Tobiáš končí v Příbrami, nahradí ho Pulpit

ČTK Sport ČTK, Sport
3. 5. 2016 15:03
Vedení fotbalové Příbrami v úterý odpoledne odvolalo Pavla Tobiáše. Tým má v první lze zachránit Martin Pulpit.
Martin Pulpit
Martin Pulpit | Foto: ČTK

Příbram - Mizerná jarní forma Příbrami vyústila ve změnu na trenérském postu středočeského klubu. Vedení v  čele s Jaroslavem Starkou v úterý odpoledne odvolalo dosavadního kouče Pavla Tobiáše, kterého nahradí Martin Pulpit.

Pulpitovým hlavním cílem je ve zbývajících třech kolech Středočechy zachránit v nejvyšší soutěži. Aktuálně má Příbram o bod více než předposlední Olomouc.

"Situace v Synot lize je velice vážná. Musím co nejrychleji poznat mužstvo, za dva či tři tréninky budu vědět více," řekl Pulpit pro klubový web. Dnes už vedl trénink.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

Devětačtyřicetiletý Pulpit v lize naposledy vedl v roce 2013 Ostravu, následně byl v Živanicích a Zlíně a nedávno skončil v saúdskoarabském klubu Al Watani. Dříve působil také v Mladé Boleslavi, Plzni, Žižkově, Olomouci, Mostu či Sokolově.

V Příbrami nahradí jednašedesátiletého Tobiáše, který vedl mužstvo od září 2014. V minulé sezoně slavil s týmem nečekaný úspěch v podobě pátého místa, což bylo druhé nejlepší umístění v historii klubu. Po letních změnách však Příbram na dobré výkony nenavázala a na jaře se dostala do velké krize, když z posledních 11 utkání získala jen pět bodů.

Zatímco Tobiáš se vyznačoval klidným trenérským stylem, nyní ho nahrazuje energický Pulpit, který by měl týmu dodat chybějící elán. Dříve už několikrát dokázal po svém příchodu tým pozvednout.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy