Slovácko remizovalo v dohrávce v Olomouci 0:0 a upevnilo si třetí místo

6. 4. 2021 18:55
Fotbalisté Olomouce remizovali v dohrávce 23. kola první ligy se Slováckem 0:0. Oba soupeři se ve vzájemném zápase rozešli bez gólů potřetí za sebou, i když měli v utkání řadu šancí a trefili brankovou konstrukci.
Jan Kliment se proti Olomouci neprosadil
Jan Kliment se proti Olomouci neprosadil | Foto: ČTK

Slovácko prohrálo jediné z posledních 13 kol a upevnilo si třetí místo v neúplné tabulce. Sigma po desáté remíze v ligové sezoně zůstala devátá.

Zápas se měl původně hrát už 14. března, vzhledem ke karanténě Slovácka kvůli hromadné nákaze koronavirem byl ale odložen. Hosté mají k dobru ještě další utkání s Pardubicemi.

Již ve čtvrté minutě postupovali hosté po Hubníkově chybné rozehrávce dva na dva, Jurečka vzal zakončení na sebe a povedenou střelou protáhl brankáře Mandouse. O čtyři minuty později stejný hráč vypálil po přihrávce od Petržely, tentokrát však z dobré pozice uvnitř vápna zamířil nad.

Poté však více hrozili Hanáci. V 16. minutě brankář Nemrava vyrazil míč jen ke Gonzálezovi, jehož zakončení vykopl z brankové čáry Hofmann. Další dvě velké šance měli domácí ještě před koncem první půlhodiny. Nejdříve po centru od Gonzáleze hlavičkoval Breite jen těsně vedle pravé tyče a vzápětí Yunis postupoval zprava na Nemravu, který si se střelou na zadní tyč poradil.

Hostům na hřišti viditelně scházelo několik opor. Mimo hru byli Havlík, Daníček či Navrátil a poprvé v základní sestavě dostal v lize šanci mladý Polášek. Další šanci domácích měl Breite, který nedokázal prostřelit blok hostujících hráčů s Nemravou. Chytil následně ve skrumáži před brankou také nezakončil ideálně.

V druhé půli začalo na Hané hustě sněžit. V 56. minutě chtěl nacentrovat Zmrzlý, podklouzl a míč trefil brankovou konstrukci. Gólman Nemrava pak předvedl proti stejnému hráči skvělý zákrok po hodině hry.

Navzdory těžkému terénu se střídaly šance na obou stranách. Hostující Kliment v úniku dvou na jednoho pokazil přihrávku a v 78. minutě domácí Mandous vychytal dorážejícího Jurečku.

V závěru měli blíž ke třem bodům hosté. V 79. minutě nejprve Petržela trefil tečovanou střelou tyč a z pokračující akce napálil Sadílek břevno odkryté branky. Slovácko venku v lize ztratilo body poprvé po šesti zápasech. Sigma doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou neskórovala.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Hocek - Mokrusch, Ratajová - Cieslar (video). ŽK: Hála, Poulolo, Breite - Šimko, Kadlec, Kliment. Bez diváků.

Olomouc: Mandous - Radek Látal, Hubník, Beneš, Zmrzlý - González (63. Mihalík), Breite, Poulolo, Chytil (82. Zifčák), Hála (82. Šíp) - Yunis. Trenér: Radoslav Látal.

Slovácko: Nemrava - Šimko (77. Kalabiška), Hofmann, Kadlec, Divíšek - Polášek (76. Srubek), Sadílek - Petržela, Kohút (82. Kubala), Jurečka - Kliment. Trenér: Svědík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.