Problém pro reprezentaci. Dočkal může kvůli zranění chybět proti Anglii

ČTK ČTK
16. 3. 2019 21:29
Trenér Zdeněk Ščasný byl rád, že fotbalisté Sparty i bez Bořka Dočkala otočili dnešní zápas 25. ligového kola s Olomoucí a vyhráli 2:1. Klíčový záložník domácího celku chyběl kvůli zranění lýtka a kouč Pražanů nechtěl spekulovat, jestli kvůli tomu kapitán přijde o blížící se reprezentační sraz a kvalifikační zápas s Anglií a přípravu s Brazílií.
FORTUNA:LIGA 2018/19, Sparta - Baník: Bořek Dočkal
FORTUNA:LIGA 2018/19, Sparta - Baník: Bořek Dočkal | Foto: Milan Kammermayer

Sparta vstoupila do prvního poločasu velmi vlažně a prohrávala po brance Šimona Falty z 45. minuty. Po přestávce ale domácí přidali a dvěma penaltami Guélora Kangy skóre otočili a vyhráli i šestý jarní zápas. "Taková vítězství dávají mužstvu velkou sílu a sebevědomí," řekl Ščasný.

Letenští navíc díky vítězství snížili náskok druhé Plzně, která v pátek nečekaně prohrála 1:2 v Teplicích, na pět bodů. "Slyšel jsem vyjádření Pavla Vrby (trenér Plzně), že mají pořád polštář, ale ten jsme jim na podzim vytvořili my. Je super, že ho snižujeme, ale pořád je to pět bodů," upozornil Ščasný.

Výhra nad Olomoucí byla pro Spartu o to cennější, že se musela obejít bez zraněného Dočkala. Ten by navíc mohl kvůli tomu přijít o páteční zápas kvalifikace mistrovství Evropy v Anglii a domácí přípravu s Brazílií o čtyři dny později. "Má problém s lýtkem. Chtěl to zkusit, ale dost ho to bolelo," uvedl letenský kouč. "Nevíme, na jak dlouho to bude. Nejsem doktor a nechci předjímat, ale kdyby to bylo jako dneska, tak by hrát nemohl," dodal Ščasný.

 

Právě se děje

před 39 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy