Volejbalisté podlehli na ME domácím Bulharům, prohráli těsně 2:3

10. 10. 2015 22:08
Volejbal - ilustrační foto.
Volejbal - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Sofia - Čeští volejbalisté prohráli na mistrovství Evropy i druhý zápas. V Sofii potrápili favorizované domácí Bulharsko, dvakrát o set vedli, ale nakonec získali jen bod po prohře 2:3. V neděli se utkají s Němci o postup do play off.

Češi potrápili domácí Bulhary

Naši volejbalisté prohráli na mistrovství Evropy i druhý zápas. V Sofii potrápili favorizované domácí Bulharsko, dvakrát o set vedli, ale nakonec získali jen bod po prohře 2:3 po setech 25:19, 20:25, 25:16, 19:25 a 9:15. V neděli se od 16:45 utkají s Němci o postup ze skupiny A do play off.

Po páteční prohře s Nizozemskem udělali trenéři v sestavě dvě změny. Od začátku byli na palubovce blokař Mach a poprvé v kariéře na ME smečař Michálek. Bulhaři si po jasné výhře nad Němci věřili a nechali odpočívat svoji hvězdu Nikolova.

Češi hráli obětavě, odhodlaně a svým výkonem zpočátku zmrazili domácí tým i skoro zaplněnou halu. Set a půl domácí přehrávali. Po zisku úvodní sady vedli ve druhé o pět bodů 12:7, ale o náskok i druhý set po útlumu a chybách přišli.

Nesložili se a nahrávač Janouch šňůrou pěti bodů na servisu rozjel skvěle třetí set, který Češi už nepustili. V obraně se dařilo na liberu Kryštofovi, Michálkovi na příjmu a fungoval pestrý útok. Ve čtvrté sadě volejbalisté znovu vedli, ale od stavu 9:6 se projevila kvalita Bulharů, kteří ukázali svoji sílu a vynutili si tie-break.

Nástup do rozhodující fáze volejbalistům nevyšel. Rychle prohrávali 3:8, nedařil se jim příjem a útok rázem ztratil na údernosti. Proto odešli poraženi.