Zápas se Štěpánkem? Chorvaté plivali a byli vyhozeni

Martin Jůzek, maj
18. 1. 2010 10:30
Zápas Karloviče se Štěpánkem nerušil jen déšť
Chorvatští fanoušci dělali problémy
Chorvatští fanoušci dělali problémy | Foto: Reuters

Melbourne - Všude chorvatské vlajky a dresy, nepřátelská gesta nebezpečně vypadajících fanoušků a křik. Ne, to není jen atmosféra při fotbale, tak vypadal hned první den tenisového Australian Open.

A na kurtu právě bojoval Radek Štěpánek proti Ivo Karlovičovi.

Utkání, které bylo několikrát přerušeno kvůli dešti a které nakonec český tenista prohrál, provázelo velké napětí. Na tribunu dvorce s číslem šest totiž přišlo zhruba šedesát fanoušků chorvatského reprezentanta.

Čtěte více: Štěpánek vypadl už v 1. kole. Vyřadil jej Karlovič

Nerespektovali pravidla, stáli na sedadlech a neustále křičeli při jednotlivých výměnách.

A tak se stalo, že někteří z nich nakonec neviděli konec duelu prvního kola turnaje. Pořadatelé spolu s policií je totiž vyvedli, přičemž u jednoho z fanoušků našli dvě světlice.

Během tohoto zákroku však příznivci začali plivat a prát se, o čemž informuje reportér tamního deníku Herald Sun.

Celkem jedenáct fanoušků bylo zadrženo a vykázáno z areálu Melbourne Parku. Ovšem nešlo o jediný incident, další skupina, která se (marně) domáhala vstupu, totiž světlici odpálila před jednou z bran.

Loni bosensko-srbská bitka

Australian Open se na rozdíl od dalších grandslamových turnajů potýká s agresivitou fanoušků skoro už pravidelně.

V loňském roce narušila průběh turnaje bitka mezi srbskými a bosenskými fanoušky, kteří sledovali utkání mezi Srbem Novakem Djokovičem a Amerem Deličem (Američan bosenského původu) na velkoplošné obrazovce.

Čtěte dále: Rvačka při tenisovém svátku. Kvůli výhře Djokoviče

Házeli po sobě plastové láhve s vodou a židle. I tehdy museli zasahovat policisté, kteří několik výtržníků zadrželi a předvedli je k výslechu. Jedna dívka byla při bitce zraněna.

Další problémy nastaly loni při utkání Chorvata Marina Čiliče a Srba Janka Tipsareviče.

Někteří chorvatští příznivci reagovali na hlasitější Srby hajlováním, což jim druhá strana oplatila pokřikem "ustašovci" (příznivci fašistického hnutí v Chorvatsku za 2. světové války).

Ke střetu fanoušků těchto zemí navíc došlo už v roce 2007.

Letos kvůli obavám z podobných incidentů požádali organizátoři o větší dohled policie a celý areál hlídají bezpečnostní kamery. "Podobní fanoušci nejsou na Australian Open vítáni," vzkázal policejní důstojník John Cook.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Japonci na úvod MS zdolali Rusko

Mistrovství světa ragbistů začalo očekávanou výhrou Japonska nad Ruskem. Favorizovaný domácí výběr dovedl k vítězství 30:10 v Tokiu křídelní hráč Kotaro Macušima, který jako první hráč položil na světovém šampionátu v jednom utkání tři pětky. Rusové mezi světovou elitou startují teprve podruhé.

Další zprávy