Ledecká spálila lyže. Ale rychlé má všechny, ujišťuje servisman před dnešním sjezdem

ČTK ČTK
10. 2. 2019 11:23
Na lyžích dlouhých 215 centimetrů a s interním označením STR4 pojede Ester Ledecká dnešní sjezd na mistrovství světa v Aare.
Ester Ledecká ve sjezdu do superkombinace na MS 2019
Ester Ledecká ve sjezdu do superkombinace na MS 2019 | Foto: Reuters

Servisman Petr Kouřil řečený Olsen strávil přes dvě hodiny jejich přípravou a doufá, že olympijské vítězce v super-G život na trati neztrpčí.

"Soupeřím s kluky servisáky, kteří jsou nejlepší na světě. Mně stačí, když Ester nezkazím závod. Když je lyže tak nějak konkurenceschopná a je v pohodě, jsem moc rád," řekl Kouřil, který Ledecké pomáhá již čtvrtým rokem.

Po loňských dvou zlatých na hrách v Pchjongčchangu se Kouřil snaží připravit lyže ještě lépe než dřív. "Leží toho na Ester hodně. Když lyže pokazím, nakládám jí na záda ještě věc navíc."

Vybrat ty správné lyže není tak jednoduché. V buňce pár desítek metrů od stadionu stojí asi deset párů od výrobce Atomic. "Víceméně všechny by měly být fakt rychlé," konstatuje Kouřil.

Má to ale jednu vadu. Ledecká střídá lyže se snowboardem a nemá čas je dostatečně testovat. "Takže nevíme, jak se na nich cítí, a když lyže nezná a úplně jim nevěří, tak jí je nemůžu na závod dát," říká servisman.

V lednu dojela Ledecká na jedněch lyžích osmá ve sjezdu v Cortině. Měřily 218 centimetrů, ale rozlepily se a nejdou opravit. Na dalších v tréninku už v dějišti šampionátu spálila skluznici a jiné mají příliš zbroušené hrany.

"Ty na takhle agresivní sníh dát nemůžu. Museli jsme proto sáhnout k dalším. Jedou, jsou v pohodě a cítí se na nich dobře, takže na nich pojede i závod," tvrdí Kouřil o lyžích s označením STR4, na kterých už Ledecká jela druhý trénink sjezdu a kombinační sjezd.

Zatímco u snowboardu je důležité hlavně nabroušení hran, na sjezdovkách hrají roli kvalitně namazané lyže. "V závodě rozhodují setinky, tady to bude hodně našlapaný. Lyže jsou strašně důležitý faktor. Snad to nezkazím," doufá Kouřil.

Stále se nepovažuje za dobrého servismana, ačkoli připravil lyže na zlaté olympijské super-G a další povedené závody. "Jsem trošku nejistý, nemám takové zkušenosti. To není skromnost, ale objektivní odpověď na otázku. Snažím se práci dělat, jak nejlíp umím, ale není to úplně jednoduché," uzavřel předzávodní úvahy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy