Nad startem Dočkala v derby visí otazník. Sáček: Lhal bych, kdybych řekl, že nechybí

Marek Janoš Marek Janoš
8. 4. 2019 21:04
Sparta zvítězila podruhé ze tří zápasů bez Bořka Dočkala. Proti Zlínu rozhodla ve druhém poločase díky skvělému zakončení Hložka, pojistku přidal střídající Tetteh. Bez Dočkala ale Spartě veprostřed hřiště chyběla lepší organizace a jeho start proti Slavii je nejistý.
Sparta - Zlín
Sparta - Zlín | Foto: Milan Kammermayer

Zimní posilu Sparty trápí zranění lýtka. Proti Zlínu nebyl ani na lavičce a zápas sledoval z tribuny. Ve středu hřiště tak nastoupila trojice Kanga, Sáček a Hašek. Ta začala dobře, po dvaceti minutách se ale hra bez lídra Dočkala rozvolnila, hráči přestali držet pozice a Sparta ztratila tlak.

"Zlín nás překvapil rozestavením 3-4-3, ke kterému se vrátil po dlouhé době. Začali jsme dobře. Bylo to tím, že Kanga si držel pozici. Pak ale viděl, že se rozehrávka tolik nedaří a začal odskakovat níž. Drchal byl nahoře najednou osamocený," popisoval svízel Sparty trenér Zdeněk Ščasný.

Právě v takových situacích dokázal Dočkal Kangu na hřišti usměrnit. Proti Zlínu se ale hra na zbytek prvního poločasu rozklížila. Zlepšila se opět až po poradě v kabině.

"Měli jsme hodně hráčů vzadu a málo nahoře," bědoval Ščasný. Sparta ale bez svého lídra zvládla druhý zápas ze tří. "Výsledkově nám to bez Bořka celkem jde, někdy i herně, ale chceme, aby se co nejdřív vrátil. Je důležitý pro tým," je si vědom Ščasný.

Zda ovšem bude mít v neděli proti Slavii tvořivého záložníka k dispozici, není zřejmé. "Těžko ohledně toho něco říct. Není to ani tak, ani tak. Nevím, jestli bude v neděli v pohodě," krčil rameny Ščasný.

"Lhal bych, kdybych řekl, že Bořek nechybí," přiznal záložník Michal Sáček. "Je opora na hřišti i mimo něj. Pro nás ostatní je to výzva, snažíme se ho nahradit. Máme ale dost kvalitní hráče, abychom to zvládali bez něj," dodal.

V utkání byl jen na lavičce další středový hráč Martin Frýdek, který byl před derby v karetním ohrožení. Toho v základní sestavě zastoupil Martin Hašek.

Ščasný jej ze hry stáhnul dvanáct minut po startu druhé půle. "Nejsem z jeho výkonu zklamaný," předeslal trenér Sparty. "Je to jiná varianta. Frýdek je agresivní, hodně míčů odebírá. Hašek se Sáčkem jsou zase tvořivější. Ale i oni byli příliš nízko a vepředu chyběli hráči, Hašek ale dal několik krásných míčů," pochválil svého svěřence.

Šest dní před derby pražských S se tak jako nejpravděpodobnější varianta vprostřed záložní řady Sparty jeví ta ve složení Kanga, Frýdek, Sáček.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy