Úsměvy a pády hvězd, slovenský šok i svérázný Hubertus. To vše byl šampionát sjezdařů

I když Lindsey Vonnová letos na titul nedosáhla, byl její návrat po zranění jednou z největších událostí světového šampionátu ve sjezdovém lyžování, který letos hostil švýcarský Svatý Mořic.
Nor Kjetil Jansrud se snažil soupeře vyděsit strašidelným šátkem přes obličej.
Tento slalom Slovinec Zan Groselj na MS určitě nedokončil.
21letá Američanka Mikaela Shiffrinová si dojela pro zlato ve slalomu a stříbro v obřím slalomu.
Filip Forejtek letí na trati sjezdu do kombinace.
Foto: Reuters
Sport Sport
21. 2. 2017 8:46
Prohlédněte si nejhezčí fotografie ze světového šampionátu ve sjezdovém lyžování, který o víkendu vyvrcholil ve švýcarském Svatém Mořici.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila pokles na pět procent

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční pokles na pět procent. Ve druhém čtvrtletí klesl hrubý domácí produkt (HDP) kvůli koronaviru o 10,7 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,9 procenta.

K meziročnímu poklesu české ekonomiky přispěla podle statistiků hlavně situace v obchodu, ubytování, pohostinství a průmyslu. "Negativně se vyvíjela domácí poptávka. Poklesly podnikové investice do strojů, zařízení a dopravních prostředků a také investice domácností do obydlí. O téměř čtyři procenta se snížily i spotřební výdaje domácností," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

První odhad statistiků z konce října hovořil o meziročním poklesu HDP ve 3. čtvrtletí o 5,8 procenta. Mezičtvrtletní výsledek statistici odhadovali na nárůst o 6,2 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy