Ben Chaim zaplatí patnáct tisíc korun za prokopnuté dveře v Liberci

ČTK ČTK
17. 8. 2017 16:15
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila sparťanskému záložníkovi Talu Ben Chaimovi pokutu 15 tisíc korun za to, že ničil zařízení na stadionu v Liberci.
Tal Ben Chaim
Tal Ben Chaim | Foto: AC Sparta Praha

Praha - Záložník Letenských Tal Ben Chaim se provinil tím, že po vyhecované remíze 1:1 se Slovanem prokopl dveře.

Komise rovněž udělila pokutu 50 tisíc korun Baníku Ostrava za to, že jeho pořadatelská služba dovolila fanouškům na duel se Slavií pronést pyrotechniku. Zároveň zahájila s Baníkem další řízení kvůli nevhodnému chování fanoušků v duelu na hřišti Slovácka.

Šestiměsíční zákaz vstupu na prvoligové a druholigové stadiony má člen FAČR Petr Vanický, který v utkání mezi Spartou a Slavií vběhl na trávník.

Na svém příštím zasedání se komise bude zabývat fyzickým napadením fanouška pořadatelem na stadionu druholigového Hradce Králové.

Zastavenou činnost na jedno utkání mají po vyloučení ve 3. kole liberečtí hráči Ondřej Kúdela a Milan Kerbr a sparťan Eldar Čivič. Ve druhé lize se to týká Lukáše Maršálka z FK Olympia, pardubického Jiřího Pirocha a Petra Literáka z Frýdku-Místeku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy