Zápas se Štěpánkem? Chorvaté plivali a byli vyhozeni

Martin Jůzek, maj
18. 1. 2010 10:30
Zápas Karloviče se Štěpánkem nerušil jen déšť
Chorvatští fanoušci dělali problémy
Chorvatští fanoušci dělali problémy | Foto: Reuters

Melbourne - Všude chorvatské vlajky a dresy, nepřátelská gesta nebezpečně vypadajících fanoušků a křik. Ne, to není jen atmosféra při fotbale, tak vypadal hned první den tenisového Australian Open.

A na kurtu právě bojoval Radek Štěpánek proti Ivo Karlovičovi.

Utkání, které bylo několikrát přerušeno kvůli dešti a které nakonec český tenista prohrál, provázelo velké napětí. Na tribunu dvorce s číslem šest totiž přišlo zhruba šedesát fanoušků chorvatského reprezentanta.

Čtěte více: Štěpánek vypadl už v 1. kole. Vyřadil jej Karlovič

Nerespektovali pravidla, stáli na sedadlech a neustále křičeli při jednotlivých výměnách.

A tak se stalo, že někteří z nich nakonec neviděli konec duelu prvního kola turnaje. Pořadatelé spolu s policií je totiž vyvedli, přičemž u jednoho z fanoušků našli dvě světlice.

Během tohoto zákroku však příznivci začali plivat a prát se, o čemž informuje reportér tamního deníku Herald Sun.

Celkem jedenáct fanoušků bylo zadrženo a vykázáno z areálu Melbourne Parku. Ovšem nešlo o jediný incident, další skupina, která se (marně) domáhala vstupu, totiž světlici odpálila před jednou z bran.

Loni bosensko-srbská bitka

Australian Open se na rozdíl od dalších grandslamových turnajů potýká s agresivitou fanoušků skoro už pravidelně.

V loňském roce narušila průběh turnaje bitka mezi srbskými a bosenskými fanoušky, kteří sledovali utkání mezi Srbem Novakem Djokovičem a Amerem Deličem (Američan bosenského původu) na velkoplošné obrazovce.

Čtěte dále: Rvačka při tenisovém svátku. Kvůli výhře Djokoviče

Házeli po sobě plastové láhve s vodou a židle. I tehdy museli zasahovat policisté, kteří několik výtržníků zadrželi a předvedli je k výslechu. Jedna dívka byla při bitce zraněna.

Další problémy nastaly loni při utkání Chorvata Marina Čiliče a Srba Janka Tipsareviče.

Někteří chorvatští příznivci reagovali na hlasitější Srby hajlováním, což jim druhá strana oplatila pokřikem "ustašovci" (příznivci fašistického hnutí v Chorvatsku za 2. světové války).

Ke střetu fanoušků těchto zemí navíc došlo už v roce 2007.

Letos kvůli obavám z podobných incidentů požádali organizátoři o větší dohled policie a celý areál hlídají bezpečnostní kamery. "Podobní fanoušci nejsou na Australian Open vítáni," vzkázal policejní důstojník John Cook.

 

Právě se děje

Další zprávy