Zdeněk Ščasný

Zdeněk Ščasný

Úspěšný fotbalový trenér, který do září 2016 do března 2017 působil v pražské Spartě.

Ligu hrával za Duklu, Spartu i Bohemians. Prosadil se pak i jako trenér. Se Spartou získal dvakrát mistrovský titul, se Žižkovem vyhrál pohárovou soutěž.

Stal se prvním českým koučem, který v Lize mistrů vedl zahraniční klub, konkrétně Panathinaikos Atény. V zahraničí vedl i OFI Kréta a maďarský Debrecín.

Rok 2013 ho zastihl v Teplicích, kde na jaře zachránil týmu prvoligovou účast a na podzim už útočil na pohárové příčky. Na začátku roku 2015 zničehonic v Teplicích skončil. A za pár týdnů se objevil ve Spartě.

Podobně jako v roce 1998, kdy se do Ligy mistrů nedostal se Spartou přes Dynamo Kyjev, nebyl úspěšný ani pokus z roku 2015, proti bylo CSKA Moskva. Následně Sparta hrála Evropskou ligu a dostala se do její jarní vyřazovací části.

Trenérova dcera Pavlína Ščasná patřila mezi nejlepší české fotbalistky všech dob, ligu hrával i syn Michal.

Syn Zdeňka Ščasného povede Nitru

Český trenér Michal Ščasný povede v jarní části slovenské fotbalové ligy Nitru. Dvaačtyřicetiletý bývalý ligový hráč nahradil Ivana Galáda a vyzkouší si už třetí působení ve slovenské Fortuna lize po Trnavě a Senici.

Nitra přezimovala na osmém místě tabulky a během přestávky v týmu došlo k velkým změnám. Klub má nové vedení a vedle trenérského postu doznal změn i hráčský kádr, který opustilo devět fotbalistů a šest jich přišlo.

"Nitra je na Slovensku značka, ale nejprve mě zajímalo, jaké jsou plány a jaká je realita v klubu, abych měl přehled. Po všech debatách i s lidmi přímo z klubu si myslím, že projekt, který tu má být, bude zajímavý, a proto jsem okamžitě řekl ano," uvedl na klubovém webu Ščasný.

Syn bývalého trenéra Sparty, Teplic či Viktorie Žižkov Zdeňka Ščasného působil v roce 2019 jako hlavní kouč v Trnavě, kde byl předtím asistentem Radoslava Látala. Od léta 2019 do loňského února byl na lavičce Senice.

Zdroj: ČTK
Pokračovat