Zbláznil se? Američan dal soupeři za koš zezadu ránu pěstí do hlavy, klub ho vyhodil

Rudolf Černík
25. 10. 2018 9:20
Rakouský klub dal okamžitou výpověď Davidu Samuelsovi, jenž brutálně napadl protivníka.
basketbal, rakouská liga, Wells - Kapfenberg, hostující David Samuels udeřil pěstí Erwina Zulice | Video: Youtube.com

Vídeň/Praha - Tohle nebyl jen blikanec, to byl zbabělý čin. Basketbalista David Samuels udeřil zezadu pěstí do hlavy nic netušícího soupeře, který předtím dal jeho týmu koš. Rakouský klub Kapfenberg Bulls amerického hráče okamžitě vyhodil.

K incidentu došlo tři minuty před koncem zápasu rakouské ligy. Za rozhodnutého stavu 73:56 pro tým Wellsu doskočil Erwin Zulic míč, zasmečoval ho do koše a chvilku se pohoupal na obroučce. Když seskočil a otočil se, přistála mu na hlavě zezadu pořádná rána pěstí od naštvaného Samuelse. Rakušan šel ihned k zemi, sedmadvacetiletý rodák z Bronxu pak po utkání dostal výpověď.

"K takovému chování není moc co říct a ani co řešit. Hráč musí nést následky svého jednání a není na co čekat," uvedl Oliver Freund, generální manažer Kapfenbergu. "V naší organizaci a sportu všeobecně není pro něco takového místo. Hráči jsme to ihned oznámili a zítra odletí domů," doplnil šéf rakouského klubu.

Samuels přitom dorazil k Býkům před sezonou jako velká posila a během tří ligových zápasů měl solidní průměry jedenácti bodů a šesti doskoků na utkání.

 

Právě se děje

před 46 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy