Mladíček Hložek porušil zákaz. Po posledním hvizdu zápasu se vydal za fanynkou

Marek Janoš Marek Janoš
9. 4. 2019 9:40
Sparta porazila Zlín díky gólům Adama Hložka a Benjamina Tetteha 2:0. Šestnáctiletý záložník vstřelil svou druhou ligovou branku, opět patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. Po konci utkání se nezvykle vydal přes letenský trávník směrem k tribuně a fanynce předal svůj dres.
Sparta - Zlín
Sparta - Zlín | Foto: Milan Kammermayer

K celé situaci došlo poté, co si Hložek všiml, že fanynka drží transparent s nápisem, na kterém je jeho jméno a prosba o dres. "Měli jsme zakázané dávat naše dresy," přiznal po zápase Hložek.

Ten tak chvíli váhal, zda příznivkyni Sparty vyjít vstříc. "Ale jak tam byl ten transparent, tak mě k tomu kluci vyhecovali a byl jsem ho předat," vysvětlil. "Bylo to zakázané, takže ten dres asi budu muset zaplatit," dodal se smíchem.

V utkání opět patřil k nejlepším hráčům a před derby jej pochválil i trenér Zdeněk Ščasný. "Situace řeší skvěle. Ukázal to u gólu, protože stál tam, kde stát měl. Věděli jsme, že Zlín v těch prostorech má problém," řekl kouč Sparty na adresu nejmladšího hráče zápasu.

Toho čeká v neděli první dospělé derby pražských S. "Těším se, nikdy jsem proti Slavii nehrál. Pouze asi před rokem v dorostu," vyhlíží šlágr příštího kola Hložek.

Trenér Ščasný s ním počítá. "Je výborný. Řeší situace naprosto fotbalově. Proti Zlínu mu navíc pomohla změna, kdy se po střídáních dostal víc do středu hřiště. Hraje vyspěle," hodnotil výkon svého svěřence.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy