Deprimující porážka. Prohrát můžeme, ale ne takto, kroutil hlavou zoufalý Ščasný

Marek Janoš Marek Janoš
24. 4. 2019 22:43
Sparta prohrála v semifinále poháru se Slavií 0:3. V utkání si nevypracovala žádnou šanci, a dokonce nevystřelila na bránu. Naopak skóre "pouze" o tři branky svítilo po konci utkání na výsledkové tabuli jen díky velmi dobrému výkonu brankáře Milana Heči. Sparta propadla ve všech herních činnostech a čekání na trofej se protáhne na více než pět let.
Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný | Foto: Milan Kammermayer

Zdeněk Ščasný musel skousnout druhou porážku ve čtyřech dnech. Sparta po překvapivé domácí prohře s Karvinou opět herně propadla a nepomohl jí ani návrat Guélora Kangy do sestavy. "V první řadě je třeba říct, že Slavia byla od první do poslední minuty lepší. V úvodu jsme jim ale vlastními chybami všechny šance nabídli," hodnotil utkání lodivod Sparty.

Utkání domácí naklonili na svou stranu už v prvním poločase. Nejdřív ze standardní situace udeřil Tomáš Souček, druhou branku pak přidal stejný hráč po rohovém kopu. "Na Součka jsme nasadili snad už čtyři hráče a stejně nám vždycky gól dal," kroutil hlavou Ščasný.

Slavia působila na hřišti aktivněji, agresivněji, ale i tvořivěji. Naopak Sparta s míčem hrála minimálně a nevypracovala si jedinou šanci.

"Dnešní porážka byla deprimující. Prohrát můžeme, ale ne takto," lamentoval trenér Sparty. "Nepodrželi jsme balon, nevyrovnali jsme se s agresivitou soupeře," vyjmenovával důvody selhání Letenských ve 292. pražském derby. 

Sparta tak opět nedosáhne v sezoně na žádnou trofej. "Dali jsme si za cíl udělat pohár, tímto jsme si to zavřeli. Co k tomu můžu říct? Štve mě to," dodal Ščasný.

Současná situace Sparty podle Ščasného tu podzimní nepřipomíná, nicméně po dobrém začátku jara zaznamenal herní i výsledkový propad. "Přemýšlel jsem, co nás do této situace dostalo. Těch faktorů je hodně, ale nebudu je rozebírat. Nebudu se do toho pouštět. Důvodů je hodně," odmítl rozebírat problémy Sparty. "Žádný z těchto faktorů ale neomlouvá porážku s Karvinou," dodal.

Před nadstavbovou částí ligy Letenští nevyhráli ve třetím zápase v řadě. "Musíme udělat všechno proto, abychom to odvrátili," ví Ščasný. "Musíme posbírat psychické síly. Někdo v kabině trefně řekl, že dřív jsme byli v některých chvílích ve 'sračkách'. Tehdy by se to dalo pochopit. Teď ne," uzavřel hodnocení. Spartu čeká v sobotu v posledním kole základní části venkovní zápas s Opavou.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy