71. Pavelka
90+1 Hložek
20. Chorý
53. Hejda

Hezký nedělní podvečer, vítejte u on-line přenosu z utkání 21. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Spartou Praha a Plzní. Zápas začíná v 18 hodin.

Fotbalová Fortuna:Liga rozjela před týdnem svou jarní část a rozhodně bylo na co koukat. V pořadí už dvacáté kolo nabídlo množství zajímavých výsledků. Vedoucí Slavia poprvé v sezoně doma prohrála, navíc podlehla beznadějně poslední Karviné, pro kterou šlo o první vítězství v sezoně vůbec. Ztratila i pražská Sparta, která po bezzubém výkonu remizovala 0:0 v Českých Budějovicích. Zaváhání využila Plzeň. Západočeši jednou brankou přehráli Hradec Králové a vyšvihli se do čela. Své první místo budou hájit i dnes, čeká je totiž duel na půdě třetí Sparty, která ztrácí čtyři body. Navíc se před ně po výhře se Slováckem dostala o bod i Slavia.

Letenský celek dnes potřebuje zvítězit, aby se přiblížil na dosah dnešnímu soupeři. První duel po pauze svěřencům Pavly Vrby nevyšel, ale ve středu si vydatně spravili chuť. Ve čtvrtfinále MOL Cupu totiž dokázali zdolat svého poslední roky úspěšnějšího rivala ze Slavie. Šlo už o druhý vítězný derby zápas v této sezoně. Tentokrát navíc Sparta vyhrála v Edenu 2:0 a předvedla vynikající výkon. Už v první půli o výhře rozhodli brankami Krejčí mladší a Pešek. Navíc Sparta nastoupila s velmi mladým kádrem, na cennou výhru by ale chtěli navázat hráči dnes. Plzni mají co vracet, nemají s ní dobrou bilanci a na podzim ve Štruncových sadech prohráli 2:3.

Takto dnes nastoupí do utkání domácí Sparta. Letenskému celku chybí kvůli zdravotním problémům brankáři Nita a Heča, obránce Hojer, záložník Krejčí mladší a útočníci Pulkrab s Julišem. Naopak na lavičce je po trestu už  nový muž v kádru Tomáš Čvančara. Před ním však v útoku dostalo přednost duo Hložek - Minčev. Jen z lavičky začne kapitán Bořek Dočkal stejně jako mladík Karabec.

To Plzeň může být spokojená. Viktoriáni prožívají v tichosti skvělou sezonu. Evropské poháry se nevydařily, fotbalem nebaví s koučem Bílkem tak, jako když je trénoval Adriam Gula. Jenže i tak jsou Západočeši ohromně efektivní. Často vítězí jen s jednou brankou, pražští rivalové vstřelili mnohem více branek, ale Plzeň se zase pyšní nejlepší defenzivou. Do toho hraje výborně útočník Beauguel. K tomu, aby se Bílkův mančaft přiblížil titulu, potřebuje taky uhrát body na hřištích přímých konkurentů. Na půdě Slavie na podzim prohrál. Navíc na rozdíl od Sparty netrápí

Michal Bílek dnes zvolil tuto sestavu. Do středu obrany se ke kapitánovi Hejdovi vrací Kaša, Sýkora opět hraje na levém kraji obrany. Záložní trojice Kalvach, Bucha, Čermák bude podporovat útočné trio Kopic, Mosquera a Chorý. Jean-David Beauguel je už po zranění na lavičce náhradníků a může hrát v druhé půli důležitou roli.

Týmy už jsou na trávníku, domácí hrají tradičně v rudém, hostující také v klasické modročervené kombinaci.

Jeden ze šlágrů kola, ale také i celého jara, byl zahájen. Řídí jej sudí Ondřej Berka.

2

Úvod je bojovný a hra odehrává se ve středu pole.

4

Haraslín poslal centr do vápna, ale před Hložkem odvrátil míč Kaša.

6

Adam Hložek ideálně posunul míč doprava na Peška, ten z rohu vápna vypálil tvrdě, trefil však jen boční síť.

13

Tomáš Chorý je znám svými ostrými zákroky, v poslední době ale uklidnil. Tentokrát ale nabídl soupeři standardní situaci.

19

Havel hledal ve vápně Chorého, toho však míč přeletěl a Wiesner jej odklidil do zámezí.

20

Holec zastavil svůj výběh na centr Kalvacha od rohového praporku a Chorý přetlačil Čelůstka. Robustní útočník pak hlavou s přehledem zakončil. Sparta musí dohánět.

25

Chorý se znovu ve vápně pustil do souboje, ale jak on, tak i Havel za ním si počínali rukama nedovoleně.

28

Velká šance Plzně. Z další standardní situace Kalvacha totiž poslal míč do tyčky hlavou Filip Kaša. Moc nechybělo a bylo by to 2:0.

29

Sparta se vydala do brejku, ale zastavil jej ruka hostujícího Sýkory. Dnešní levý bek dostal žlutou kartu.

32

Wiesner propadl po centrovaném míči v souboji s Mosquerou, jenže kolumbijský křídelník nezvládl poslat vítězný centr do vápna.

35

Další dobrá akce Plzně, která překvapivě po úvodní brance nezalezla, ale je čím dál aktivnější. Čelůstka musel odvracet brejk Viktorie na rohový kop.

39

Sparta měla nadějný brejk, ale Minčev jej celý pokazil mizernou přihrávkou do křídla.

42

Z velké dálky vyzkoušel štěstí Bucha, ale nedůrazná střela Holce nemohla překvapit.

První půle je za námi a Plzeň zaslouženě vede 1:0.

Pavel Vrba a celá Sparta má o čem přemýšlet. Domácí tým je v ofenzivě bezzubý, na dobrou organizační hru Plzně nemá odpověď. Západočeši navíc po 20 minutách udeřili z přímého kopu, Chorý využil liknavosti Holce i Čelůstky. Za 10 minut mohl zvýšit Kaša, jeho hlavička po přímém kopu ale orazítkovala tyč. Od Plzně se čekalo, že se zatáhne, ale Bílkův byl daleko aktivnější než domácí Pražané.

Sparta do druhé půle střídá. Tomáš Čvančara nahradil dnes mizerného Minčeva.

Druhá půle na Letné odstartovala.

50

Z přímého kopu zkusil vypálit rovnou na bránu Hancko, ale Staňka vůbec neohrozil. Míč skončil několik metrů nad bránou.

51

Lukáš Hejda si vyšlápl na nového muže Čvančaru a byl potrestán žlutou kartou.

52

Zajímavý moment. Z útočné standardní situace si málem Sparta dala vlastenec. Pešek z půli hřiště dával malou domů, ale podklouzl a málem překonal vlastní brankáře. Je z toho rohový kop.

53

Plzeň podruhé udeřila znovu z rohového kopu. Čermákův roh prodloužil Chorý do malého vápna a tam se míč odrazil od Mosquery do Lukáše Hejdy a od něj za bezmocného Holce.

55

Z úhlu to zkusil Mosquera, ale Holec tentokrát tým podržel.

56

Druhá  a třetí změna v kádru Sparty. Adam Karabec nahradil Jakuba Peška, Haraslína pak vystřídal Ladislav Krejčí starší.

58

Sparta vzadu šíleně hoří. Mosquera zůstal volný za obranou letenských, dobře vyběhnutého Holce však neprostřelil.

64

Jean-David Beauguel se vrací na hřiště. Nahrazuje střelce první dnešní branky Tomáše Chorého.

67

Také kapitán Bořek Dočkal se dočká entré v tomto utkání. Nahrazuje Michala Sáčka.

71

Sparta se přeci jen dnes dočkala snížení a dramatizuje zápas. Wiesnerův centr našel ve vápně Pavelku a ten hlavou zakončil přesně. Z poměrně jasného zápasu máme na světě zápletku.

75

Sparta lehce oživla a po pěkném průniku Karabce poslal k zemi Kopic. Standardní situace pro domácí.

76

Obrovský tlak Sparty, která se zvedla jako fénix z popela. Čvančara 2x hlavičkoval ve vápně, následně centroval Karabec a pálil z hranice vápna Hložek. Nic však neprošlo až ke Staňkovi.

78

Žlutou kartu dostal za mohutné protesty z lavičky i kouč hostů Michal Bílek.

81

Poslední dvě minuty výborná pasáž Plzně, ale k pořádnému zakončení se hosté nedostali.

82

Michal Bílek se rozhodl pro dvojí střídání. Jana Kopice nahradil Pavel Šulc, Aleše Čermáka vystřídal na trávníku Miroslav Káčer.

84

Karabec po zasekávačce u levé lajny centroval pravačkou do vápna, nikoho ze spoluhráčů však nenašel.

86

Dočkal posílá centry do vápna, ale nic z nich zatím není.

88

Obrovské propadnutí Sparty a Plzeň mohla rozhodnout. Pavel Šulc byl 3x tváří v tvář Holcovi, ale ani jednou nezakončil přesně. Aby Západočechy jeho chyby nelitovali.

88

Gólman Holec ještě v závěru dostal žlutou kartu.

90

Nastavují se 3 minuty.

90+1

Tak to je neuvěřitelné. Pavel Šulc před 2 minutami 3x byl úplně sám před bránou a mohl rozhodnout. Nyní si rohový kop našel Adam Hložek a hlavou poslal míč na zadní tyč. Srovnání na poslední chvíli.

Je konec, Sparta vybojovala remízu 2:2.

Tak takový scénář by nenapsal snad ani mistr dramatu William Shakespeare. Šlágr 21. kola ne Letné vypadal 70 minut naprosto jednoznačně. Sparta byla vyloženě mizerná, neměla jedinou šanci, dopředu byla nulová, navíc vzadu hořela, dvakrát inkasovala ze standardní situace a do toho měli hosté z Plzně další šance. V 71. minutě ale snížil z ojedinělé akce Pavelka a vykřesal naději pro domácí.

Ti si poté vytvořili menší tlak, jenže z něj nic nebylo a pak mohla udeřit Viktoria. Střídající Šulc byl během 3x sám před Holcem, ale ani jednu z jasných šancí neproměnil. V nastaveném čase přišel trest. Rohový kop umístil hlavou do sítě Hložek a letenští tak berou zázračný bod. Na dnešního soupeře tak stále ztrácí čtyři body, stejně jako na Slavii, která se o skóre vrátila do čela tabulky.

Ode mě to pro dnešek je vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.