Chaos na evropských letištích znamená zrušení tréninku sjezdu mužů na MS

ČTK ČTK
4. 2. 2019 20:09
Kvůli komplikacím s příjezdem výprav do dějiště lyžařského mistrovství světa v Aare zrušili pořadatelé úterní úvodní trénink mužů na sjezd. Přívaly sněhu na evropských letištích způsobily, že řada účastníků dorazila se značným zpožděním a v chaotických podmínkách jsou mnozí z nich ve Švédsku bez vybavení.
Letiště Praha, sníh, počasí
Letiště Praha, sníh, počasí | Foto: Aktu.cz

Zatímco ženy dnes tréninkové jízdy absolvovaly, přípravu mužů Mezinárodní lyžařská federace (FIS) odložila. Možné přeložení středečního superobřího slalomu mužů na čtvrtek ale ředitel závodů FIS Markus Waldner vyloučil. Nicméně až v úterý je podle agentury SID očekáván v Aare nákladní vůz se zhruba 250 zavazadly vypravený ze Stockholmu. Sjezdaři by měli mít v úterý alespoň možnost volného ježdění na sjezdovce pro super-G.

Komplikovanou cestu do dějiště měla i část české výpravy. Ondřej Berndt, Jan Zabystřan, Tomáš Klinský a Kateřina Pauláthová dorazili do Aare kvůli zpožděným a zrušeným letům až dnes po půlnoci. Pauláthová tak před tréninkem sjezdu spala jen čtyři hodiny.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy