Holenda pálil a Příbram zůstala bez bodu, Dukla vyhrála 3:1

5. 5. 2017 20:02
Jan Holenda se dvěma góly postaral o domácí výhru Dukly nad Příbramí 3:1. Ta tak po 27. kole nejvyšší fotbalové soutěže zůstane na posledním místě.
Příbram nezískala ani bod
Příbram nezískala ani bod | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Fotbalisté Příbrami v předehrávce 27. kola první ligy prohráli na hřišti Dukly 1:3 a zůstali poslední. Na Julisce vstřelil dva góly Jan Holenda, jednou se trefil Slovák Frederik Bilovský, na 1:1 vyrovnal Jan Suchan. Pražané v nejvyšší soutěži porazili soupeře po šesti zápasech a poprvé od roku 2013, v neúplné tabulce poskočili na osmé místo.

Dukla začala aktivněji a vypracovala si i první šanci, Podaného tvrdou střelu v šestnáctce ale ještě zablokoval Trapp. V 11. minutě už se domácí prosadili. Po nedůrazu v příbramské obraně Juroška přistrčil míč Holendovi a ten ho z úhlu nekompromisně napálil pod břevno.

Středočeši si v úvodu s hrou Dukly moc nevěděli rady. Vedení nenavýšil volný Koreš, který v dobré pozici vystřelil nad branku. Vzpamatovali se až v druhé části první půle, jenže pokusy Tomáše Pilíka i Rezka byly nepřesné.

Hosté pomalu převzali iniciativu a ve 36. minutě vyrovnali. Suchan napřáhl z velké dálky a technickou ránou k tyči překvapil brankáře Radu, jemuž balon proklouzl pod rukou.

Dukla si po pauze vytvořila tlak i velké příležitosti. Po střele Podaného za překonaného Hrušku zaskočil stoper Chaluš a příbramský gólman výborně vytáhl ránu Šimůnka.

V 62. minutě už to dejvickému mužstvu vyšlo. Koreš přihrávkou za obranu vyslal Holendu, který udělal kličku Hruškovi a po zemi zakončil do odkryté branky.

Dukla měla v závěru utkání hru pod kontrolou a Příbrami vůbec nic nedovolila. V nastavení navíc z brejku zpečetil výhru domácích třetím gólem střídající Bilovský po přihrávce Tetoura.

27. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)

Branky: 11. a 62. Holenda, 90.+1 Bilovský - 36. Suchan. Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Urban. ŽK: Juroška, Smejkal - Divíšek. Diváci: 1264.

Dukla: Rada - Miloševič, Štetina, Šimůnek, Podaný - Hanousek, Tetour, Mustedanagič (58. Bilovský) - Juroška (82. Smejkal), Holenda, Koreš (72. Brandner). Trenér: Hynek.

Příbram: Hruška - Kvída (87. Kacafírek), Jiránek, Chaluš, Divíšek - Trapp (75. Krameš) - Bazal (82. Ayong), T. Pilík, Suchan, Rezek - Linhart. Trenér: K. Tobiáš.