Štěpánkův otec: Radek se na pátý zápas těší, dorazí to

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 11. 2013 10:30
Otec Radka Štěpánka říká, že se jeho syn na případný rozhodující pátý zápas hodně těší.
Takhle se Štěpánkovi radovali loni. Bude se vítězný scénář opakovat?
Takhle se Štěpánkovi radovali loni. Bude se vítězný scénář opakovat? | Foto: CPA - Eduard Erben

Bělehrad (Od našeho zpravodaje) - Mezi nejbližšími osobami českých tenistů při finále v Bělehradě nechybí ani tatínek Radka Štěpánka Vlastimil.

Zatímco v úvodním utkání proti Novaku Djokovičovi jeho syn padl, po sobotním vítězném deblu jej zaplavila velká radost a euforie.

O tom, že by český tým v neděli finále nedotáhl do vítězného konce, vůbec nepřemýšlí. Naopak, byl by rád, kdyby rozhodl už odpoledne Tomáš Berdych.

Pokud však vše bude ležet na Radkovi, strach o něj nemá. "Bude se na ten zápas těšit," říká přesvědčeně.

Výsledek 3:0 vypadá jednoznačně. Jak jste výhru v deblu viděl vy?
"Zas tak jednoznačné to nebylo. Byly tam gemy, které byly naprosto vyrovnané. Do toho i nějaké ztráty, stavy 0:30 a podobně. Ale jsem rád, že kluci od začátku hráli úžasně, soustředěně, pečlivě. Skoro jim nedali šanci."

První dva sety získalo české duo celkem hladce, v tom třetím ale odpor Zimonjiče s Bozoljacem stoupal. Neměl jste trochu obavy, že by mohli zápas otočit?
"Domácí postupně rostli, zlepšovali se gem od gemu, navíc je hnali diváci. Naši to však nepustili. Ne nadarmo nosí na tričkách lva, kterého nikdo neskolí."

České hráče přijelo povzbudit plno fanoušků, kteří se v některých pasážích domácím minimálně vyrovnali. Pochvaluje si je tým hodně?
"Už jsme na ně sice několik let zvyklí, ale vždycky jsou takovým tím třetím hráčem. Je to úžasná pomoc a také díky nim kluci takhle hrají."

Radek v úvodním utkání s Djokovičem nezískal ani set, přesto byl chválen. Vnímal jste jeho výkon také kladně?
"Přestože prohrál, podal úžasný výkon. Na to, jak mu lidi pořád připomínají jeho věk, který však zároveň má, a že je po těžké operaci páteře, to je fantastické. Jiní by šli do důchodu."

Už před vypuknutím finále se hovořilo o tom, že čtyřhra bude pro vývoj finále klíčová. Kdo ji vyhraje, měl by vyhrát i celkově. Myslíte si, že obhajoba trofeje opravdu už na dosah?
"Myslím si to také. Proto jsme tady a věřím, že vyhrajeme. Nejlepší by bylo, kdyby Berďa odpoledne zařízl Djokoviče a už by byl klid.

Pravděpodobněji však bude rozhodovat až pátý Radkův zápas. Vy ho znáte nejlépe, jak to bude prožívat?
"Úžasně se na to těší. Bylo by to podruhé, že by při zisku Davis Cupu jeho výhra v pátém zápase rozhodovala. Sice každý zápas je důležitý, ale někdo to musí dorazit."

 

Právě se děje

před 32 minutami

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy