V Baníku skončí Hrubý i další slávisté. Přesto chce klub za rok do ligy zpátky

ČTK ČTK
2. 5. 2016 17:09
Sestup do druhé ligy nemá mít na dění ve fotbalové Ostravě žádný fatální dopad. Vedení klubu dnes ujistilo, že jediným cílem pro příští sezonu je návrat do nejvyšší soutěže, o kterou Baník vinou sobotní porážky v Plzni definitivně po 50 letech přijde.
Robert Hrubý (OST) a Milan Petržela
Robert Hrubý (OST) a Milan Petržela | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Sestup do druhé ligy nemá mít na dění ve fotbalové Ostravě žádný fatální dopad. Vedení klubu dnes ujistilo, že jediným cílem pro příští sezonu je návrat do nejvyšší soutěže, o kterou Baník vinou sobotní porážky v Plzni definitivně po 50 letech přijde.

Pád Baníku z první ligy byl v Plzni o víkendu pouze formálně potvrzen. Je především vyústěním tragického sportovního podzimu Ostravy, která v první polovině ligy uhrála jen čtyři body a prakticky už od prosince byla jistým sestupujícím.

"Není to žádný šok. Ale mrzí mě to, protože na nás začali zase chodit lidi, mladým klukům fandili a mužstvo šlo i sportovně nahoru. Ale se čtyřmi body po podzimu se zachránit nedalo, řekl jsem to hned po svém příchodu do Baníku v lednu," prohlásil trenér Vlastimil Petržela.

O posílení kádru se jedná

Naplánovaná rekonstrukce klubu se ve druhé lize nemá zpomalit. Od ledna nový majitel Baníku PRO Fotbal Property SE klub po předchozím vlastníkovi Petru Šafarčíkovi zcela oddlužil a ve své střednědobé strategii už s předpokládaným sestupem do druhé ligy počítal.

"Bude to nová kapitola Baníku. Ale děláme všechno pro to, abychom se za rok vrátili. Baník je dnes ekonomicky v pořádku, druhá liga na to nebude mít žádný vliv a naopak se spíše budeme snažit o to, abychom se i ve druhé lize ekonomicky rozvíjeli. Věřím a doufám, že za rok se Baník vrátí do první ligy jako sportovně i ekonomicky konsolidovaný klub," řekl ČTK předseda představenstva Jan Wolf.

Nevyhnutelná ale bude přestavba kádru. Přestože Petržela do něj s úspěchem zařadil několik mladých odchovanců, přinejmenším odejdou hráči, kteří byli v Baníku na hostování. Ostravu zabolí zejména ztráta záložníka Roberta Hrubého, který byl na jaře výraznou postavou týmu, ale Slavia si ho stáhne minimálně do letní přípravy.

"Intenzivně jednáme o posílení kádru. Tým se budeme snažit udržet pohromadě a vhodně doplnit," řekl Wolf. S Hrubým odejdou i další hostující slávisté Dostál a Červenka. Baník se naopak snaží udržet odchovance Holzera a Kašu, s kterými jedná o nových smlouvách.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 6 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy