Petra Kvitová - Polona Hercogová

Petra Kvitová
2:0
Polona Hercogová

Dobrý den, vítejte u online přenosu 1. kola tenisového US Open ženského pavouka, ve kterém proti sobě narazí česká jednička Petra Kvitová a Slovinka Polona Hercogová.

Známe už jméno první postupující Češky. Je jí Lucie Hradecká, která si bez problémů poradila se Španělskou Anabel Medinaovou-Garriguesovou dvakrát 6:3. Vyřadila tak 36. hráčku světa.

Slušně našlápnuto má i další česká tenistka Kristýna Plíšková, která vyhrála první set 7:6 nad Němkou Julií Görgesovou. V druhém vede 2:1 a má k dispozici brejkbol, jenže v New Yorku začalo pršet a zápasy jsou tedy přerušeny. Vítězství Česky, která je až 125. hráčkou světového žebříčku, by jistě patřilo k prvním senzacím letošního US Open. V prvním kole by se tak loučila turnajová osmnáctka.

Vzhledem k tomu, že v Americe stále prší, je velmi pravděpodobné, že se celý dnešní program posune. Včetně zápasu Petry Kvitové. Uvidíme, kdy se počasí umoudří.

Zápasy prvního kola US Open už se zase rozběhly. Kristýna Plíšková dokonala senzaci s velkým přehledem. Julii Görgesovou dorazila poměrem 6:1 v druhém setu. Utkání Petry Kvitové je zatím naplánováno na 23:30. Záleží ale i na tom, jak rychle se odehrají dříve hrané zápasy.

Kvitová s Hercogovou už se připravují k zápasu, který by měl co nevidět začít.

Česká hráčka pro US Open tentokrát zvolila černobílé oblečení. Uvidíme, zda jí přinese štěstí.

Utkání začíná, na podání jde Slovinka Hercogová.

0:1

Hercogová se celkem snadno dostala k prvnímu vítěznému gemu. Kvitová sice získala dva fiftýny, jeden i díky úspěšnému použití jestřábího oka, ale víc soupeřku potrápit nedokázala.

1:1

Česká jednička ale odpovídá nejlepším možným způsobem. Čistou hrou.

1:1

40:40 První větší bitva o jeden z gemů. Kvitová se bije o brejkbolovou příležitost. Hercogové se nedaří první servis.

1:2

Brejkbol z toho ale nebyl. Slovinka podání uhájila i proto, že poslední return Kvitové vyletěl až do autu.

1:2

15:15 Teď si Kvitová soupeřku krásně povodila ze strany na stranu.

1:2

40:15 Dvakrát si česká hráčka pomohla servisem.

2:2

Na závěr přesný prohoz a další snadná hra pro rodačku z Bílovce.

2:2

0:30 Slibně rozjetý gem pro českou hráčku. Hercogová dlouhou výměnu zakončila těsným autem.

2:2

0:40 Tři brejkboly pro Kvitovou.

3:2

Dvakrát dokázala Hercogová famózně zapodávat. Potřetí jí už ale Kvitová míček vrátila a Slovinka poslala balon až za základní čáru. Češka se ujímá vedení a půjde podávat.

3:2

30:30 Vyrovnaný průběh šestého gemu. Hráčky si teď vyměnily vítězné údery do protipohybu soupeřky.

3:2

30:40 Další fiftýn pro Hercogovou a to znamená brejkbol.

3:3

Tak to si Kvitová výhodu brejku příliš dlouho neužila. Její úder do sítě znamená vyrovnání na 3:3

3:3

30:15 Kiks české hráčky a Hercogová směřuje k uhájení vlastního servisu.

3:3

30:30 To by ovšem nesměla vyrobit dvojchybu.

3:3

30:40 Krásný křižný bekhendový stopbal a Češka má možnost dalšího brejku.

3:3

40:40 Čtvrtý brejkbol ale zůstává nevyužit po nevynucené chybě.

3:3

40: A Další brejkbol pro Kvitovou.

3:3

40:40 Kvitová ale netrefila rozměry kurtu a je tu opět shoda.

3:3

40:A Dlouhou výměnu Kvitová ovládla a má další brejkbol.

3:3

A:40 Jenže ten Hercogová odvrátila a přidává další fiftýn na gembol.

3:3

40:40 Nejdelší hra zápasu stále pokračuje.

3:3

40:40 Po gembolu Hercogové další shoda. Sedmý gem se hraje už 11 minut.

3:4

Nakonec se ale Slovince povedlo podání udržet a opět vede. Hercogová se v závěru rozpodávala.

3:4

0:15 Proti Hercogové se teď postavila páska.

3:4

15:15 Nepovedený náběh k síti od Kvitové.

3:4

30:30 Hercogová je rychlá a slušně technicky vybavená hráčka. Obě tyto vlastnosti teď přispěly k tomu, že Kvitová znovu neuspěla u sítě.

4:4

I tak to ale Češku nemusí mrzet. Další dva míčky už totiž byly v její režii. Podávat jde Hercogová a uvidíme, zda to bude znovu bude takový boj jako minule.

4:4

40:15 Tak zatím to tak nevypadá. Hercogová vypadá při úderech jistě a celkem jí vychází i podání.

4:5

Devátý gem tak celkem v poklidu získává. Kvitová teď naopak půjde podávat na udržení se v setu.

4:5

30:0 Kvitová při pauze sundala čelenku a soupeřce zatím nedává šanci na zisk setu.

4:5

40:30 Přeci jen se Hercogová dostává na dostřel. Ale to i tak nemusí nic znamenat.

5:5

A také neznamená. Srovnáno 5:5. Na řadě je Slovinka.

5:5

15:15 Bekhend do protipohybu Hercogové.

5:5

15:30 Kraťas tentokrát Hercogové nevyšel. V minulosti ale mnohokrát ano.

5:5

30:30 Aut z rakety Kvitové nahlášený od rozhodčí potvrdilo i jestřábí oko.

5:6

Česká hráčka ale teď půjde bojovat alespoň o tiebreak, protože Hercogová se nevzdává.

5:6

15:15 Uf! Dvojchyba Kvitovou nemusí mrzet, protože Hercogová hrála do autu.

5:6

30:30 Od dalšího maléru ji zachraňuje eso.

6:6

Kvitová nakonec servis našla, což je před zkrácenou hrou dobrá zpráva.

6:6

0:1 Ale i Hercogová zvládá první podání.

6:6

2:1 Kvitová následně nepřipustila ani jeden minibrejk.

6:6

2:2 Další skvělý servis Slovinky.

6:6

2:3 Zatím si jdou hráčky po svých.

6:6

3:3 Napínavá koncovka pokračuje. Hercogová zahrála jen do sítě.

6:6

3:4 První minibrejk jde bohužel na konto Slovinky.

6:6

4:4 Kvitová si ho ale bere rychle zpět.

6:6

5:4 Dobrý return Kvitové, která navíc půjde dvakrát podávat.

6:6

6:4 Kvitová uklidila míč u sítě a má dva setboly!

6:6

6:5 Ten první ale promrhala dvojchybou.

6:6

6:6 Hercogová přidává dobrý servis a je po setbolech.

6:6

7:6 Bekhend Hercogové jde jen do sítě. Další setbol pro Češku.

7:6

A povedlo se. Česká hráčka tedy získala zkrácenou hru v poměru 8:6 a první sadu 7:6.

0:0

Tentokrát bude načínat set Petra Kvitová.

1:0

Světová pětka si poradila bez problémů. Hercogová si uhrála jediný míček.

1:0

40:0 Slovinka má také formu na podání. Tři gemboly.

1:1

Stejně snadná hra i pro Slovinku. Je opět srovnáno.

1:1

30:15 Hercogová nedostala míček přes síť.

1:1

40:15 Krásný prohoz Kvitové.

2:1

Kvitová se opět ujímá vedení. Všechny tři gemy druhé sady skončily stejným poměrem. Vždy s jediným uhraným fiftýnem returnující hráčky.

2:1

0:30 Kvitová se vytáhla po bekhendu a vypadá to pro ni slibně.

2:1

15:30 Tentokrát ale Hercogové vyšel servis.

2:1

30:30 Pak Kvitovou vyhnala až do rohu kurtu, kam česká hráčka nemohla dosáhnout.

2:1

30:40 Kvitová se k brejkbolu přeci prokousala.

3:1

Hercogová neodhadla razanci úderu a česká tenistka si bere podání soupeřky.

3:1

15:15 Kvitové nevyšel bekhendový kraťas.

3:1

15:30 Další nevynucená chyba Kvitové.

3:1

30:30 Zatím ale Kvitová soupeřku k brejkbolu nepoutští.

3:1

30:40 Až teď! Šance na rebrejk pro Slovinku.

3:1

40:40 Ten ale zatím nepřichází.

3:1

40:A Další brejkbol. Kvitová soupeřce za precizní brejkbol dokonce zatleskala.

3:1

40:40 Ale jdeme zpátky na shodu.

3:1

40:A Ale znovu chyba a další brejkbol.

3:1

40:40 Česká hráčka se ale nabytého brejku nehodlá vzdát.

4:1

A Petra Kvitová loupež podání soupeřky po velkém boji potvrzuje. To byl možná klíčový gem celého zápasu.

4:1

0:30 Že by byla Slovinka definitivně zlomena? Servis ji moc neposlouchá.

4:1

15:30 Tentokrát ale přidala vítězný úder.

4:1

15:40 Dvojchyba a dva brejkboly pro Petru Kvitovou.

5:1

Hned ten první je využit. Kvitová je zřejmě jednou nohou ve druhém kole.

5:1

15:15 Nevynucená chyba Kvitové na síti. Stále ale Češce chybí tři míčky k vítězství.