čtyřhra

Dokonalý český triumf. Plíšková vyhrála turnaj v Čeng-čou, trofej má i Peschkeová
Tenis

Na okruhu WTA letos získala rodačka z Loun už čtvrtý titul a celkově patnáctý v kariéře.

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

Dvě Češky ve finále. V Číně si o trofej zahrají Plíšková i Peschkeová
Tenis

Karolína Plíšková porazila v semifinále turnaje v Čeng-čou Australanku Alju Tomljanovicovou 6:3, 6:2. Soupeřce nabídla jediný brejkbol.
Forejtek s Lehečkou vyhráli jako první český pár juniorku Wimbledonu
Tenis

Tenisté Jonáš Forejtek a Jiří Lehečka vyhráli ve Wimbledonu juniorskou čtyřhru a stali se první čistě českou dvojicí, které se to v All England Clubu
Vítězný návrat po operaci. Murray postoupil s Herbertem do druhého kola deblu
Tenis

Po dvou letech a lednové další operaci kyčle se domácí hrdina Andy Murray vrátil do Wimbledonu vítězně.
Strýcová nezastavila rozjetou Australanku. Ve čtyřhře si ale zahraje finále
Tenis

Strýcová podlehla Bartyové v semifinále v Birminghamu dvakrát 4:6. Australanku dělí jediná výhra od postu světové jedničky.
Jednička na správném místě. Mladenovicová spolu s Babosovou vyhrála v Paříži debl
Tenis

Ve finále čtyřhry porazila s maďarskou partnerkou Tímeou Babosovou čínský pár Čeng Saj-saj, Tuan Jing-jing 6:2, 6:3 a z grandslamové trofeje se společ
Bez třešničky na dortu. Krejčíková se Siniakovou ve finále Turnaje mistryň prohrály
Tenis

České světové jedničky podlehly ve finále Turnaje mistryň Babosové a Mladenovicové. Třetí velkou trofej ke dvěma grandslamům nepřidaly.
Další velká trofej na dosah. Krejčíková a Siniaková si zahrají v Singapuru finále
Tenis

Světové jedničky Krejčíková a Siniaková porazily v semifinále Turnaje mistryň další české duo Sestini Hlaváčkovou a Strýcovou jasně 6:3 a 6:2.
Krejčíková si v Tchien-ťinu zahraje o čtvrtfinále, postoupila také Kristýna Plíšková
Tenis

Barboře Krejčíkové, která do prvního kola postoupila z kvalifikace, vzdala zápas Ukrajinka Kozlovová. Kristýna Plíšková uspěla na turnaji v Linci.
Kvitová v Pekingu uhrála proti Gavrilovové tři hry, na asijském turné se jí nedaří
Tenis

Výsledek jednoznačný, hra tolik ne. Kvitová hrála s Australankou Gavrilovovou hodinu a půl, ale vypadla po setech 2:6 a 1:6.
Zrodí se další deblový pár snů? Kvitová slíbila, že bude hrát čtyřhru s Hradeckou
Tenis

Petra Kvitová se bojí, že bude parťačce hru kazit, Lucie Hradecká se ještě nevzdává ani myšlenek na úspěch ve dvouhře.
Dvě výhry od hattricku. Krejčíková se Siniakovou odvrátily mečbol a jsou v semifinále
Tenis

České deblistky otočily duel s dvojicí Mertensová - Schuursová a mohou dál pomýšlet na třetí triumf na grandslamu v řadě.
Djokovič přepsal historii tenisu. V Cincinnati porazil Federera, a ovládl tak všechny Masters
Tenis

Novak Djokovič porazil ve finále v Cincinnati Rogera Federera dvakrát 6:4 a jako první dovršil kompletní sbírku trofejí z devíti turnajů Masters.