Zaskočil, viděl, zvítězil. Je to jako sen, září Šafařík

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
18. 11. 2013 11:00
Ředitel České sportovní Vladimír Šafařík úspěšně zaskočil ve finále Davis Cupu za nemocného Jaroslava Navrátila a dovedl tým k obhajobě.
Vladimír Šafařík se svým týmem a vítěznou trofejí
Vladimír Šafařík se svým týmem a vítěznou trofejí | Foto: Reuters

Bělehrad (Od našeho zpravodaje) - Vedle historického zápisu českých tenistů do daviscupové historie se vyjímá další krásný příběh. Osud jej napsal Vladimíru Šafaříkovi.

Ředitel společnosti Česká sportovní musel narychlo zaskočit na kapitánský post poté, co tradičního lodivoda Jaroslava Navrátila postihly zdravotní problémy.

"Je to jako sen," zářil na tiskové konferenci po obhajobě Šafařík. "Euforii si užívám naplno, protože tohle člověk několikrát za život nezažije. A mně to úplně spadlo do klína. I když nějak jsem si to zasloužit musel, aby si mě kluci vybrali. Strašně jim přeju, že dokázali vyhrát i podruhé," líčil své pocity.

Navrátilovi hned volal

Bezprostředně po vítězství si velké emoce stihl vyměnit i s Navrátilem, jehož před finále postihla plicní embolie a do Bělehradu nemohl odcestovat.

"Okamžitě, když jsme se vrátili do šatny, tak jsme mu volali. Později se spojíme ještě jednou, abychom si pohovořili, jak to viděl on od televize a jak já od kurtu. Už se na to těším," říká.

Spolupráce s týmem byla skvělá

V nečekané roli nehrajícího kapitán nebyl Šafařík poprvé. Zhostil se jí už v roce 1992, kdy ve třech kolech vedl československý fedcupový tým. Tentokrát důležitý post přijal na výslovné přání všech hráčů.

"Práce kapitána je velmi náročná. I když kluci jsou do puntíku profesionálové a situaci mi sami hodně ulehčili," pochvaloval si spolupráci s týmem.

"Musím jim vyseknout velký respekt a jsem jen rád, že jsem s nimi ten týden v této funkci mohl být. Bylo to pro mne nezapomenutelné," liboval si 49letý manažer.

Mísu dostane taky

Přestože na netradiční situaci s trofejemi pro dva nehrající kapitány regule Davis Cupu nepamatují, český tým už stihl vyjednat malou repliku ´salátové mísy´ i pro Šafaříka.

Kam si trofej vystaví, ještě úplně rozmyšleno nemá. "Jsou dvě místa, kam bych si ji dal. Jedno je doma, druhé v práci. Ale jelikož v práci už jednu mám, tak asi přijde ke mně domů," vybírá pravděpodobnější variantu.

Šafařík se českému týmu osvědčil. Že by se však ve stejné pozici ještě někdy objevil, s tím nepočítá.

"V první řadě by Jarda Navrátil musel říct, že ´ne´. Byla to pro mě nezapomenutelná zkušenost, ale mé místo je jinde, takže s tím nepočítám," dodal.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy