Ščasný po triumfu nad Plzní: Když diváci vidí, že hráči makají, jsou na naší straně

Marek Janoš Marek Janoš
10. 3. 2019 10:09
Žádné "Ščasný ven". Pět jarních utkání, pět vítězství. Skóre 12:4 a hlavně zlepšený herní projev. Sparta má na jaře nejlepší formu ze všech ligových týmů a v sobotu to pocítila Plzeň, kterou Letenští smetli 4:0. Trenér Zdeněk Ščasný chválil mužstvo za dobrý kolektivní výkon a líbila se mu i spolupráce Kangy s Dočkalem.
Zdeněk Ščasný.
Zdeněk Ščasný. | Foto: Milan Kammermayer

Jak hodnotíte utkání s Plzní?

Sešlo se úplně všechno. Kromě toho, že jsme vyhráli 4:0, jsme měli i další šance. Podařilo se nám překonat Plzeň takticky i herně vysokým presinkem. Zápas neměl z naší strany hluchou pasáž. Dokázali jsme hrát, co jsme chtěli devadesát minut. Nemám, co bych vytkl. Nechci se hrabat v maličkostech, vždycky se něco najde.

Dokazuje to, že výsledky nebyly náhodné?

Chtěl bych vyzdvihnout to, že se potvrdilo, že jsme od přípravy všechny zápasy zvládli, je to důležité. Herně to bylo dnes výborné, to je bonus pro nás navíc.

Jsou Kanga s Dočkalem rozhodující síla, nebo je pro vás jedno utkání málo na to, aby se to dalo říct?

Nechci říct ani tak, ani tak. Věděl jsem, že spolu Kanga s Dočkalem mohou hrát. Proto jsem nechtěl Kangu odepisovat. Jak se v zápase choval a pracoval, to bylo velmi dobré. V takovém zápase musí všichni maximálně pracovat, a to se maximálně naplnilo. 

Bylo na něm vidět, že dva zápasy nehrál? Změnil přístup?

Kanga se choval super celou dobu. Bez jakéhokoli vysvětlování přišel sám s tím, že chápe, že rozhoduji o sestavě a že bude pracovat dál. Chtěl se dostat zpátky do základu. Dnes to byl ale kolektivní úspěch, byť s některými skvělými individuálními výkony. Záleží na tom, abychom pracovali dál. Důležité je, že máme v kádru konkurenci a kluci vidí, že když vystřídáte, tak nepřijde méně kvalitní hráč.

Jak se vám teď hraje v domácím prostředí?

Potřebovali jsme sehrát dobrý zápas. To se nám povedlo s Baníkem, kdy jsme i v desíti soupeře přehrávali. Patří k tomu atmosféra a diváci nám strašně pomohli. Když vidí, že hráči makají, tak jsou na naší straně. To je naprosto zásadní.

Jak vám plány směrem k zápasu narušila zranění hráčů?

Těžko hodnotit, jak by to vypadalo se zraněnými hráči. Zahustel vypadl včera z tréninku. Karlsson včera nastoupil poprvé po celém týdnu a musím říct, že byl vynikající na tréninku a zamotal mi hlavu. Nicméně jsem věděl, že nezvládne celý zápas. Máme jasné pravidlo, že když hráči netrénují celý týden, tak nejdou do základu. Střídal a udělal tam několik nádherných akcí a na konci gól.

Co říkáte na výkon Tetteha?

Tento týden trénoval výborně, dobře vstoupil do zápasu. Pak tam měl hluchou pasáž. Myslím si, že by mu výrazně pomohlo, kdyby šanci ve druhé půli proměnil. Má resty z přípravy, ale myslím, že pracoval líp než předtím. Jsem hlavně rád, že byl odměněn gólem Pulkrab, protože skvěle pracuje v tréninku. Chtěl jsem ho postavit proti Liberci, ale tam vše ukazovalo, aby hrál Tetteh.

Vrací se Sparta do boje o titul?

Vůbec nechci hodnotit, o co hrajeme. Nebudu se pouštět do spekulací, ale v tuhle chvíli je pro mě opravdu nejdůležitější zvládnout další zápas doma s Olomoucí. Ztratili jsme strašně moc bodů na podzim.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy