Rušné dny české sáňkařky? Dobrodružná cesta autem a boj o prestižní triumf

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
24. 1. 2019 12:17
Česká skeletonistka Anna Fernstädtová se po víkendových závodech v Park City dostala na první místo průběžného pořadí Interkontinentálního poháru.
Änna Fernstädtová
Änna Fernstädtová | Foto: Sport Invest

Celkový triumf může Anna Fernstädtová oslavit již nyní, seriál končí dnes a zítra závody v Lake Placid.

Jak jste spokojena se svým vystoupením a výsledky v Park City, kde jste obsadila 3. a 2. místo?

První den se jely jen dvě jízdy a každá z nich byla jako samostatný závod. To byl velký nezvyk, protože normálně se závod skládá ze dvou jízd, které se sečtou. Když se nepovede první kolo, je možnost ho napravit. Což tady nebylo, ale zvládla jsem to. Na dráze v Park City jsem nikdy dřív nebyla a protože zpočátku jsem měla trochu problémy, dopadlo to dobře a mohu být spokojena.

Těší vás i výsledky v letošní sezoně, v níž jste byla nejhůř šestá?

Na začátku sezony byly výsledky lepší, než jsem čekala. Winterberg a Innsbruck nejsou moje oblíbené dráhy a ani v Park City jsem nevěděla, co můžu čekat. Měla jsem však motivaci posunout se v Interkontinentálním poháru  na průběžné první místo, protože některé holky do Ameriky nejely, zůstaly na Světovém poháru v Evropě. To by se mi muselo opravdu nedařit, abych se na nejvyšší příčku nedostala. Naštěstí se to nestalo. Zároveň jsem na 17. místě žebříčku, ze kterého se tvoří startovní listina Světového poháru na příští sezonu. Na konci té letošní musím být do 45. místa, abych si zajistila účast, takže je to na dobré cestě.

Jak velkou vidíte šanci vyhrát Interkontinentální pohár?

Samozřejmě to mám v hlavě a láká mě to. Mám to velmi dobře rozjeté - jednou jsem skončila v této soutěži celkově třetí a teď mám šanci vedení udržet. Úplně jsem nezkoumala jak velký je můj náskok a rozestupy. Není samozřejmě nic jistého, ale doufám, že to dobře dopadne. Jede se v Lake Placid, což je moje neoblíbenější dráha na světě. Moc se těším.

Nemáte obavy z problémů spojených s přívaly sněhu? 

Kvůli sněhu bylo zrušeno mistrovství Evropy v původním termínu a v Park City se nekonal  první závod. Pořád se něco ruší a přesouvá, což mi docela vadí. Na mistrovství Evropy jsem se hodně těšila a připravovala se na něj, v Park City už jsem s odložením trochu počítala. Ale stejně se mi to nelíbilo. Člověk vstane, dá si snídani, připravuje se na závod, ostatně jako celý týden, ale pak přijde zpráva, že je zrušený, ať závodnice zůstanou v hotelu. Teď v Lake Placid je situace podobná - úterní trénink se nekonal, protože kvůli počasí se po Americe ruší spousta letů a velká většina holek nestihla dorazit. Takže jsem v Lake Placid a čekám, až bude trénink. 

Vy jste neměla komplikaci s přesunem přesunem do Lake Placid?

Hned po závodech v Park City jsem letěla do Philadelphie, pak jsem měla pokračovat do Bostonu, ale můj let byl kvůli počasí zrušený. Nechtěla jsem riskovat, nevěděla jsem, kdy bych se dostala do dalšího letadla, jestli by mi přišla všechna zavazadla a saně, takže jsme ještě s kamarádkou vyrazily z Philadelphie autem. Kvůli hroznému počasí se cesta protáhla na 9,5 hodiny. Sice jsme jely dlouho, ale měly jsme čas a byla jsem v klidu. Takhle to bylo nejjistější.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy