Začal sjezdařský šampionát: Americká bída, lvice z Keni i malinká vítězka

Lindsey Vonnové se návrat na světové kolbiště nevydařil, v prvním závodě na MS od vážného zranění nebyla klasifikována.
Mistryně světa v super-G z roku 2009 se po chybě nevešla do jedné z branek v první třetině trati.
Problémy na trati neměla jen Vonnová, takhle balancovala její krajanka Jacqueline Wilesová.
Úspěšnější než obě Američanky byla závodnice s nejvyšší startovním číslem, Sabrina Simaderová z Keni. Na rozdíl od nich viděla cílovou čáru.
Účastnice loňských olympijských her mládeže byla klasifikována na 39. místě se ztrátou přes osm a půl vteřiny na vítězku.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
7. 2. 2017 14:35
Prohlédněte si fotografie z prvního závodu MS ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici, jímž byl superobří slalom žen.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy