Zimní sporty

Kučerová zakončila SP ve skikrosu sezonním maximem, šestým místem

Lyžařka Nikol Kučerová zakončila sezonu Světového poháru ve skikrosu ve švýcarském Veysonnaz šestým místem a vyrovnala tak svůj druhý nejlepší výsledek v kariéře. Naposledy byla takto vysoko před více než třemi lety.

Jednatřicetiletá Kučerová skončila v minulých dvou závodech v Gruzii a Rusku shodně sedmá. Dnes ve švýcarském středisku, kde si v sobotu zajistila celkové vítězství v SP snowboardcrossařka Eva Samková, své sezonní umístění ještě vylepšila díky druhé pozici v malém finále.

Šestá dojela česká lyžařka potřetí v kariéře a poprvé od března 2018. Lepší byla jen v prosinci 2010 v Innichenu, kde obsadila životní bronzovou pozici.

V celkovém pořadí Světového poháru skončila Kučerová po 11 závodech těsně za elitní desítkou jedenáctá. Křišťálové glóby získali Švýcarka Fanny Smithová a Kanaďan Reece Howden.

Skokanka Ulrichová v SP popáté v sezoně bodovala

Šestnáctiletá skokanka na lyžích Klára Ulrichová obsadila v závodu Světového poháru v Nižním Tagilu 29. místo a popáté v sezoně bodovala. Po prvním kole přitom byla patnáctá a útočila v Rusku na nejlepší výsledek v kariéře, druhý skok jí ale nevyšel. Další česká reprezentantka Karolína Indráčková nepostoupila do 2. kola a obsadila 36. místo.

Z vítězství se radovala Rakušanka Marita Kramerová. Japonka Sara Takanašiová skončila druhá a ujala se díky tomu tři závody před koncem sezony vedení v seriálu. V průběžném pořadí přeskočila dnes třetí Niku Križnarovou ze Slovinska.

Skokanky v neděli čeká v Nižním Tagilu druhý závod, závěrečné dvě soutěže jsou na programu příští týden v dalším ruském středisku v Čajkovském.

Sdruženář Riiber vyhrál potřetí za sebou Světový pohár

Jarl Magnus Riiber vyhrál potřetí za sebou Světový pohár v severské kombinaci. Třiadvacetiletý norský sdruženář si celkové prvenství pojistil vítězstvím v předposledním závodě sezony v Klingenthalu.

Riiber byl dnes nejlepší už ve skokanské části a v závěrečném finiši desetikilometrového běhu porazil Japonce Akita Watabeho. Čtyřnásobný mistr světa si připsal osmé vítězství z 14 závodů v sezoně a celkově už 35. v kariéře.

Třetí skončil světový šampion ze závodu na velkém můstku Johannes Lamparter z Rakouska. Nejlepší z českého tria Tomáš Portyk se v běhu posunul na bodovanou 27. pozici.