Zbláznil se? Američan dal soupeři za koš zezadu ránu pěstí do hlavy, klub ho vyhodil

Rudolf Černík
25. 10. 2018 9:20
Rakouský klub dal okamžitou výpověď Davidu Samuelsovi, jenž brutálně napadl protivníka.
basketbal, rakouská liga, Wells - Kapfenberg, hostující David Samuels udeřil pěstí Erwina Zulice | Video: Youtube.com

Vídeň/Praha - Tohle nebyl jen blikanec, to byl zbabělý čin. Basketbalista David Samuels udeřil zezadu pěstí do hlavy nic netušícího soupeře, který předtím dal jeho týmu koš. Rakouský klub Kapfenberg Bulls amerického hráče okamžitě vyhodil.

K incidentu došlo tři minuty před koncem zápasu rakouské ligy. Za rozhodnutého stavu 73:56 pro tým Wellsu doskočil Erwin Zulic míč, zasmečoval ho do koše a chvilku se pohoupal na obroučce. Když seskočil a otočil se, přistála mu na hlavě zezadu pořádná rána pěstí od naštvaného Samuelse. Rakušan šel ihned k zemi, sedmadvacetiletý rodák z Bronxu pak po utkání dostal výpověď.

"K takovému chování není moc co říct a ani co řešit. Hráč musí nést následky svého jednání a není na co čekat," uvedl Oliver Freund, generální manažer Kapfenbergu. "V naší organizaci a sportu všeobecně není pro něco takového místo. Hráči jsme to ihned oznámili a zítra odletí domů," doplnil šéf rakouského klubu.

Samuels přitom dorazil k Býkům před sezonou jako velká posila a během tří ligových zápasů měl solidní průměry jedenácti bodů a šesti doskoků na utkání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Drony objevily v Českém Švýcarsku šest míst s vyšší teplotou, hasiči je prolévají vodou

Drony opět našly v Českém Švýcarsku šest míst se zvýšenou teplotou u Pravčické brány, Gabrieliny stezky a Borového dolu. Místa prolévají hasiči vodou. Na twitteru o tom v pondělí ráno informoval mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Noc podle něj byla klidná.

Poslední hašené území si správa národního parku, kde se 24. července rozhořel nejrozsáhlejší lesní požár v České republice, převzala v pátek odpoledne. Hasiči už od počátku minulého týdne postupně opouštěli České Švýcarsku, vystřídalo se jich tam zhruba šest tisíc.

Předané oblasti hlídají dobrovolní hasiči, které si zajistila správa. Na Mezní Louce, kde vznikla provizorní zbrojnice, je 40 profesionálních hasičů. Marvan v pondělí sdělil, že se střídají po 24 hodinách.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Epidemie koronaviru v Česku stále zpomaluje, za neděli přibylo 277 pozitivních lidí

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru. Je to stejný počet jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na sto tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od konce července epidemie v zemi zpomalovala, o víkendu se ale mezitýdenní pokles nových případů zastavil. V sobotu přibylo asi o desetinu případů více než před týdnem. Víkendové nárůsty bývají pravidelně nejnižší z celého týdne, protože je nejmenší zájem o testování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy