sparta znovu osloví bývalého reprezentačního trenéra Pavla Vrbu. Ten však zatím všechny nabídky z Letné odmítal. Spekuluje se, že jeho jednoznačnou prioritou je případné další trenérské angažmá v Rusku, vyloučit však nelze ani Vrbovo opětovné spojení s Plzní.

Nového kouče Sparta každopádně zatím nemá, a tak byli vedením tréninkového procesu ligového týmu prozatím pověřeni dosavadní asistenti Zdeněk Svoboda se Stanislavem Hejkalem.

Mladý, šestatřicetiletý trenér David Holoubek se nyní vrátí k mládežnickým týmům Sparty na Strahov, a to spolu s asistentem Petrem Havlíčkem.

Tomáš Požár bude nadále působit v roli sportovního ředitele Sparty, na střídačce ligového A-týmu už se však nadále objevovat nebude.

Vedení klubu tak reaguje na velmi nepovedený start do jarní části sezony. Ve vyřazovací části Evropské ligy Sparta vypadla po nevydařených výkonech s týmem Rostova nad Donem, tápala navíc i v lize.

"Nejsme spokojeni ani s výsledky, ani s předváděnou hrou. Tým se po vysoké porážce v Rostově nedokázal vrátit na vítěznou vlnu a nepřicházely ani známky zlepšení. O dalších krocích budeme informovat v příštích dnech," zmínil generální ředitel klubu Adam Kotalík.

V Rostově vybouchli. A pak už se pořádně nerozjeli

Holoubek a Požár vedli Spartu v šesti soutěžních utkáních, ze kterých však vytěžili vítězství jen nad Bohemians a Duklou, vždy 1:0. Vedle dvou duelů s Rostovem zaznamenali ještě porážky v Jablonci a nyní v neděli v Mladé Boleslavi.

Po zápase Tomáš Požár, vystupující v roli hlavního trenéra, zmínil, že věci už došly tak daleko, že je musí prodiskutovat s vedením klubu. Stalo se. A situaci řeší odchod obou trenérů od ligového týmu.

Jak známo, v průběhu podzimní části, po porážce v derby se Slavií, odvolala Sparta trenéra Zdeňka Ščasného. A dočasně tehdy pověřila vedením týmu jednoho z jeho asistentů, konkrétně Davida Holoubka, až dosud úspěšného trenéra mládežnických výběrů Sparty.

Jednání s jinými kandidáty, především s Jindřichem Trpišovským ze Slovanu Liberec, se Spartě nevedla. A tak Holoubek zůstal u týmu Sparty prakticky až do konce podzimu, přesněji po dobu, kdy mohl využít lhůty vyměřené pro výjimku, jež mu umožňovala dočasně tým vést a být pod výsledky týmu podepsán, aniž by přitom byl držitelem nejvyšší trenérské licence, kterou teprve v létě dostuduje.

Holoubkovo podzimní působení u týmu vyšperkovaly výtečné výsledky v Evropské lize, mimo jiné domácí výhry nad Interem Milán a Southamptonem, které pomohly k postupu Sparty do jarní, vyřazovací části soutěže.

Rozpadl se herní projev, uvnitř kabiny panovalo dusno

Pro jaro už ovšem David Holoubek výjimku nedostal. A tak Sparta hlavním trenérem jmenovala Tomáše Požára, který jakožto sportovní ředitel klubu  vlastně už i tak figuroval v roli Holoubkova nadřízeného.

David Holoubek zastával roli nazývanou trenér, stejně jako další jeho kolegové z realizačního týmu, kteří však plnili klasickou roli asistentů. To David Holoubek tým v průběhu jarních utkání z lavičky aktivně koučoval, Tomáš Požár na ní seděl. O přípravu týmu se ti dva podle všeho dělili, každopádně platilo, že ač byl Holoubek "papírově" v trenérské hierarchii Sparty níže, měl přesto v řadě otázek přinejmenším opravdu velmi silné slovo.

Studená sprcha v podobě porážky 0:4 zastihla Spartu v Rostově hned v prvním utkání jara. To bylo v půli února. A nyní, takřka v polovině března, není Sparta herně o mnoho dál, jak potvrdil špatný nedělní výkon v Mladé Boleslavi.

Tým Sparty na hřišti působí nesourodým dojmem, nedaří se mu získávat v ligových zápasech výraznější převahu a vytvářet si díky tomu víc než jednu dvě brankové příležitosti za zápas.

Z kabiny prosakovaly informace o nejednotě, někteří starší hráči údajně měli mít stále větší problémy s tím, aby uznali především Holoubkovu trenérskou autoritu.

Jedna krátká etapa sparťanské historie končí. Na otázku, zda bude v roli nového hlavního kouče psát další stránky sparťanských kronik, odpoví nejbližší dny.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

autor: Luděk Mádl | 13. 3. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama