Nad startem Dočkala v derby visí otazník. Sáček: Lhal bych, kdybych řekl, že nechybí

Marek Janoš Marek Janoš
8. 4. 2019 21:04
Sparta zvítězila podruhé ze tří zápasů bez Bořka Dočkala. Proti Zlínu rozhodla ve druhém poločase díky skvělému zakončení Hložka, pojistku přidal střídající Tetteh. Bez Dočkala ale Spartě veprostřed hřiště chyběla lepší organizace a jeho start proti Slavii je nejistý.
Sparta - Zlín
Sparta - Zlín | Foto: Milan Kammermayer

Zimní posilu Sparty trápí zranění lýtka. Proti Zlínu nebyl ani na lavičce a zápas sledoval z tribuny. Ve středu hřiště tak nastoupila trojice Kanga, Sáček a Hašek. Ta začala dobře, po dvaceti minutách se ale hra bez lídra Dočkala rozvolnila, hráči přestali držet pozice a Sparta ztratila tlak.

"Zlín nás překvapil rozestavením 3-4-3, ke kterému se vrátil po dlouhé době. Začali jsme dobře. Bylo to tím, že Kanga si držel pozici. Pak ale viděl, že se rozehrávka tolik nedaří a začal odskakovat níž. Drchal byl nahoře najednou osamocený," popisoval svízel Sparty trenér Zdeněk Ščasný.

Právě v takových situacích dokázal Dočkal Kangu na hřišti usměrnit. Proti Zlínu se ale hra na zbytek prvního poločasu rozklížila. Zlepšila se opět až po poradě v kabině.

"Měli jsme hodně hráčů vzadu a málo nahoře," bědoval Ščasný. Sparta ale bez svého lídra zvládla druhý zápas ze tří. "Výsledkově nám to bez Bořka celkem jde, někdy i herně, ale chceme, aby se co nejdřív vrátil. Je důležitý pro tým," je si vědom Ščasný.

Zda ovšem bude mít v neděli proti Slavii tvořivého záložníka k dispozici, není zřejmé. "Těžko ohledně toho něco říct. Není to ani tak, ani tak. Nevím, jestli bude v neděli v pohodě," krčil rameny Ščasný.

"Lhal bych, kdybych řekl, že Bořek nechybí," přiznal záložník Michal Sáček. "Je opora na hřišti i mimo něj. Pro nás ostatní je to výzva, snažíme se ho nahradit. Máme ale dost kvalitní hráče, abychom to zvládali bez něj," dodal.

V utkání byl jen na lavičce další středový hráč Martin Frýdek, který byl před derby v karetním ohrožení. Toho v základní sestavě zastoupil Martin Hašek.

Ščasný jej ze hry stáhnul dvanáct minut po startu druhé půle. "Nejsem z jeho výkonu zklamaný," předeslal trenér Sparty. "Je to jiná varianta. Frýdek je agresivní, hodně míčů odebírá. Hašek se Sáčkem jsou zase tvořivější. Ale i oni byli příliš nízko a vepředu chyběli hráči, Hašek ale dal několik krásných míčů," pochválil svého svěřence.

Šest dní před derby pražských S se tak jako nejpravděpodobnější varianta vprostřed záložní řady Sparty jeví ta ve složení Kanga, Frýdek, Sáček.

 

Právě se děje

Další zprávy