US Open • Finále • 19:00

Krejčíková/Siniaková - McNallyová/Townsendová

Konec zápasu
Krejčíková/Siniaková
Krejčíková/Siniaková
2
3
7
6
McNallyová/Townsendová
McNallyová/Townsendová
1
6
5
1

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání finále ženské čtyřhry US Open mezi páry Krejčíková/Siniaková a McNallyová/Townsendová. Zápas začíná v neděli 11. září v 19 hodin.

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou společně usilují o šestý grandslam ve čtyřhře. Dvakrát ovládly French Open a Wimbledon, jeden triumf mají z Australian Open. Mezi další velké úspěchy musíme řadit zlato z loňských olympijských her a na závěr sezóny 2021 Češky opanovaly i Turnaj mistryň.

Motivace je obrovská, právě vítězství na US Open totiž chybí k završení kariérního grandslamu. Češky začaly turnaj zápasem proti rumunskému páru Niculescuová/Ruseová, proti němuž se nečekaně nadřely a zvítězily až ve třech setech. Ve dvou setech posléze porazily Bogdanovou se Santamariovou a Aojamaovou s Chan, načež musely do třech setů ve čtvrtfinále proti Dabrowské s Olmosovou a i v semifinále proti Melicharové-Martinezové s Perezovou, v obou případech však tahaly za delší konec provazu.

Je jasné, že americký pár Caty McNallyováTaylor Townsendovou budou mít v hledišti jakožto domácí hráčky obrovskou převahu. První zmíněná tenistka navíc moc dobře ví, jaké je to hrát na amerických betonech finále čtyřhry, loni po boku Gauffové prohrála v bitvě o titul proti Australance Stosurové s Číňankou Čang.

Pojďme se podívat na cestu amerického dua turnajem. V prvním kole porazilo Parrizasovou-Diazovou s Rusovou ve dvou setech, do třech muselo jít v kole druhém proti Rosolské s Routcliffeovou. Následovaly dvě dvousetová vítězství nad Galfiovou s Peraovou a Krawczykovou se Schuursovou, v semifinále po prohraném prvním setu obrátilo ve svůj prospěch utkání proti Dolehideové se Sandersovou.

Tenistky se proti sobě v tomto složení postaví poprvé. Favoritkami jsou Češky, které určitě mohou těžit z větší sehranosti, ale jak již bylo zmíněno, na straně Američanek zase bude bouřlivé americké publikum. Šance jsou otevřené na obě strany.

Zápas začal. Na podání začíná Barbora Krejčíková.

15:0

Hned na úvod výborná práce na síti v podání Kateřiny Siniakové, která nadvakrát prohodila Caty McNallyovou.

15:15

Bleskově přichází srovnání stavu v gemu. Barbora Krejčíková v přestřelce s McNallyovou chybovala jako první.

15:30

Vzápětí se Barbora Krejčíková dostává do nevýhody dvojchybou.

30:30

Dobrý servis na tělo, který vracela Caty McNallyová slabě na Kateřinu Siniakovou, jež trefila vítězný forhendový volej.

30:40

Brejkbol! Barboru Krejčíkovou viditelně rozhodil náběh Townsendové na síť, lob nasměrovala za základní čáru.

40:40

Shoda. Tentokráte si Barbora Krejčíková s dvojicí soupeřek na síti poradila brilantně, prohodil forhendem ven z dvorce McNallyovou.

A:40

Přímý bod po podání na téčko a český pár rázem disponuje gembolem.

1:0 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Výborně. Servis směřoval na tělo Caty McNallyové, ta returnovala pod páska. Úvodní gem patří nasazeným trojkám.

0:15

Za Američanky začala na podání Taylor Townsendová. Barbora Krejčíková ji returnovala chytře pod nohy, bekhendový vole zastavila páska.

15:15

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Kateřina Siniaková vyzkoušela lob přes Caty McNallyovou, míček dopadl za základní lajnu.

30:15

To je škoda. Obě Češky bojovaly jako lvice a vybraly několik těžkých úderů, nakonec ale po smeči Townsendové vracela Krejčíková za základní čáru.

40:15

Po podání vystartovala Taylor Townsendová na síť a sebevědomou prudkou smečí napálila míček mimo dosah stojící Siniakové.

40:30

Znovu Krejčíková výborně odhadla, že Townsendová půjde na síť. Těžký return pod nohy následoval volej do středu sítě.

40:40

Fantastická výměna s vítězným koncem pro české tenistky! V jejím finále Kateřina Siniaková zahrála bekhendový volej pod nohy McNallyové, ta rozvlnila síť.

A:40

Na brejkbol si zatím nasazené trojky musí počkat, Barbora Krejčíková totiž returnovala těsně vedle levé lajny.

1:1 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Další výborné podání, po němž Kateřina Siniaková nalila na smeč Caty McNallyové, jež v jasné pozice nezaváhala.

15:0

Kateřina Siniaková musela jít přes druhý servis, což ji ale neodradilo a po dobrém podání ven z kurtu přiměla Townsendovou k chybnému returnu.

15:15

Po Barboře Krejčíkové vyprodukovala dvojchybu i Kateřina Siniaková.

30:15

Vzápětí nezvládla Taylor Townsendová další return, z forhendové strany daleko přestřelila.

40:15

Až nadvakrát, ale přece Barbora Krejčíková zvládla proměnit bekhendový volej ve vítězný míč. Dva gemboly.

40:30

Bylo zjevné, že Kateřinu Siniakovou rozhodil náběh Taylor Townsendové na síť. Snaha o lob z těžké pozice skončila v zámezí.

2:1 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Výborně. Barbora Krejčíková opět prvním slabším volejem nechala ještě hrát Caty McNallyovou, ale napodruhé už nezaváhala a zahrála mimo její dosah.

15:0

České tenistky ukazují, že bránit opravdu umí. Ale Američanky pokračovaly v razantních úderech, nakonec neomylně smečovala Townsendová.

30:0

Kateřina Siniaková zariskovala, zkusil trefit vítězný forhendový return po levé lajně. Hrála těsně za základní čáru.

40:0

Zatím to pro domácí hráčky vypadá na snadný gem. Caty McNallyová u sítě zkontrolovala postavená Siniakové a prohodila ji forhendovým volejem po pravé čáře.

40:15

Při prvním gembolu se Caty McNallyová dopustila dvojchyby.

2:2 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Je opět vyrovnáno. Taylor Townsendová ukázala, že voleje jí jdou opravdu na jedničku, smeč z těžké pozice napálila přesně mezi obě sokyně.

0:15

Znovu vynikající Taylor Townsendová. Zase musela hrát těžkou smeč zhruba ve středu kurtu, ovšem Krejčíkovou zvládla proměnit v divačku.

15:15

Proti returnu úřadovala Kateřina Siniaková. Zahrála forhendový volej pod nohy Townsendová, která vracela míček mimo vymezené území.

30:15

Ano, i Kateřina Siniaková umí na síti! Královehradecká rodačka přeběhla proti returnu podruhé v řadě a vítězný forhendový volej poslala do pravého růžku.

40:15

Výborný servis na téčko. Caty McNallyová zvládla return, jenomže pouze nalila na raketu Kateřině Siniakové, jež zapsala druhý vítězný volej v řadě.

40:30

Přestože Barbora Krejčíková měla na závěrečný forhend dostatek času, tak se nenastavila k míčku ideálně a usměrnila jej za základní čáru.

40:40

To je škoda. Barbora Krejčíková viděla volný prostor po pravé lajně a nejspíše by McNallyovou skutečně nachytala, bohužel míčku vystavila stopku pásku.

40:A

Brejkbol! Nutno pochválit Caty McNallyovou. Tato dvacetiletá Američanka natřikrát vystavila u sítě zeď, načež to byla Krejčíková, která chybovala forhendem.

2:3 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Komplikace! Barboře Krejčíkové se zatím příliš nedaří od základní čáry, což opět potvrdila, když forhend nasměrovala vedle pravé lajny. Američanky získávají brejk.

15:0

Američanky zatím na síti působí velmi jistým dojmem. Caty McNallyová ztlumila ostrý return Krejčíková a zahrála neomylně mezi obě Češky.

15:15

Ovšem toto se povedlo! Kateřina Siniaková věděla, že Townsendová půjde po servisu na síť. Vyslala proto dokonalý return k základní čáře, po němž soupeřka vracela do autu.

30:15

Barbora Krejčíková by se potřebovala chytit, zatím to není úplně ono. Její forhendový return skončil v síti.

40:15

Pozdě hrála Kateřina Siniaková return a to se projevilo na jeho kvalitě. Caty McNallyová hravě proměnila bekhendový vole volej ve vítězný.

2:4 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Brejk potvrzen. Taylor Townsendová se trefila do prvního servisu na Barboru Krejčíkovou, jejíž return opět skončil na pásce.

15:0

Těsně, ale přece doputoval bekhendový return Taylor Townsendové za základní čáru.

15:15

Američanky ve většině případů obě dohrávají výměnu na síti, s čímž doposud mají protihráčky velké problémy. Siniakové bekhendový prohoz narazil do sítě.

15:30

Třetí dvojchyba českého páru, druhá ze strany Siniakové.

30:30

Vzápětí přišel první servis a dobrý bekhendový volej Krejčíkové mimo dosah rozhozené McNallyové.

30:40

Křižný forhendový return Townsendové neměl jedinou chybičku, Kateřina Sinaková odpověděla forhendem do sítě. Američanky mají další brejkbol.

40:40

V klíčovou chvíli si rodačka z Hradce Králové pomohla servisem ven z dvorce. Caty McNallyová zaváhala na returnu.

40:A

Returny v podání Taylor Townsendové jsou o poznání prudší, tím pádem i nebezpečnější. Ránu k základní čáře Siniakové vrátit nedokázala. Druhý brejkbol.

2:5 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Caty McNallyová půjde po krátké přestávce podávat na vítězství v prvním setu! při brejkbolu zvládla přestřelku s Kateřinou Siniakovou od základní čáry, Češka ji ukončila bekhendem pod pásku.

15:0

Americká pár začíná důležitý gem velmi dobře. Caty McNallyové servírovala ven z dvorce, Barbora Krejčíková returnovala do sítě.

30:0

Vzápětí na returnu chybuje i Kateřina Siniaková, ta pro změnu odpálila balónek za základní čáru.

40:0

Třetí zkažený return v řadě, druhý ze strany Barbory Krejčíková. Americký pár disponuje třemi setboly!

40:15

Set ještě pokračuje. Kateřina Siniaková překvapila Caty McNallyovou forhendovým čopem, mladší z Američanek hrála forhendem za základní lajnu.

40:30

Velké štěstí na straně českých tenistek. Return Barbora Krejčíkové zvedla míček mimo dosah u sítě stojící Townsendové páska. McNallyová si s prvním úderem poradila, na síti pak ale hrála proti prohozu pod pásku.

40:40

No pozor, i třetí setbol je minulostí! Taylor Townsendová měla u sítě dobrou pozici, leč bekhendový volej odpálila jenom do ní.

A:40

Čtvrtý setbol. Caty McNallyová vyslala ostré podání na Barboru Krejčíkovou, která returnovala vedle levé lajny.

40:40

Podruhé v gemu pomohla Barboře Krejčíkové páska. Brněnská rodačka pak vyvinula tlak na McNallyovou, její defenzivu prolomila smečí.

40:A

Caty McNallyová vzápětí zapisuje dvojchybu, tou českému páru darovala brejkbol!

40:40

Nyní ovšem Caty McNallyová zahrála na jedničku. I kratšího bekhendového voleje byla Kateřina Siniaková pozdě, míček nezvládla zvednout přes síť.

40:A

Bylo vidět, že Taylor Townsendová nepočítala s tak tvrdým returnem Krejčíkové. Její volej zůstal na polovině Američanek. Další brejkbol.

3:5 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Nasazené trojky odvrátily čtyři setboly, první sada ještě pokračuje! Caty McNallyová nezvládla hru od základní čáru, bekhend nastřelila do sítě.

15:0

Return Townsendové dopadl těsně za pásku. Kateřina Siniaková reagovala bekhendem pod nohy zkušenější Američanky, která se neubránila.

30:0

Skvělá práce Kateřiny Siniakové, jež zvládla brilantně bekhendový stopvolej a McNallyová v předklonu odpálila míček za základní čáru.

30:15

Včas si Taylor Townsendová všimla, že se Kateřina Siniaková chystá přebíhat, forhendovým returnem vyslala vítězný míč po lajně.

30:30

S nepříjemným returnem na tělo si Barbora Krejčíková neporadila, bekhendem odpověděla úderem vedle pravé čáry.

40:30

Gembol. Taylor Townsendová nalila nepovedeným returnem na raketu Siniakové, pak ve výrazně těžší pozici hrála pod pásku.

40:40

Shoda. Kateřina Siniaková se v poslední chvíli rozhodla stáhnout raketu proti ostrému forhendu Townsendové, rámem rakety bohužel míček jemně tečovala.

40:A

Pátý americký setbol. Taylor Townsendová poslala return k základní čáře, Krejčíková v mírném pokleku trefila střed sítě.

40:40

Češky bojují. V nelehké situaci se Barboře Krejčíkové povedl lob přes Taylor Townsendovou, která volejem přes hlavu hrála mimo vymezené území.

A:40

A opět brněnská rodačka ukázala perfektní cit v ruce! Podruhé v řadě se jí povedl parádní lob, Townsendová v tomto případě míček nestihla.

40:40

Gem nekončí. Kateřina Siniaková měla vítězný vole na raketě, ale nezpevnila dostatečně pravou ruku a balónek jenom ztlumila před sebe.

40:A

A tak se podíváme, jak si Američanky poradí se svým šestým setbolem poté, co Barbora Krejčíková forhendem přestřelila vymezený prostor.

3:6 Pár McNallyová/Townsendová získává gem a set.

Bohužel, šestý setbol už nasazené trojky odvrátit nedokázaly! Barbora Krejčíková se potřetí v gemu pokusila o vítězný lob, v tomto případě míček dopadl za základní čáru.

Začíná druhý set.

15:0

Druhou sadu odstartovala na podání Taylor Townsendová. Tvrdé první podání vracela Barbora Krejčíková za základní čáru.

15:15

Kateřina Siniaková věděla, že Taylor Townsendová půjde na síť. Prudkým bekhendovým returnem jí zahrála na tělo, volej skončil v síti.

30:15

Vzápětí ovšem Barbora Krejčíková zkazila druhý return v krátkém časovém sledu.

40:15

S kratším bekhendovým volejem McNallyová si Kateřina Siniaková neporadila. Musela jít při forhendu do předklonu a zasáhla síť.

40:30

Chytře si Češky rozběhaly americké duo u sítě. Prohoz Krejčíková ještě McNallyová vybrala, Siniakové pokus na Townsendovou byl už úspěšný.

40:40

Shoda. Caty McNallyová sice výborně přeběhla proti úderu Kateřiny Siniakové, jenže volej nasměrovala do sítě.

A:40

Příliš krátký lob v podání Kateřiny Siniaková. Caty McNallyová trestala bez problémů, balónek napálila mezi sokyně.

40:40

Ale Češky se nevzdávají. Barbora Krejčíková byla čas u stopvoleje a krátkém křižným forhendem zprava doslova šokovala ztuhlou Townsendovou.

A:40

Velká škoda, že Češky nedokáží na povedené momenty navazovat. Barbora Krejčíková napálila zdánlivě jednoduchý forhend pod pásku.

0:1 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Ve druhém setu se vedení ujímá americký pár. Taylor Townsendová zahrála na tělo Barbory Krejčíkové, jejíž bekhendový volej nepřeletěl síť.

0:15

Je až neuvěřitelné, jak se Taylor Townsendová dokáže na síti perfektně vrátit. Nadvakrát ji Krejčíková neprohodila, do třetice trefila síť.

15:15

Dobré podání na Caty McNallyovou, její bekhendový return spadl až za základní lajnu.

15:30

Páska se dnes poprvé přiklonila na stranu Američanek. Return Townsendové přizvedla míček mimo dosah Siniakové.

30:30

Caty McNallyová returnovala přímo do míst, kde byla se svou raketou připravená Kateřina Siniaková. Vítězný míč!

30:40

Brejkbol! Američanky si věří na Krejčíkovou. Hrály vytrvale na ni, až dostala na smeč nalito Townsendová, jež se rozhodla napálit míček zkušeně na stranu Siniakové, která neměla šanci na reakci.

40:40

Shoda. Kateřina Siniaková skvěle přeběhla proti returnu a forhendový volej zahrála mezi rozestoupené Američanky.

40:A

Křižný forhend zprava v podání Townsendové spadl přesně na pravou lajnu. Naopak Barbora Krejčíková hrála pod pásku. Druhý brejkbol.

0:2 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Americký pár udělal další důležitý krok směrem k zisku trofeje! Kateřina Siniaková přeběhla proti forhendu McNallyové, volej usměrnila až za základní lanu.

15:0

Opět se Taylor Townsendová předvedla na síti v tom nejlepším světle, proti vysokému returnu smečovala mimo dosah Krejčíkové.

15:15

Tak ani Taylor Townsendová není bezchybná. Proti lobu necouvala a věřila si na smeč, tu ovšem tečovala jen rámem a míček pokračoval za její zády.

15:30

Parádně si Kateřina Siniaková poradila s bekhendovým volejem. Hrála jej pod páskou za zády Townsendové a mimo dosah McNallyové.

15:40

Dva brejkboly! Kateřina Siniaková nevyslala úplně ideální return, jenž Taylor Townsendová stála příliš blízko u sítě a vole daleko přestřelila.

1:2 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Ztráta brejku je pryč! Češky proměnily brejkbol bez práce, nervózní Caty McNallyová zaznamenala dvojchybu.

15:0

Taylor Townsendová vůbec nereagovala na přeběhnutí Barbory Krejčíkové, které nahrála na vítězný volej, rodačka z Brna nezaváhala.

30:0

pět pozorná Barbora Krejčíková na síti. Čekala, že by na ni Caty McNallyová mohla hrát a bekhendovým volejem zahrála mimo její dosah.

40:0

Tři gemboly. Tento gem je zatím jasně v režii Barbory Krejčíkové, v tomto případě vyslala bekhend do protipohybu Townsendové.

40:15

Čistá hra to nebude. Barbora Krejčíková hrála chytře na Taylor Townsendovou, jenže tato hráčka skvěle zareagovala a i s notnou dávkou štěstí posadila volej na levou čáru.

40:30

Kateřina Siniaková se o druhý gembol připravila dvojchybou.

40:40

A bohužel přichází druhá dvojchyba v řadě, takže uvidíme shodu. Kateřina Siniaková z frustrace hodila raketou o zem.

40:A

Zdravé naštvání nepomohlo. Kateřina Siniaková zapisuje další nevynucenou dvojchybu, hned po servisu přestřelila z bekhendu. Brejkbol!

1:3 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Kateřina Siniaková vedla při svém podání 40:0, přesto gem patří americkému páru! Při brejkbolu Caty McNallyová vypálila tvrdý forhend na u sítě stojící Krejčíkovou, její volej vyletěl za základní čáru.

15:0

Nejenže Caty McNallyová skvěle zareagovala na snahu o vytlučení bloků, ale ještě poslala míček nepříjemně na tělo Krejčíkové, jež odpověděla volejem pod pásku.

30:0

První eso zápasu trefuje Taylor Townsendová servisem ven z dvorce.

40:0

Tři gemboly pro americký pár. Caty McNallyová vyslala povedený bekhendový stopvolej těsně za pásku, Siniaková posléze bekhendem hraným v předklonu rozvlnila síť.

1:4 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Brejk potvrzený čistou hrou, Američanky jsou dva gemy od vítězství! Taylor Townsendová je při chuti, pátou hru druhé sady završila stylově druhým esem.

15:0

Taylor Townsendová je hodně sebevědomá. Křižný bekhend z pravé strany tlačila na boční čáru, míče spadl těsně vedle ní.

15:15

Každopádně v blízkosti sítě je Taylor Townsendová takřka bezchybná. V těžké pozice napálila balónek pod nohy Krejčíkové, která vracela míček do sítě.

30:15

Tato výměna by Češky mohla nakopnout! Všechny čtyři tenistky byly k vidění u sítě, po výborných reflexech Siniakové u sítě, kdy poslala volej na Townsendovou, hrála Američanky pod pásku.

40:15

Velmi slušný servis Barbory Krejčíkové na Caty McNallyovou, jejíž return nepustila na stranu soupeřek síť.

2:4 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Povinnost v podobě udržení servisu splněna. Podání na téčko odvrátila Taylor Townsendová do středu sítě.

15:0

S vysokým returnem Barbory Krejčíkové si Taylor Townsendová hravě poradila, balónek nasměrovala nechytatelně za pásku.

15:15

Skvěle. Kateřina Siniaková se rozhodla hrát na Caty McNallyovou a její volej dopal těsně za základní čáru.

15:30

Barbora Krejčíková dokonale zaskočila Townsendovou. Returnem hrála na stranu u sítě stojící Američanky, ta vůbec nereagovala.

15:40

Dva brejkboly pro nasazené trojky! Lob se Caty McNallyové vůbec nepovedl, Kateřina Siniaková zvládla vměstnat smeč do kurtu.

30:40

S druhým servisem McNallyové si Barbora Krejčíková neporadila, bekhendovým returnem trefila pásku.

40:40

Také druhý brejkboly Američanky zdárně odvrátily. Rytmus výměny se rozhodla změnit Krejčíková, když hrála na Townsendovou, ta poslala vole mimo dosah Siniakové.

40:A

Uvidíme další brejkbol. Barboře Krejčíkové opět vyšel pokus o prohoz na Townsendovou, která za balónkem natahovala ruku marně.

40:40

Když už ale Taylor Townsendová dostane míček do rakety, není to vůbec dobré. Milimetrově přesný volej za pásku zkrátka byl nedostižitelný.

40:A

Čtvrtý brejkbol. Barbora Krejčíková dvěma ostrými bekhendy načala Caty McNallyovou, ta se za volejem Siniakové natahovala marně.

3:4 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Češky jsou zpátky ve hře! Taylor Townsendová při těžkém voleji přes hlavu upadla, což viditelně rozhodilo parťačku Caty McNallyovou, jež uzavřela gem křižným bekhendem zleva do sítě.

0:15

Kateřina Siniaková viděla, že Taylor Townsendová po křižném bekhendu spěchá na síť. Neměla ovšem moc času na vymýšlení, nepřipravený lob poslala vedle pravé lajny.

15:15

Natřikrát se Caty McNallyová fantasticky ubránila u sítě. Počtvrté už se nezadařilo, na ostrý bekhend Siniakové odpověděla volejem pod pásku.

15:30

Taylor Townsendová je tou hráčkou, která táhne americký pár. Kratší křižný forhendový return měl myšlenku, Siniaková v těžké pozici trefila střed sítě.

30:30

Štěstí na straně českých tenistek, když bekhend Siniakové spadl přesně na základní lajnu. McNallyová nalila na smeč Krejčíkové, brněnská rodačka nezaváhala.

40:30

Důležitý fiftýn přes returnující Townsendovou, jež si neporadila s returnem, míček odpálila za základní čáru.

4:4 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Vyrovnáno! Znovu se vyplatila taktika hrát na Caty McNallyovou. Poslední volej tedy hrála Taylor Townsendová, ale jenom do sítě.

15:0

Servírující Taylor Townsendová vyslala kvalitní podání ven z dvorce, Barbora Krejčíková returnovala na přesně.

15:15

Od základní čáry si Taylor Townsendová viditelně tolik nevěří. Dva údery zvládla obstojně, pak ovšem balónek trefila jenom rámem rakety.

30:15

Kateřina Siniaková měla vítězný volej na raketě. V důležitý okamžik ale zaváhala a balónek umístila jenom pod pásku.

40:15

Taylor Townsendová je v laufu. Skvěle zabrala proti stopvoleji Siniakové a dostala se pod míček, aby forhendem s boční rotací ven z kurtu prohodila právě královehradeckou rodačku.

4:5 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Šestadvacetiletá Taylor Townsendová na podání nezaváhala a Američanky se mohou pokusit uzavřít finálové klání na příjmu. Barbora Krejčíková proti gembolu přestřelila forhendem.

15:0

Start do důležitého gemu vyšel na jedničku. Taylor Townsendová returnovala do připravené Kateřiny Siniakové, jež zapsala vítězný volej.

30:0

Vzápětí se parádním lobem přes Townsendovou prezentovala Barbora Krejčíková. Američanka natahovala raketu za míčkem marně.

40:0

Výborně. Napoprvé sice Barbora Krejčíková nevytloukla bloky McNallyové, ale zkusila štěstí ještě jednou a dvacetiletá Američanka balónek jenom ztlumila pod vlastní nohy.

5:5 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Snadné vyrovnání na 5:5. Čistou hru Barbora Krejčíková zkompletovala prvním esem českého páru.

15:0

Return Barbory Krejčíkové nebyl špatný, ale Taylor Townsendová si poradila a stpvolejem zahrála mimo dosah Siniakové.

15:15

Další stopvolej už tak povedený nebyl. Kateřina Siniaková byla u balónku včas a nasměrovala ho do volného pravého růžku.

15:30

Fantastický return Barbory Krejčíkové. Caty McNallyová pouštěla balónek do autu, jenže ten spadl přesně na čáru!

15:40

Ohromně důležité dva brejboly. Kateřina Siniaková nadvakrát vytloukla bloky Taylor Townsendové, volej americké hráčky zastavila páska.

6:5 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Výborně! Barbora Krejčíková napálila výborný return pod nohy Caty McNallyové, která trefila síť! Brejk a Siniaková půjde podávat na vítězství českého páru ve druhém setu.

0:15

Ale jsou to Američanky, které začínají do dvanácté hry druhé sady lépe. Bekhendový volej Caty McNallyové dopadl přesně na základní čáru.

0:30

Opět povedená pasáž dvacetileté McNallyové. Její první pokus o prohoz Krejčíková vykryla, podruhé však natahovala raketu bez úspěchu.

15:30

Američanky se nedomluvily, kdo bude hrát vole u sítě. Nakonec Townsendová vyprodukovala vysoký míček, po němž Siniaková tutéž hráčky donutila k příliš nízkému úderu.

30:30

Odvážná volba Caty McNallyové nevyšla. Pokus o vítězný return skončil ve výrazném autu.

40:30

Další americká nedomluva znamená setbol! Caty McNallyová rozhodila Taylor Townsendovou, z toho důvodu míček skončil v síti.

7:5 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem a set.

Fantazie, finále čtyřhry putuje do třetího setu! Kateřina Siniaková sáhla k odvážnému kroku, a sice bekhendové ráně mezi obě protihráčky. Následně čekala, zda se neozve technika ohlašující aut. Neozvala, balónek spadl přesně na základní čáru!

Začíná třetí set.

0:15

První fiftýn třetí setu náleží českému páru. Barbora Krejčíková returnovala pod nohy na síť mířící Townsendové, jejíž volej spadl na zem ještě před páskou.

15:15

Servis ven z kurtu byl proveden na jedničku. Kateřina Siniaková returnovala vedle levé lajny.

15:30

Češky už načetly styl Američanek. Barbora Krejčíková vytrvala bušila do Taylor Townsendové, nakonec její bloky úspěšně vytloukla.

30:30

Kateřina Siniaková si věřila na lob. Pokus to nebyl vůbec špatný, bohužel balónek spadl za základní čáru.

30:40

Brejkbol! Taylor Townsendová dnes poprvé zaváhala při smeči z větší vzdálenosti. Že  by se dostavovala únava?

1:0 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Ano, takhle se nám to líbí! Američanky dle očekávání naběhly obě na síť, a nakonec to byla Kateřina Siniaková, která donutila k chybě McNallyovou! Češky vedou o brejk.

15:0

Ještě je samozřejmě třeba brejk potvrdit, případně pak získat další čtyři gemy. Barbora Krejčíková začala dobrým servisem, Kateřina Siniaková dodělala práci na síti.

30:0

České tenistky hrají opravdu výborně. Nejprve Kateřina Siniaková skvěle zareagovala po odrazu míčku od pásky, načež Barbora Krejčíková nadvakrát přiměla McNallyovou pokazit volej.

40:0

Kateřina Siniaková se rozhodla přeběhnout proti returnu a byla to dobrá volba, královehradecká rodačka trefila vítězný forhendový volej.

2:0 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Brejk potvrzen čistou hrou, lepší to bát zkrátka nemohlo. Caty McNalyová reagovala na bekhendový prohoz pozdě, v záklonu zasáhla síť.

0:15

V momentálním rozpoložení jsou Češky zkrátka neporazitelné. Pět volejů zvládla McNallyová obstojně, až ji Barbora Krejčíková prohodila parádním forhendovým volejem s boční rotací těsně za síť.

15:15

McNallyová dobrým podáním vytvořila dobrou pozici pro parťačku Taylor Townsendovou, která napoprvé s pokusem o vítězný volej neuspěl, napodruhé však smečovala nechytatelně.

30:15

Opět nekompromisní Taylor Townsendová. Forhendovým stopvolejem na Krejčíkovou vyvinula tlak, pak znovu neomylně smečovala.

30:30

Po slabém druhém podání McNallyové pálila Kateřina Siniakové do Townsendové, její volej zasáhl schůdku od umpiru.

30:40

Nasazené trojky opět disponují brejkbolem. V těžké pozici vytáhla Kateřina Siniaková brilantní bekhend po levé lajně, McNallyová hrála křižným volejem mimo vymezené území.

3:0 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Dovršení kariérního grandslamu je blízko! Češky vedou už 3:0, přičemž v tomto náskoku jsou schovány dva brejky. Krejčíková se Siniakovou donutily hrát McNallyovou od základní čáry, dvacetiletá Američanky ve finále výměny rozvlnila síť.

0:15

Kateřina Siniaková nezpozorovala, že Caty McNallyová na síti přebíhá. Její volej dostala Barbora Krejčíková do neřešitelné pozice.

15:15

Tentokráte měla Bára Krejčíková na síti o poznání snazší pozici. A poradila si na jedničku, forhendový volej usměrnila mezi obě Američanky.

30:15

Kateřina Siniaková vyslala parádní podání na téčko, Taylor Townsendová v těžké pozici returnovala pod pásku.

30:30

Američanky se nevzdávají. O srovnání skóre v gemu se postarala Taylor Townsendová bekhendovým stopvolejem na stranu Siniakové.

40:30

Důležitý bod získávají Češky. Kateřina Siniaková se možná překvapivé rozhodla hrát do Townsendové, ale byla to dobrá volba, šetadvacetiletá Američanky totiž nedostatečně zpevnila ruku.

4:0 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Také druhý brejk český pár úspěšně potvrdil! Barbora Krejčíková si poradila s těžkým returnem letícím těsně nad pásku, překvapená Townsendová zůstala stát na místě.

15:0

Češky se nyní pokusily sokyně zaskočit jejím vlastním receptem, kdy že obě překvapivě zamíří na síť. Volej Siniakové ovšem skončil na pásce.

15:15

Return Kateřiny Siniakové neměl chybu. Taylor Townsendová vracela vysoký míček, který přetavila ve vítězný volej Bára Krejčíková.

30:15

Nasazené trojky se dostaly do výměny, jenže Krejčíkové pak nesedl balónek na bekhend ideálně a Caty McNallyová trestala vítězným volejem.

40:15

Podání ven z dvorce bylo dobře umístěné na boční lajnu. Kateřina Siniaková na míček dosáhla, ale nevrátila jej přes síť.

4:1 Pár McNallyová/Townsendová získává gem.

Americké tenistky získávají ve třetí sadě první gem a hlasitě se hecují. Kateřina Siniaková po voleji Townsendové podruhé v řadě nepřehodila balónek přes síť.

15:0

Kateřina Siniaková výborně přeběhla proti returnu Taylor Townsendové. Forhendový volej umístila na volný střed kurtu.

30:0

Štěstí se usmálo na Barboru Krejčíkovou. Křižný bekhend přizvedla páska, Caty McNallyová reagovala až v momentě, kdy měla míček za zády.

30:15

Je třeba pochválit Báru Krejčíkovou za parádní obranu, byť nakonec uspěly Američanky, Caty McNallyové vyšla volba forhendového stopvoleje.

40:15

Krejčíková hraje o poznání lépe, než jak tomu bylo v prvním setu. Precizně napálila forhend na tělo McNallyové, následoval volej pod pásku. Dva gemboly.

40:30

Šestá hra třetí sady ještě nekončí. Taylor Townsendová zahrála mimo dosah Siniakové, nicméně její parťačka na míček ještě dosáhla, nezvedla ho ale přes síť.

5:1 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem.

Turnajové trojky jsou jediný gem od titulu! Barbora Krejčíková ovládla přestřelku s Caty McNallyovou od základní čáry, Američanky vyslala forhend za základní čáru.

0:15

Barbora Krejčíková se chytla, to je zřejmé. Sáhla k odvážnému kroku, forhendový return po pravé lajně byl zároveň úspěšným prohozem.

0:30

No opomenout nesmíme ani Kateřinu Siniakovou, která podává konstantně výborný výkon po celou dobu zápasu. I ona uspěla prohozem po lajně hned z returnu!

15:30

Podání na téčko bylo dobrou volbou, Krejčíková returnovala pod pásku.

30:30

Druhá přímý bod v řadě, return tentokráte nezvládla ani Kateřina Siniaková.

30:40

Mečbol! Bára Krejčíková ostrým returnem donutila k vysokému returnu Townsendovou, aby posléze prohodila po levé čáře McNallyovou!

6:1 Pár Krejčíková/Siniaková získává gem, set a zápas.

Barbora s Krejčíkovou dovršují kariérní grandslam! Kateřina Siniaková returnovala na Taylor Townsendovou, jejíž křižný return se do vymezeného prostoru nevešel!

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou to dokázaly, mají kariérní grandslam! Ve finále US Open porazily americký pár McNallyová/Townsendová po setech 3:6, 7:5 a 6:1.

Utkání se přitom pro český pár dlouho nevyvíjelo dobře. V úvodním dějství výrazně zaostával a prohrál jej 3:6. Také do druhého setu vstoupily lépe Američanky, ty vedly dokonce už 4:1. Jenže Češky ukázaly, že se nevzdávají za žádné situace. Srovnaly na 4:4 i na 5:5, načež zaznamenaly brejk a Krejčíková na podání poslala set do třetího dějství.

Třetí set? Jednoznačná záležitost. České duo mělo z předešlého průběhu střetnutí soupeřky dokonale načtené, soupeřkám povolilo jediný gem. Zápas nasazené trojky ukončily na returnu, Townsendová při mečbolu nezvládla nelehký volej po returnu Siniakové.

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou společně získaly šestý grandslamový triumf. Poprvé ovšem uspěly na US Open, a právě tato skutečnost znamená završení kariérního grandslamu, kterého dosáhnou opravdu jen ti nejlepší tenisté a tenistky světa, a to ať se jedná o dvouhru či čtyřhru.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 1 - 2

Dvojchyby: 5 - 3

Úspěšnost 1. podání: 65 % - 68 %

Body po 1. podání: 65 % - 61 %

Body po 2. podání: 42 % - 34 %

Ubráněné brejkboly: 4/9 - 4/11

Vítězné údery: 41 - 31

Nevynucené chyby: 30 - 23

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Slovácko bude hrát v Nice před prázdnými tribunami

Fotbalisté Slovácka odehrají říjnový zápas v Nice v Evropské konferenční lize před prázdnými tribunami. Francouzský klub dostal od disciplinární komise UEFA trest za chování svých příznivců v úvodním duelu skupiny D proti Kolínu nad Rýnem.

UEFA potrestala Nice i pro zápas v Uherském Hradišti, který se bude hrát 6. října. S týmem nesmí na Moravu cestovat fanoušci, uzavřený stadion bude mít Nice o týden později právě v odvetě se Slováckem. Allianz Rivieru přitom mohlo zaplnit při plné kapacitě téměř 36 tisíc lidí.

Chuligáni Nice a Kolína nad Rýnem 8. září odpalovali pyrotechniku v hledišti a několik stovek fanoušků bundesligového klubu necelou hodinu před výkopem vtrhlo do kotle domácích. Zápas začal s hodinovým zpožděním.

Za krvavé střety bude pykat i Kolín, jenž nebude mít za měsíc na hřišti Slovácka své příznivce.

před 2 hodinami

NASA kvůli tropické bouři znovu odložila start nové rakety k Měsíci

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) kvůli nepříznivému počasí zrušil na úterý plánované vypuštění rakety Space Launch System (SLS) s modulem Orion k Měsíci. Jedná se o již třetí odklad startu testovací mise, kterou budou v případě úspěchu následovat cesty na Měsíc s posádkou. 

Po předchozích technických problémech rakety je tentokrát důvodem zrušení startu tropická bouře Ian, která podle prognóz v pondělí zesílí na hurikán a udeří na pobřeží Floridy. V předpokládané dráze hurikánu se nachází také Kennedyho vesmírné středisko, odkud má raketa odstartovat. V neděli padne rozhodnutí, zda se bezmála sto metrů vysoká raketa odveze ze startovací rampy a přesune se do hangáru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy