Nebrečím, ale viděl jsem šílené zákroky z obou stran, pravil po derby Ščasný

Marek Janoš Marek Janoš
15. 4. 2019 9:11
Takový zápas v Česku k vidění dlouho nebyl. Derby Slavie se Spartou mělo od počátku náboj. Už první souboje ukázaly, že zápas se bude hrát až na hranu. A občas i za ni. Výsledkem byla rozkouskovaná hra, při které trpěla fotbalová úroveň střetnutí. Trenér Sparty Zdeněk Ščasný přílišný důraz kritizoval.
Zdeněk Ščasný v zápase 28. ligového kola Slavia - Sparta
Zdeněk Ščasný v zápase 28. ligového kola Slavia - Sparta | Foto: Milan Kammermayer

"Nebrečím," zdůraznil. "Bylo to za hranou na obě strany," vracel se kormidelník Letenských k průběhu utkání. Na trávníku častěji polehávali právě jeho svěřenci. Často to bylo po soubojích s urostlými slávistickými stopery. Tempo zápasu tím trpělo.

Hra byla často přerušovaná, několikrát byly v akci nosítka. "Agresivita na soupeře platí, to ano. Tento zápas ale byl co se týče agresivity za hranou," řekl Zdeněk Ščasný. "Z obou stran jsem viděl šílené zákroky, lokty. Ten zápas šlo líp ukočírovat," utrousil poznámku směrem k hlavnímu rozhodčímu Karlovi Hrubešovi.

Trenérovi Slavie Jindřichu Trpišovskému se zase nezdálo to, jak často si sparťané po soubojích žádali ošetření. "Běžně se hraje poločas tak 30 minut čistého času. Tolik se dnes určitě nehrálo. Furt byl někdo odnášený ze hřiště a pak se za dvě vteřiny vrátil. Chtěli jsme hrát nátlakově, prostoje nám neprospěly," lamentoval.

Bývalému trenérovi Žižkova nebo Liberce se souboje zdály ve většině v pořádku. "Je to derby, Hráči si nic nedarují, chodí do toho na maximum, nesmí ničemu uhnout. Některé zákroky byly tvrdé, ale až na výjimky si nevybavuju, že by to bylo přes hranu. Derby je vždycky takové," dodal.

Ščasný byl přesvědčený, že ze strany Sparty byl nedostatek důrazu jedním z hlavních důvodů, proč se Sparta s převahou Slavie lépe nevyrovnala.

"Škoda chodil do všech soubojů, my jsme soubojové míče neuhráli. Hůř jsme se s fyzickou hrou vyrovnávali, proti Slavii jsme málo agresivní," analyzoval, proč si sešívaní především ve druhé půli vytvořili větší tlak.

"Chybělo nám to, abychom vepředu více podrželi balon. Pak jsme v přechodové fázi několikrát hloupě přišli o míč. V tomto směru nám chyběl Dočkal, který míče dokáže podržet," poukázal Ščasný na fakt, že Sparta v derby nastoupila bez klíčového záložníka a zároveň kapitána.

Zatímco trenér Letenských utkání sledoval poměrně klidně, Jindřich Trpišovský v závěru prvního poločasu pořádně vypěnil, když rozhodčí za faul před slávistickou lavičkou dal žlutou kartu Lukáši Masopustovi.

Poté se ještě dostal do slovní přestřelky s Guélorem Kangou. "Kolegové mě museli držet. Doneslo se mi, že předchozí situace nebyly dobře posouzené. V takovou chvíli se to ve vás nahromadí a bouchnete. My jsme sparťany taky hecovali. Jsou to emoce, které k tomu patří," odbyl otázku na výměnu názorů s Kangou. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy