Radwaňská vyřadila Halepovou z Turnaje mistryň a proklouzla do semifinále

29. 10. 2015 10:25
Agnieszka Radwaňská díky výhře nad Simonou Halepovou postoupila do semifinále Turnaje mistryň, naopak loňská finalistka na turnaji končí už v základní skupině.
Agnieszka Radwaňská na Turnaji mistryň 2015
Agnieszka Radwaňská na Turnaji mistryň 2015 | Foto: Reuters

Singapur - Agnieszka Radwaňská se 500. výhrou v kariéře udržela ve hře o semifinále na Turnaji mistryň. Polská tenistka dnes porazila v Singapuru nejvýše nasazenou Simonu Halepovou z Rumunska 7:6, 6:1 a potřebovala dvousetové vítězství Šarapovové, aby se dostala do semifinále. Ruska jí mezi čtveřici nejlepších pomohla výhrou 7:5, 6:1 nad Italkou Flavií Pennettaovou.

Pro Radwaňskou přitom zápas nezačal dobře. Prohrávala 1:3, ale skóre srovnala a velký obrat předvedla v tie-breaku. Prohrávala už 1:5, ale šesti míči v řadě zkrácenou hru získala a ve druhém setu už na kurtu dominovala.

"V tie-breaku jsem se uvolnila, protože za takového stavu proti takové hráčce nečekáte, že set ještě vyhrajete. Hrála jsem jen agresivně," řekla Radwaňská, která oslavila 500. výhru v kariéře. Pro Halepovou sezona skončila prohraným tie-breakem. "Seděla jsem pak na lavičce a byla úplně hotová. Unavená. Bez energie," uvedla Rumunka.

Radwaňská odjela sledovat duel Šarapovové s Pennettaovou do hotelu a zpočátku možná balila kufry, jelikož Italka vedla v prvním setu 4:2 a dvě hry ji dělily od postupu. Pak se ale Šarapovová rozjela, vyhrála 11 gamů ze 13 a zápas otočila.

"Chtěla jsem Flavii ještě vrátit předešlé porážky, než odejde," řekla Šarapovová, která zdolala Italku po třech porážkách a srovnala bilanci na 3:3. Další utkání už spolu neodehrají, jelikož pro vítězku US Open Pennettaovou šlo nejspíš o poslední zápas kariéry. "Je škoda, že tak skvělá hráčka odchází," řekla Ruska.

Ve čtyřhře mohou Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou ztratit v duelu s francouzsko-slovinským párem Caroline Garciaová, Katarina Srebotniková maximálně tři gamy, aby postoupily. Rozhodla o tom dvousetová výhra Španělek Garbiňe Muguruzaové s Carlou Suárezovou 7:5, 6:4 nad tchajwanskými sestrami Chan Hao-ching, Chan Yung-jan, které už mají jistý postup (více čtěte zde).

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Dvouhra:

Červená skupina:

A. Radwaňská (5-Pol.) - Halepová (1-Rum.) 7:6 (7:5), 6:1, Šarapovová (3-Rus.) - Pennettaová (7-It.) 7:5, 6:1.