Slavia pěti góly rozdrtila Slovácko, Hušbauer se blýskl úžasnou střelou

Aktualizováno 8. 5. 2016 18:04
Pražská Slavia na domácím hřišti jasně přehrála Slovácko a potvrdila páté místo v tabulce.
Josef Hušbauer.
Josef Hušbauer. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Dva sporné góly mladého Antonína Baráka, úchvatnou dalekonosnou pumelici Josefa Hušbauera a také branku kanonýra Milana Škody. To vše viděli v neděli odpoledne diváci v pražském Edenu, kde pražská Slavia v rámci 28. kola Synot ligy rozdrtila Slovácko 5:1. Sešívaní si tak nejvyšší výhrou v sezoně pojistili páté místo tabulky.

Ve druhém nedělním utkání nejvyšší soutěže porazil Jablonec doma Teplice 1:0, díky brance stopera Luďka Pernicy z 84. minuty.

Červenobílí rázně ukončili sérii čtyř remíz a výrazně se přiblížili k pátému místu, které v případě triumfu Mladé Boleslavi ve finále poháru přinese účast v předkole Evropské ligy. Pražané mají před šestým Brnem náskok pěti bodů a k páté příčce jim stačí ve zbylých dvou kolech bod. Slovácko prohrálo čtvrté z posledních pěti kol a je deváté.

Slavia musela střídat brankáře v 8. minutě

Slavii potkala hned na začátku nepříjemnost. Brankář Pavlenka si poranil nohu a už v osmé minutě ho musel vystřídat Berkovec, který se naposledy představil v březnu v derby na Spartě.

V úvodu ale moc práce neměl a ve 22. minutě jeho tým na druhé straně otevřel skóre. Po Mihalíkově centru se z otočky prosadil Barák. Při zpracování si pomohl rukou, ale sudí Nenadál přes protesty hostů branku uznal.

Ve 36. minutě mohl zvýšit Škoda, ale po centru ze strany míč přes Heču do sítě nedostal. Na druhé straně hlavičkoval po rohu Košút a Berkovcovi pomohla branková konstrukce.

Ve 42. minutě domácí zvýšili. Po rohovém kopu a sérii soubojů se dostal k dorážce Barák a poprvé v lize skóroval dvakrát v jednom utkání. Slovácko marně reklamovalo předchozí údajný faul domácího Frydrycha.

Škoda dal už čtrnáctý gól

Slovácko do 65. minuty třikrát vystřídalo, přidalo a v 72. minutě se dostalo zpět do hry o body. Došek při akci dvou čerstvých hráčů sklepl míč pro Diviše a ten sám před Berkovcem nezaváhal.

Naděje na remízu ale vydržela hostům jen minutu. Za vápnem totiž napřáhl domácí Hušbauer a povedenou střelou z pomocí břevna překonal Heču. Dočkal se tak prvního přesného zásahu od zimního přestupu ze Sparty.

Slavia dohrávala závěr v exhibičním duchu a přidala ještě dvě branky. V 79. minutě se nejprve hlavou po centru trefil stoper Bílek a v 88. minutě zaznamenal svůj čtrnáctý gól v ligové sezoně Škoda.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

28. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 5:1 (2:0)

Branky: 22. a 42. Barák, 73. Hušbauer, 79. Bílek, 88. Škoda - 72. Diviš. Rozhodčí: Nenadál - Pelikán, Paták. ŽK: Košút, Koné, Šumulikoski (všichni Slovácko). Diváci: 6011.

Slavia: Pavlenka (8. Berkovec) - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Souček (86. Piták) - Mihalík, Hušbauer, Barák (71. Kenija), Zmrhal - Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Civič - Daníček, Šumulikoski (65. Došek) - Biolek (46. Diviš), Valenta, Havlík (56. Kerbr) - Koné. Trenér: Habanec.

FK Jablonec - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 84. Pernica. Rozhodčí: Jech - Urban, Kotalík. ŽK: Kodeš (Teplice). Diváci: 2890.

Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Rossi, Hanousek - Hübschman - Mihálik (28. Masopust), Greguš, Pospíšil (84. Wágner), Mingazov (63. Trávník) - Doležal. Trenér: Frťala.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, Jeřábek, Krob - Ljevakovič, Kodeš (86. Táborský) - Fillo, Vachoušek (81. Chukwuma), Kukec (67. Vondrášek) - Potočný. Trenér: Vavruška.