Adam Hložek

Provod byl zvolen nejlepším záložníkem fotbalové ligy, mezi útočníky vyhrál Hložek

Slávista Lukáš Provod byl v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) zvolen nejlepším záložníkem této sezony první ligy. Mezi útočníky vyhrál v hlasování trenérů a kapitánů jednotlivých týmů a vybraných novinářů Adam Hložek ze Sparty. Vítěze hlavních anket zveřejní LFA, která v Česku řídí profesionální soutěže, v pátek.

Ankety o nejlepší hráče na jednotlivých postech v sestavě ovládla mistrovská Slavia, která vyhrála tři ze čtyř kategorií. LFA už v pondělí vyhlásila nejlepším brankářem Ondřeje Koláře a obráncem sezony jeho spoluhráče z Edenu Ondřeje Kúdelu.

Sparta prodloužila smlouvy s pěti mladíky, totéž chce i s Hložkem

Jednadvacetiletý defenzivní záložník Ladislav Krejčí mladší prodloužil s fotbalisty Sparty smlouvu do roku 2025. Letenští prodloužili kontrakty i s dalšími čtyřmi hráči ve věku od 18 do 23 let. Jsou mezi nimi Martin Vitík a Tomáš Wiesner z A-týmu a Adam Gabriel s Františkem Kotkem z rezervního mužstva, u nich ale klubový web délku smlouvy neuvedl. O prodloužení kontraktu bude vedení Letenských usilovat i u osmnáctiletého útočníka Adama Hložka, s nímž už zahájilo jednání.

Nejlepším fotbalovým starším dorostencem byl opět zvolen Hložek

Nejlepším starším dorostencem českého fotbalu za rok 2020 byl zvolen sparťan Adam Hložek. Osmnáctiletý ofenzivní univerzál v anketě Fotbalové asociace ČR (FAČR) porazil klubového spoluhráče Adama Karabce a obhájil loňské vítězství. Nejlepším mladším dorostencem se stal Samuel Grygar z Interu Milán. Kvůli koronavirové pandemii byly ceny nezvykle uděleny v pořadu ČT sport, tradiční galavečer Grassroots neprofesionálního fotbalu na pražském Žofíně se konat nemohl.

Pokračovat