Spartě chybí emoce a zápal. Nevím, zda je tým špatný charakterově nebo typologicky, řekl kouč

Naděje Sparty mizí v dýmu. Boj o vyrovnání v Boleslavi zhatili její vlastní chuligáni
Do vedení dostal domácí v 68. minutě stoper Douglas da Silva.
Deset minut před koncem zkomplikovali Spartě cestu za vyrovnání vlastní fanoušci
Kvůli pyrotechnice v jejich kotli byl zápas zhruba na pět minut přerušen.
Chuligány proto hasiči pokropili hadicí a zbytek zápasu se dohrál za přítomnosti policejních těžkooděnců.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
12. 3. 2017 19:06
Pražská Sparta prohrála i druhý venkovní zápas ligového jara. Po prohře 0:1 v Mladé Boleslavi se Letenským titul ztrácí v mlze, což dobře ví i trenér Sparty Tomáš Požár. Společně s brankářem Tomášem Koubkem rozebírají i další problém současné Sparty.

Praha - Fotbalová Sparta prohrála v Mladé Boleslavi 0:1 Po druhé venkovní porážce v řadě začíná Letenským mizet titul v dáli. Naopak čtvrtá Boleslav a pátý Zlín ztrácejí na Spartu už jen čtyři body. 

"Těžko se můžeme bavit o titulu, když prohrajeme dvě ze čtyř utkáních. Venkovní zápasy nezvládáme, takže těžko můžeme bojovat o titul," hodnotí jeden z trenérů Sparty Tomáš Požár

Sparta na jaře odehrála s Evropskou ligou už šest soutěžních zápasů, ale z vítězství se radovala pouze po utrápených výkonech v lize s Bohemkou a Duklou. "Nejsme ten tým z podzimu, který dokázal vyhrát šestkrát v řadě. Každý z nás musí začít od sebe a nekoukat kolem sebe a čekat, že to za nás někdo jiný udělá," hledá cestu z krize brankář Tomáš Koubek.

"Je ještě brzy po zápase, ale určitě se sejdu s vedením a situaci v týmu musíme řešit. Musíme si vyhodnotit, jak vypadá mužstvo a jakým způsobem půjdeme dál," prozrazuje Požár. "Nehrajeme dobře. Nevím, zda je tým špatně složený charakterově nebo typologicky. Prohráváme souboje, nejsou tam emoce, nedokážeme udržet balón, dobře kombinovat. Nejsme v dobrém rozpoložení," dodává Požár.

A s nižším sebevědomím blízce souvisí i další problém momentální Sparty. Téměř žádná komunikace na hřišti. "Máme typologicky kluky, kteří jsou buď mladí a nebo prostě nejsou zvyklí mluvit. Nikdo je k tomu nevedl, protože to nepotřebovali a měli hráče kolem sebe, kteří to dělali za ně. Je otázka, zda to v někom dokážeme probudit," přemýšlí Koubek.

Chybí Spartě vůdce?

"Mužstvu se nedaří a těžko potom hledat někoho, kdo zvedne prapor. Momentálně tam nikdo takový není," pokračuje na stejné téma Požár. "Nebudu dirigovat kolem sebe, když nepodám dobrý výkon. Hráč musí hrát dobře a mít sebevědomí, aby mohl koučovat své spoluhráče," dodává Koubek.

Přesto má současná Sparta ve svém kádru ostřílené hráče, kteří prošli reprezentací nebo kvalitními evropskými soutěžemi. "Je jasné, že když jsou někteří hráči celou svou fotbalovou kariéru zvyklí nemluvit, tak to v nich jen těžko probudíme," myslí si Koubek, který se několikrát během zápasu snažil křičet i na své spoluhráče ze středu pole.

Sparta se v závěrečných minutách mohla dostat do tlaku, ale fanoušci Letenských zhruba deset minut před koncem naházeli na hrací plochu pyrotechniku a jedna z dýmovnic skončila dokonce ve vedlejším sektoru.

EPL, Ml.Boleslav-Sparta: výtržnosti fanoušků Sparty
EPL, Ml.Boleslav-Sparta: výtržnosti fanoušků Sparty | Foto: Milan Kammermayer

"Fanoušci nemohou být nadšení z toho, co vidí. Nedáváme jim důvod k tomu, aby se mohli radovat. Samozřejmě nemůžeme souhlasit s tím, co se dělo na tribuně, ale my jsme dneska neprohráli kvůli fanouškům," nevymlouvá se Požár. "V kabině po zápase vzplály emoce, probíralo se tam spoustu věcí. Je vidět, že to hráčům jedno není, chtějí se s tím poprat," dodává na závěr kouč Sparty.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy